BioNTech آزمایش‌های واکسن سرطان در بریتانیا را با استفاده از همان فناوری mRNA موجود در شات‌های Covid-19 آغاز می‌کند.

سرمایه گذاری BioNTech همچنین شامل راه اندازی مرکز تحقیق و توسعه و دفاتر جدید در بریتانیا خواهد بود.

برخی از بیماران در کارآزمایی سرطانی دارند که قبلاً درمان شده است – امید است که واکسن مانع از بازگشت آن شود. این کارآزمایی همچنین شامل افرادی می‌شود که سرطان‌های پیشرفته دارند و درمان می‌تواند آنها را کاهش دهد. در هر دو مورد ممکن است چندین دوز از واکسن مورد نیاز باشد.

BioNTech به رهبری جهان در تولید واکسن کووید-19 کمک کرد، و آنها تعهد ما را به پیشرفت علمی، نوآوری و فناوری علمی پیشرفته دارند و آنها را به شرکای عالی برای یک معامله برای همکاری روی واکسن‌های سرطان تبدیل می‌کند.

مشارکت BioNTech با دولت بریتانیا می‌تواند شاهد ارائه خدمات درمانی به حدود 10000 بیمار بریتانیا تا سال 2030 باشد.

اوگور شاهین، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت BioNTech، گفت که این توافق از طریق درس های آموخته شده در طول همه گیری در مورد نحوه همکاری سرویس بهداشت ملی بریتانیا (NHS) با دانشگاه، تنظیم کننده و بخش خصوصی برای عرضه سریع واکسن ها حاصل شده است. . شاهین گفت: “و سپس قابلیت های آنالیز ژنومی وجود دارد. بریتانیا یکی از کشورهای پیشرو در این زمینه است.”

پس از انتشار واکسن کووید-۱۹، BioNTech می‌خواهد از همان فناوری پیام‌رسان-ریبونوکلئیک-اسید (mRNA) در درمان‌های دیگر، از جمله واکسن‌های سرطان استفاده کند. این درمان‌ها که برای یک فرد طراحی شده‌اند، کد ژنتیکی یک سرطان خاص را به سیستم ایمنی ارائه می‌کنند تا فقط تومور را هدف قرار دهد. بهبودی نسبت به شیمی درمانی که به سلول های زیادی از جمله سلول های سالم حمله می کند. اساساً، واکسن‌های mRNA حاوی یک طرح ژنتیکی برای تحریک سیستم ایمنی برای حمله به سلول‌های سرطانی هستند.

بخونید:  GPU داغ است؟ یک کولر پس از فروش می تواند مشکلات شما را حل کند

به طور خلاصه: از سپتامبر امسال در انگلستان، BioNTech، شرکت آلمانی که یکی از پرمصرف‌ترین واکسن‌های کووید-19 را در کنار فایزر تولید کرد، آزمایش‌های بالینی واکسن‌های سرطان شخصی‌سازی شده را بر اساس همان فناوری mRNA موجود در واکسن‌های کووید آن آغاز خواهد کرد.

استیو بارکلی، وزیر بهداشت بریتانیا گفت: زمانی که سرطان تشخیص داده شد، باید اطمینان حاصل کنیم که بهترین درمان‌های ممکن از جمله سرطان سینه، ریه و پانکراس در اسرع وقت در دسترس است.

تولید mRNA گران است – پیش‌بینی می‌شود که ارزش بازار تا سال 2035 به 23 میلیارد دلار برسد – اگرچه BioNTech می‌گوید واکسن‌های سرطان آن برای سیستم‌های مراقبت بهداشتی مقرون به صرفه خواهند بود. جزئیات قرارداد بریتانیا فاش نشده است، اما برای NHS به شدت کشیده شده، که در حال حاضر در میانه اعتصاب گسترده پرستاران بر سر پیشنهاد دستمزد قرار دارد، اثربخشی واکسن‌های سرطان باید قیمت آن‌ها را قابل توجیه کند.منبع