ChatGPT به دلیل ساختن پرونده ها و استنادات برای تشکیل پرونده در دادگاه فدرال وکیل منهتن مجرم شناخته شد.

همانطور که در این نوع شرایط قانونی انتظار می رفت، شرکت هواپیمایی از یک قاضی فدرال منهتن خواست تا پرونده را پرتاب کند، که شوارتز بلافاصله با آن مخالفت کرد. تا اینجای کار، به نظر می رسد یک تبادل معمولی در دادگاه باشد. یعنی تا زمانی که شوارتز، که مسلماً قبلاً هرگز از ChatGPT استفاده نکرده بود، به این نتیجه رسید که زمان آن رسیده است که به فناوری اجازه دهد صحبت کند.

زمانی که شوارتز با خطای قاضی پی کوین کاستل مواجه شد، پذیرفت که قصدی برای فریب دادگاه یا شرکت هواپیمایی نداشته است. او همچنین از اتکا به سرویس هوش مصنوعی ابراز پشیمانی کرد و اعتراف کرد که هرگز از ChatGPT استفاده نکرده است و “…از احتمال نادرست بودن محتوای آن بی اطلاع است.” با توجه به اظهارات شوارتز، او در یک نقطه تلاش کرد تا صحت استنادها را با پرسیدن از هوش مصنوعی که آیا موارد در واقع واقعی هستند، تأیید کند. به سادگی با “بله” پاسخ داد.

قاضی کاستل دستور داده است تا در 8 ژوئن جلسه بعدی برای بحث در مورد تحریم های احتمالی مربوط به اقدامات شوارتز برگزار شود. دستور کاستل موقعیت‌های جدید عجیب و غریب را به‌عنوان «وضعیت بی‌سابقه‌ای»، مملو از «تصمیمات قضایی جعلی، با نقل‌قول‌های جعلی و نقل‌قول‌های جعلی داخلی» به دقت نشان می‌دهد. و در یک پیچ ظالمانه از سرنوشت، پرونده شوارتز به خوبی می تواند به عنوان یکی از استنادات مورد استفاده در پرونده های قضایی آینده مرتبط با هوش مصنوعی خاتمه یابد.

منبع

شوارتز در مخالفت خود با درخواست آویانکا، یک گزارش مختصر 10 صفحه ای با استناد به چندین تصمیم دادگاه مربوطه ارائه کرد. این استنادها به موارد مشابهی از جمله مارتینز علیه خطوط هوایی دلتا، زیچرمن علیه خطوط هوایی کره ای و وارگزه علیه خطوط هوایی جنوبی چین اشاره داشتند. بر اساس مقاله نیویورک تایمز، آخرین استناد حتی بحث طولانی در مورد قوانین فدرال و “اثر گرانی اقامت خودکار در قانون محدودیت ها” ارائه کرد.

بخونید:  آیا اپل در مودم ها شکست می خورد؟

وکیل استیون ا. بر اساس این ادعا، مشتری شوارتز در طول پرواز در سال 2019 به فرودگاه بین‌المللی کندی از ناحیه زانو با گاری سرویس مورد اصابت قرار گرفته است.

برش گوشه ها: هزینه‌های حقوقی مطمئناً ارزان نیستند، بنابراین وقتی وکالت حقوقی را حفظ می‌کنیم، فرض می‌کنیم که برای زمان و تخصص آن متخصص حقوقی پرداخت می‌کنیم. یک وکیل منهتن به جای ارائه خدمات معمولی که حفظ شده است، سعی کرد با اجازه دادن به ChatGPT به مراجع پرونده خود برای تشکیل پرونده در دادگاه فدرال، روند تحقیق را کوتاه کند. و همانطور که او به سختی متوجه شد، بررسی حقایق بسیار مهم است، به خصوص زمانی که هوش مصنوعی شما تمایل زیادی به ساختن حقایق دارد.

یک وکیل نیویورک پس از استفاده با مجازات قضایی مواجه است #ChatGPT برای تهیه یک پرونده حقوقی در دادگاه منهتن. موارد ذکر شده توسط #ChatGPT همه ساختگی بودند در جنبه روشن تر چیزها، #AI ممکن است به این زودی ها جایگزین وکلا نشوند. https://t.co/fHGkQZhxRk

– دکتر گیدئون کریستین (@ProfXtian) 27 مه 2023

در حالی که به نظر می رسد شوارتز مسلح بوده و آماده دفاع از پرونده بوده است، یک مشکل اساسی وجود داشت: هیچ یک از این پرونده ها واقعی نیستند. مارتینز، زیچرمن و وارگزه وجود ندارند. ChatGPT همه آنها را تنها با هدف حمایت از ارسال شوارتز ساخته است.