ChatGPT توسط ارتش پنهانی از پیمانکاران با درآمد 15 دلار در ساعت نیرو می گیرد

همانطور که انتظار دارید، آموزش مدل زبان بزرگ پشت ChatGPT و همچنین اجرای سرویس محبوب کار آسانی نیست. این دو شرکت از ده‌ها هزار پردازنده گرافیکی Nvidia A100 و H100 استفاده می‌کنند که قیمتی بین 10000 تا 40000 دلار برای هر واحد دارند، همچنین از تجهیزات پیشرفته‌ای برای انتقال نیرو، شبکه و خنک‌کننده استفاده می‌کنند. OpenAI همچنین صدها محقق و مهندس را استخدام می کند که از چیزی که اساساً یک ابر رایانه است برای توسعه مدل های پیشرفته هوش مصنوعی مانند GPT-4 استفاده می کنند.

تا به حال حتی معمولی ترین دنبال کنندگان اخبار فناوری در مورد ChatGPT شنیده اند. این نتیجه همکاری بین مایکروسافت و OpenAI است و باعث ایجاد شور و شوق فراوان و همچنین نگرانی در مورد تأثیر منفی بالقوه آن بر میلیون ها شغل تمام وقت می شود. همچنین می‌توانید آن را به عنوان یکی از سریع‌ترین برنامه‌های در حال رشد تا به امروز، با بیش از 100 میلیون کاربر ماهانه در نظر بگیرید که به دنبال آن هستند تا ببینند چه چیزی می‌تواند از پیام‌های متنی مختلف تولید کند.

برای فناوری که ظاهراً بسیاری از مشاغل را تهدید می کند، ابزارهای هوش مصنوعی به نیروی کار زیادی نیاز دارند تا از دقت و اعتماد از طریق حلقه بازخورد انسانی اطمینان حاصل کنند، کاری که گوگل در انجام بارد شکست خورده است. و در حالی که برخی از شرکت‌ها به دنبال راه‌هایی برای جایگزینی برخی از کارکنان خود با هوش مصنوعی مولد هستند، بسیاری از شرکت‌ها نیز نسبت به نشت داده‌های احتمالی، بیش از اتکا به ربات‌های چت برای پروژه‌های حیاتی و دشواری به‌دست آوردن نتایج مفید از آن‌ها، محتاط هستند. ابزاری برای کارهای حساس به زمان

بخونید:  جانشین اتم اینتل شناسایی شد، یک تراشه سطح پایه با هسته های الکترونیکی i9-12900K

چرا مهم است: OpenAI یک شرکت نسبتا کوچک با کمتر از 400 کارمند تمام وقت است، اما جاه طلبی های آن پیشبرد تحقیقات هوش مصنوعی پیشرفته و ساخت ابزارهای هوش مصنوعی است که با غول های فناوری مانند گوگل، فیس بوک و دیگران رقابت کند. برای این منظور، استارت آپی که زیربنای فناوری ChatGPT را ایجاد کرده است، از بیش از هزار کارگر قراردادی استفاده می کند که 15 دلار در ساعت بدون هیچ مزیتی برای بهبود دقت و در نتیجه سودمندی چت ربات محبوب پرداخت می کنند.

در اخبار مرتبط، سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI می‌گوید که “آزمایش” کار از راه دور به پایان رسیده است زیرا فناوری ما هنوز به اندازه کافی خوب نیست که برای شرکت‌های فناوری کاربردی باشد، مهم نیست چقدر بزرگ یا کوچک باشد. این دیدگاه بحث‌برانگیز توسط چندین مدیر در صنعت فناوری مشترک است، اگرچه مطالعات اخیر نشان می‌دهد افرادی که مشاغل اداری را انجام می‌دهند، به دلایل مختلف، ترتیبات از راه دور یا ترکیبی را ترجیح می‌دهند.

OpenAI بیش از 1000 پیمانکار راه دور از ایالات متحده، آمریکای لاتین و اروپای شرقی را برای انجام کارهای طاقت فرسا مورد نیاز برای بهبود خروجی ابزارهایی مانند ChatGPT استخدام کرده است. برای ساوروکس، جذابیت اصلی “15 دلار در ساعت و بالاتر” است که از انجام این کار به دست می آورد و به او کمک کرد تا از بی خانمانی خلاص شود. هوش مصنوعی‌های مولد تکامل می‌یابند و شخصاً به مفیدتر کردن آنها کمک می‌کنند.

اعتبار مستدل: رولف ون روتمنبع

کاری که پیمانکاران برای بهبود ChatGPT انجام می‌دهند، پیچیده‌تر است، اما به طور مشابه برای موفقیت مستمر ربات چت بسیار مهم است. یکی از این کارگران، Alexej Savreux، 34 ساله ای است که در کانزاس سیتی زندگی می کند، که معتقد است «شما می توانید تمام شبکه های عصبی را که می خواهید طراحی کنید، می توانید تمام محققانی را که می خواهید درگیر کنید، اما بدون برچسب ها، ChatGPT ندارید. تو هیچی نداری.”

بخونید:  ایلان ماسک موافقت کرد که خرید توییتر را با قیمت اصلی ادامه دهد

همچنین بخوانید : آیا هوش مصنوعی می تواند شغل شما را تصاحب کند؟

برای دریافت ایده ای از نوع کاری که آنها انجام می دهند، از یک واقعیت کمتر شناخته شده در مورد سرویس reCAPTCHA گوگل استفاده می کنیم. برخی از وب‌سایت‌ها قبل از بارگذاری محتوای واقعی صفحه‌ای که می‌خواهید از آن بازدید کنید، از آزمایش‌های به اصطلاح CAPTCHA برای تعیین اینکه آیا شما یک ربات هستید یا نه، استفاده می‌کنند. در مورد reCAPTCHA، این آزمایش مستلزم آن است که متن یا اشیاء را از یک تصویر یا یک سری از تصاویر به درستی تشخیص دهید. در عین حال در آموزش مدل های تخصصی هوش مصنوعی به گوگل کمک می کنید.

به عبارت دیگر، چت ربات های مجهز به هوش مصنوعی تمرین گران قیمتی هستند. در مورد ChatGPT، تنها نگه داشتن زیرساخت های سخت افزاری پشت آن به 700000 دلار در روز نیاز دارد. و طبق گفته دو پیمانکار OpenAI که با NBC News مصاحبه کردند، بهبود دقت و جذابیت ChatGPT به لطف ارتش پنهانی از کارگران امکان پذیر است که به آموزش نحوه تجزیه و تحلیل ورودی کاربر و پاسخ به درخواست های مختلف کمک می کنند.