Bored Ape NFT جاستین بیبر که به قیمت 1.2 میلیون دلار خریداری شد اکنون 69000 دلار ارزش دارد.


کف دست: سقوط کریپتو بر تعداد زیادی از مشاغل و افرادی که در این صنعت سرمایه گذاری می کنند تأثیر گذاشته است. داستان های غم انگیز زیادی وجود دارد، اما یک نفر که بعید است مورد همدردی قرار گیرد جاستین بیبر است که 1.29 میلیون دلار NFT او اکنون حدود 69000 دلار ارزش دارد.

تصاویر نیمه تصادفی تولید شده از میمون‌ها که باشگاه Bored Ape Yacht Club (BAYC) را تشکیل می‌دهند، معروف‌ترین مجموعه توکن‌های غیرقابل تعویض هستند. در اوج شور و شوق NFT و قبل از زمستان کریپتو، افراد مشهور از جمله جیمی فالون برای خرید و تبلیغ آنها عجله داشتند. ما حتی شاهد فروش یک مجموعه در ساتبیز به قیمت 24.4 میلیون دلار بودیم.

جاستین بیبر یکی از آنهایی بود که به این وسیله رفت. او 1.29 میلیون دلار برای میمون شماره 3001 (بالا) در این مجموعه پرداخت، که حتی زمانی که قیمت NFT در ژانویه به طور سرسام آوری بالا می رفت، بسیاری گفتند که این مبلغ بسیار زیاد است. خواننده «بیبی» بدون نگرانی، یک ماه بعد یک میمون دیگر را به قیمت بسیار معقول 400000 دلار خرید.

TerraUSD و کوین پشتیبانی لونا در ماه مه سقوط کردند و تقریباً یک تریلیون دلار از بازارهای ارزهای دیجیتال پاک شدند. قیمت‌ها هرگز بهبود نیافتند و سرمایه‌گذاران در اوایل این ماه با شکست صرافی ارزهای دیجیتال FTX که منجر به شکایت‌ها شد، ضربه دیگری وارد شد.

تلاطم بر ارزش NFT ها تأثیر گذاشته است. Decrypt گزارش می دهد که قیمت کف – پایین ترین قیمتی که می توانید یک قطعه از یک مجموعه خاص بخرید – برای Bored Apes پس از حادثه FTX به 60000 دلار سقوط کرد. از آن زمان تا کنون اندکی بهبود یافته است، اما همچنان در 69000 دلار است که با بالاترین قیمت 429000 دلاری در آوریل فاصله زیادی دارد. هر دو میمون بیبر روی قیمت پایینی قرار دارند، به این معنی که در مورد jpg 1.29 میلیون دلاری، او حدود 95 درصد از پول خود را در آن سرمایه گذاری از دست داده است.

برخلاف بسیاری از افرادی که تحت تأثیر سقوط کریپتو/NFT قرار گرفته‌اند، بعید است که بیبر از ضررش خیلی ناراحت شود، زیرا او حدود 200 میلیون دلار ارزش دارد.

علیرغم اینکه بسیاری از شرکت‌ها اخیراً از NFT فاصله گرفته‌اند، برخی از توکن‌های غیرقابل تعویض چشم‌پوشی نکرده‌اند. ال‌جی در ماه سپتامبر اعلام کرد که NFT‌ها را به تلویزیون‌های هوشمند خود می‌آورد تا مالکان بتوانند مستقیماً از تلویزیون‌ها «اثر هنری باکیفیت» را کشف، خرید، فروش و تجارت کنند. در جای دیگر، Square Enix ماه گذشته Symbiogenesis را معرفی کرد، یک بازی مبتنی بر مرورگر برای رایانه شخصی و موبایل – شروع یک فرنچایز – که از هنر دیجیتال NFT استفاده می کند.

h/t: کوتاکو

منبع