ChatGPT آشکارا و مخفیانه رمان و داستان کوتاه می نویسد و صنعت در حال ترسیدن است

اعتبار تصویر: نیل کلارک

منبع

تا آنجا که هر کسی می تواند بگوید، آمازون سعی می کند با برچسب گذاری ChatGPT و ایجاد یک بخش کاملاً جدید به نام “کتاب هایی در مورد استفاده از ChatGPT، نوشته شده به طور کامل توسط ChatGPT” با عناوین تولید شده توسط هوش مصنوعی تا حد ممکن شفاف باشد. با این حال، اینها فقط کتاب هایی هستند که سازندگان محتوا اعتراف کرده اند که از هوش مصنوعی برای تکمیل کار استفاده کرده اند. ممکن است صدها نفر دیگر توسط «نویسندگان» کمتر دقیق‌تر تولید شوند.

کلارک می‌گوید اولین بار در اواخر سال 2022 متوجه داستان‌های ایجاد شده توسط ربات‌های چت شده است. او نمی‌گوید چگونه این داستان‌ها را از بین می‌برد، اما در بیشتر موارد، بررسی سرقت ادبی و برخی عقل سلیم می‌تواند راه درازی را انجام دهد.

کلارک نوشت: «من قصد ندارم جزئیاتی را بیان کنم که چگونه می‌دانم این داستان‌ها هرزنامه «هوش مصنوعی» هستند یا هر یک از داده‌هایی را که از این ارسال‌ها جمع‌آوری کرده‌ام توضیح می‌دهم. “الگوهای بسیار واضحی وجود دارد و من قصد ندارم به این افراد کمک کنم تا کمتر گرفتار شوند.”

یکی دیگر از تولیدکنندگان محتوا، یک رمان علمی تخیلی تولید شده توسط هوش مصنوعی به نام «Galactic Pimp: Vol. 1» را در کمتر از یک روز منتشر کرد که به قیمت 1 دلار در Kindle به فروش می رسد. او ادعا می کند که او یا هر شخص دیگری به راحتی می تواند 300 یا بیشتر اثر مشابه در سال تولید کند، و در حال حاضر شواهد زیادی برای حمایت از این ادعا وجود دارد.

بخونید:  To Fold or Not to Fold: Should You Buy the Samsung Galaxy Z Fold 4?

کلارک نمونه‌ای از ارسالی رد شده ارائه کرد تا نشان دهد که این ارسال‌ها تا چه حد می‌توانند «بدیهی» باشند، در حالی که اشاره کرد که همه آن‌قدر بد نیستند.

مجله Clarkesworld تنها در 20 روز گذشته تعداد زیادی داستان “هرزنامه” تولید شده توسط هوش مصنوعی را دیده است.

آیا AI-کمک کرد نویسندگان اخلاقی منتشر می کنند؟ مطمئناً، آنها می توانند، و برخی نیز این کار را خواهند کرد، اما متأسفانه اکثر آنها این کار را نمی کنند زیرا اینترنت همه چیز را خراب می کند.

یک سیب زمینی داغ: در صورتی که متوجه نشده اید، ChatGPT و به طور کلی هوش مصنوعی یادگیری ماشینی، اخیراً موضوعات داغی بوده است که نظرات مثبت و منفی آن در نوسان است. در یک طرف طرفدارانی هستند که فکر می‌کنند سیستم‌های هوش مصنوعی مولد بهترین چیز از زمان تکه‌شدن نان هستند و باید برای همه چیز از ساختن تصاویر «اصیل» تا نوشتن شعر استفاده شوند. مخالفان مشتاقانه استدلال می کنند که این برنامه ها بر حقوق خلاقانی که روزها، هفته ها و ماه ها کار را در هنرهای مربوطه خود می گذارند، پایمال می شود.

مشکل این است که غربال کردن صدها مورد ارسالی وحشتناک نوشته شده با هوش مصنوعی بسیار زمان بر است، حتی زمانی که با کمک بررسی خودکار سرقت ادبی (که اتفاقاً از هوش مصنوعی استفاده نمی کند) کمک می کند. بنابراین کلارک مجبور شد ارسال‌ها را به‌طور نامحدود متوقف کند تا زمانی که بتواند راه‌حلی برای این مشکل بیابد که به توانایی برخی نویسندگان قانونی برای انتشار آثارشان آسیب می‌زند.

این یک قطعه سرقت ادبی ضعیف از داستانی به نام “خطای انسانی” توسط ریموند اف. جونز بود که در سال 1956 منتشر شد. نقل قول اصلی چنین است:

آخرین بمبی که به طیف ChatGPT برخورد کرده، گزارشی است مبنی بر اینکه از اواسط فوریه، هوش مصنوعی دارای 200 یا بیشتر کتاب زیر کمربند مجازی خود است که در فروشگاه Kindle آمازون منتشر شده است. رویترز خاطرنشان می کند که برخی از عناوین “تألیف مشترک” هستند، اما بسیاری از آنها همانطور که هست بدون دخالت انسانی به جز ارسال محتوا و جمع آوری پول منتشر می شوند.

مجله علمی تخیلی Clarkesworld که فعالیت بسیاری از نویسندگان نوظهور را راه اندازی کرده است، اخیراً به دلیل حجم بالای محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی که اخیرا دریافت کرده است، ارسال ها را متوقف کرده است. ویرایشگر نیل کلارک در وبلاگ خود نوشت که تا اواسط فوریه، مجله تقریباً 350 حساب کاربری را به دلیل ارسال محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی مسدود کرده است. این عدد تقریباً سه ضریب، اما تنها در 15 روز، ماه ژانویه را تحت الشعاع قرار می دهد. پنج روز بعد، ممنوعیت ها به بیش از 500 افزایش یافت (در بالا). این اعداد ممنوع هستند و حتی حجم ارسال‌های Clarkesworld هم نمی‌شود.

مری راسنبرگر، مدیر اجرایی انجمن نویسندگان، گفت: «این چیزی است که ما واقعاً باید نگران آن باشیم، این کتاب‌ها به بازار سرازیر خواهند شد و بسیاری از نویسندگان بیکار خواهند شد.» باید شفافیت نویسندگان و پلتفرم‌ها در مورد نحوه خلق این کتاب‌ها وجود داشته باشد، در غیر این صورت کتاب‌های بی‌کیفیت زیادی خواهید داشت.»

“با توجه به تجربه سه ساله خود، مناسب ترین پوسته در اصل به اندازه مشاهدات زیرآگهی اندرویدی بیش از هر موضوع دیگری در مادربزرگ بود. ایستگاه ذخیره سازی.”

علیرغم شفافیت، برخی در این صنعت می‌ترسند که نویسندگان واقعی از موجی از کتاب‌های متوسط ​​که به سرعت تولید می‌شوند صدمه ببینند و مجموعه آثار باکیفیت منتشر شده توسط نویسندگان انسانی را از بین ببرد. یکی از نویسندگانی که رویترز با او صحبت کرد، در عرض چند ساعت از مفهومی به اثر منتشر شده رسید. این یک کتاب برای کودکان بود که ChatGPT متن را تولید می کرد و یک هوش مصنوعی دیگر برای ایجاد نقاشی های “خام”.

“اولین چرخ در طول عمر سه ساله خود احتمالاً بیش از هر شیء منفرد دیگری در آسمان موضوع مشاهدات نجومی آماتوری بوده است. بیش از سیصد گزارش زمانی منتشر شد که برای شاهدان حادثه ای که ایستگاه فضایی را ویران کرد فراخوانی صادر شد. “