Bungie 4.3 میلیون دلار در پرونده علیه فروشنده تقلب Destiny 2 جایزه دریافت کرد

AimJunkies بیش از 1000 نسخه از چیت ها و بیش از 1000 نسخه از چیت لودر را فروخت. کاکس اشاره کرد که دیوید شافر، مالک AimJunkies سعی کرد تعداد دقیق فروش را پنهان کند. کاکس نوشت: «با توجه به رفتارهای فاحش و عمدی پاسخ دهندگان، از جمله پنهان کردن مداوم فروش آنها، Bungie حق دریافت خسارت قانونی کامل را دارد.

چه اتفاقی افتاده؟ نبرد حقوقی طولانی مدت بین Bungie و سازنده تقلب AimJunkies که در آن هر دو طرف علیه یکدیگر شکایت کردند، یک برد برای توسعه دهنده بازی دیده است. به Bungie 4.3 میلیون دلار در داوری محکوم شده است، اگرچه جنبه های نقض حق چاپ این پرونده هنوز در اواخر سال جاری به محاکمه می رود.

می همچنین اعتراف کرد که پس از اینکه Bungie او را به دلیل این اقدامات ممنوع کرد، او تلاش کرد تا ممنوعیت ها را دور بزند و محافظت هایی را که Bungie برای جلوگیری از مهندسی معکوس در نظر گرفته بود دور بزند.

قاضی دادگاه منطقه ای ایالات متحده، توماس زیلی، سال گذشته عمدتاً به نفع AimJunkies رای داد و تصمیم گرفت که Bungie شواهد کافی برای حمایت از ادعای نقض حق چاپ خود ارائه نکرده است. با این حال، دادگاه به Bungie اجازه داد تا شکایت اصلی خود را اصلاح کند، که انتظار می رود در اواخر سال جاری به محاکمه برود.

Bungie 3.65 میلیون دلار برای تخلفات مربوط به DMCA و 700000 دلار برای هزینه ها و سایر هزینه ها دریافت کرد که مجموع آن را به 4396222 دلار رساند.

بخونید:  ترکیب اپل: حدود 30 درصد از کاربران آیفون نیز اپل واچ دارند

AimJunkies همچنین Bungie را به هک کردن ماشین شخصی می متهم کرده بود که نقض قانون کلاهبرداری و سوء استفاده رایانه ای است، اما این ادعا سال گذشته رد شد.منبع

AimJunkies از Bungie به دلیل اتهاماتی مبنی بر اینکه توسعه‌دهنده ToS آن را نقض کرده و شرایط قراردادش را برای مهندسی معکوس نرم‌افزار تقلب‌اش زیر پا گذاشته است، شکایت کرده است. Bungie از موفقیت خود در داوری برای دفاع از خود در برابر ادعای متقابل استفاده خواهد کرد.

می کارمند AimJunkies یا شرکت مادر آن Phoenix Digital Group نیست، اما از آنجایی که آنها فروختند و از ایجاد او سود بردند، این دو نهاد مسئول هستند. آنها همچنین مسئول فروش لودر مورد استفاده برای تزریق تقلب به Destiny 2 هستند.

TorrentFreak می نویسد که AimJunkies استدلال می کند که تقلب خلاف قانون نیست. این سازمان سعی کرد از اتهامات نقض حق چاپ با توجه به اینکه برخی از حق چاپ ارجاع شده پس از در دسترس قرار گرفتن تقلب ها در وب سایت آن ثبت شده اند، جلوگیری کند.

قاضی داوری، رونالد کاکس، بر اساس شواهدی مبنی بر دور زدن اقدامات حفاظت فنی Bungie، تصمیم گرفت که جیمز می، توسعه‌دهنده AimJunkies و Destiny 2 Hacks، متهم به نقض DMCA هستند. می قبلاً شهادت داده بود که ابزارهای مهندسی معکوس را به Destiny 2 برای ایجاد تقلب برای بازی متصل کرده است.

Bungie شکایت خود را علیه فروشنده تقلب AimJunkies.com و سازندگان ادعایی نرم افزار هک Destiny 2، Phoenix Digital Group، در سال 2021 به اتهام نقض کپی رایت و علائم تجاری آغاز کرد.

بخونید:  Windows 11 23H2 arrives September 26 with AI copilot, upgraded Paint, new File Explorer, and more

بخش‌هایی از پرونده که به حق نسخه‌برداری مربوط نمی‌شود توسط Zilly به داوری ارجاع شد، از جمله ادعاهایی مبنی بر اینکه تقلب‌ها مقررات ضد دور زدن DMCA را نقض کرده و به‌طور غیرقانونی به اشخاص ثالث فروخته شده‌اند.