BMW سری 5 جدید زمان انتظار شارژ را با بازی چند نفره داخل خودرو کاهش می دهد


به طور خلاصه: ب ام و می داند که شارژ خودروهای الکتریکی ممکن است مدتی طول بکشد، و آخرین شراکت آن به دنبال این است که به صاحبان سری 5 تمام الکتریکی جدید کاری بدهد که در زمان انتظار انجام دهند. قابلیت اطلاعات سرگرمی در نهایت به سایر مدل‌های BMW خواهد رسید.

بی ام و این هفته از سدان تمام الکتریکی جدید سری 5 خود با نام BMW i5 رونمایی کرد. یکی از ویژگی‌های سرگرمی اطلاعاتی جدید EV پرده مشارکتی را که این شرکت با پلتفرم بازی AirConsole در پاییز گذشته اعلام کرد، کنار می‌زند و نشان می‌دهد که کدام مدل‌ها و چه زمانی دسترسی خواهند داشت.

هنگامی که خودرو ساکن است، سرنشینان می‌توانند AirConsole را فعال کنند تا مجموعه‌ای از بازی‌های چندنفره محلی معمولی را روی صفحه داشبورد انجام دهند. آنها می توانند با گوشی های هوشمند خود یک کد QR را روی صفحه اسکن کنند تا گوشی ها را به کنترلر تبدیل کنند. پخش بازی یا پخش ویدیو روی داشبورد می تواند به گذراندن زمان در هنگام شارژ خودرو کمک کند، که ممکن است کمی طول بکشد.

AirConsole در حال حاضر این قابلیت را در خانه از طریق برنامه های Android TV، Google TV و Amazon Fire TV یا روی رایانه شخصی از طریق مرورگر ارائه می دهد. قرارداد BMW نشان دهنده اولین حضور آن در فضای خودرو است.

کاربران باید توجه داشته باشند که انتخاب بازی در هر پلتفرم متفاوت است. در حالی که نسخه مرورگر مجموعه کاملی از تقریبا 200 عنوان را ارائه می‌کند، BMW i5 با حدود 15 عنوان شروع می‌شود، از جمله Go Kart Go، Golazo، Music Guess و Overcooked و تعداد بیشتری نیز در راه است.

بخونید:  ژاپن در حال تحقیق بر روی تاسیسات آب مصنوعی برای ماه و مریخ است

بیشتر بازی‌های AirConsole شبیه نسخه‌های بدون برند عناوین محبوبی مانند Mario Kart، Worms، Tetris و Wordle هستند. حتی اگر کاملاً یکسان نباشند، اتصال تلفن‌های هوشمندی که احتمالاً سرنشینان از قبل دارند ارزان‌تر از راه‌اندازی یک نینتندو سوییچ با چهار کنترلر در خودرو است.

بی‌ام‌و این همکاری را با ارائه بی‌ام‌و i5 با رنگ‌آمیزی ویژه بازی‌گرا مشخص کرد. این خودرو را به رنگ بنفش تیره با الگوها و نمادهای پیکسلی برای نشان دادن دکمه ها (که از قضا AirConsole از آنها استفاده نمی کند) می پوشاند.

این سدان جدید در ماه اکتبر وارد بازار می شود. AirConsole در نهایت به خودروهای BMW سری 7، BMW iX و BMW i4 خواهد آمد که پس از ژوئیه 2023 تولید می شوند. خودروهای BMW X5، BMW X6، BMW X7، BMW XM، BMW X5 M و BMW X6 M که پس از آگوست تولید می شوند نیز این قابلیت را دریافت خواهند کرد. .

همانطور که صفحه نمایش داشبورد بزرگتر می شود (i5 دارای صفحه نمایش 12.3 اینچی و 14.9 اینچی است)، خودروها به طور فزاینده ای ویژگی های سرگرمی اطلاعاتی پیشرفته ای را برای زمان خاموشی اضافه کرده اند. سال آینده، سدان های کلاس E مرسدس بنز می توانند در تماس های کنفرانس شرکت کنند. تسلا سال گذشته شروع به عرضه بازی های رایانه شخصی از طریق Steam در خودروهای مدل S و X کرد.منبع