ChatGPT در مدارس دولتی شهر نیویورک ممنوع می شود

در گذشته قبل از هوش مصنوعی، می‌گفتند که دانش‌آموزان می‌توانستند پولی بپردازند یا از کسی بخواهند که برای آنها مقاله بنویسد، در حالی که ChatGPT می‌تواند به آنها پاسخی فوری و رایگان بدهد. علاوه بر این، هوش مصنوعی اجرای و استفاده از اقدامات ضد سرقت ادبی را سخت‌تر می‌کند – حتی اگر برخی از شرکت‌ها (Turnitin) در تلاشند ابزارهای تشخیص خود را بهبود بخشند تا بتوانند متن “به کمک هوش مصنوعی” را شناسایی کنند.منبع

یک سیب زمینی داغ: بسیاری از افراد و سازمان‌ها امکانات بی‌پایان ChatGPT را تأیید می‌کنند، اما بسیاری دیگر رویکرد محتاطانه‌تری نسبت به فناوری جدید دارند. برای اداره آموزش شهر نیویورک، تولید کننده متن مبتنی بر هوش مصنوعی به طور کلی ممنوع شده است.

شبکه ML ChatGPT که تا سال 2021 با دانش عمومی اینترنت در دسترس است، آموزش دیده است، می‌تواند پاسخ‌های مختصر بنویسد، سبک‌های ادبی معروف را تقلید کند (یا سعی کند) و حتی مقالات کاملی را درباره یک موضوع خاص یا موضوع مطالعه بنویسد. OpenAI به وضوح یکی از چشمگیرترین ابزارهای هوش مصنوعی موجود امروز را ایجاد کرده است، به طوری که کل صنایع (به ویژه گوگل و سایر موتورهای جستجو) در حال تجدید نظر در چشم اندازهای آینده و فرصت های تجاری خود هستند.

با وجود همه اینها، ChatGPT اصلاً “هوشمند” نیست: پاسخ های ساده تر در مورد حقایق واقعی به طور کلی درست است، در حالی که موضوعات پیچیده یا تخصصی را می توان به راحتی خرد کرد و دوباره جمع کرد تا یک پاسخ کاملاً صحیح، با حقایق کاملاً پوچ – یا نادرست – ایجاد کند. . دارن هیکس، استادیار فلسفه در دانشگاه فورمن، می‌گوید که ChatGPT اساساً «شکل جدیدی از یک مشکل قدیمی» است که دانشجویان برای قبولی در امتحانات تقلب می‌کنند.

بخونید:  جزئیات بیشتر CPU Raptor Lake در آینده از جمله تعداد هسته، تاریخ انتشار و قیمت آزمایشی به بیرون درز پیدا کرد.

به گفته جنا لایل، معاون دبیر مطبوعاتی مدارس دولتی نیویورک، نگرانی هایی در مورد “تاثیر منفی ChatGPT بر یادگیری دانش آموزان و نگرانی هایی در مورد ایمنی و دقت محتوا” وجود دارد.

لایل خاطرنشان کرد: «در حالی که این ابزار ممکن است بتواند پاسخ‌های سریع و آسان به سؤالات ارائه دهد، مهارت‌های تفکر انتقادی و حل مسئله را که برای موفقیت تحصیلی و مادام‌العمر ضروری هستند، ایجاد نمی‌کند».

ChatGPT، چت ربات مبتنی بر یادگیری ماشینی که اینترنت را در معرض طوفان قرار می دهد، در مدارس دولتی شهر نیویورک شخصیت غیر ارادی خواهد داشت. مقامات مدرسه تأیید کرده اند که ابزار هوش مصنوعی از طریق شبکه منطقه یا دستگاه ها قابل دسترسی نخواهد بود، زیرا آنها می ترسند دانش آموزان بتوانند به راحتی از آن برای نوشتن مقالات خود یا تقلب در طول امتحانات استفاده کنند.

شهر نیویورک اولین ناحیه مدرسه بزرگی است که استفاده از ChatGPT را در شبکه های مدارس خود ممنوع کرده است، تصمیمی بسیار قابل توجه با توجه به اینکه چت ربات هوش مصنوعی تنها یک ماه یا بیشتر در دسترس عموم قرار گرفته است. هیچ آمار رسمی در مورد میزان محبوبیت این ابزار در بین دانش‌آموزان وجود ندارد، در حالی که مقامات به وضوح از توانایی‌های آن در دادن پاسخ‌های مرتبط (و گاه درست) به پیام‌های متنی پیچیده و حتی محاوره‌ای آگاه هستند.