ChatGPT یک بازی پازل منحصر به فرد را با حداقل دخالت انسان طراحی و برنامه ریزی کرد


در متن: چت ربات های ناشی از ChatGPT OpenAI در حال حاضر خشم هستند. علیرغم بحث های جاری در مورد حق چاپ و سایر مسائل مربوط به فناوری هنوز تا حدی ضروری، به نظر می رسد هر شرکت بزرگ فناوری خواهان آن است. در حالی که معایب آن بسیار زیاد و متنوع است، برخی از افراد از آن به روش های سازنده و بالقوه قابل فروش استفاده می کنند.

با وجود نمونه هایی از آن طرح دار و نظریه های نادرست در ریاضیات، ChatGPT اخیرا اولین بازی ریاضی خود را ساخته است. در بیشتر موارد، هوش مصنوعی همه چیز را در مورد پازل اعداد، از جمله نام و برنامه‌ریزی آن، با کمک کمی از انسان ساخته است.

زمانی شروع شد که برنامه‌نویس دانیل تایت از ChatGPT خواست چند بازی سودوکو مانند را که می‌توانست انجام دهد پیشنهاد کند – چیزی که با پنج توصیه “آشنا” به راحتی انجام شد. با این حال، Tait چیزی منحصر به فرد می خواست، بنابراین او درخواست خود را برای درخواست بازی که وجود نداشت تغییر داد. پس از چندین تلاش، ChatGPT “Sum Delete” را اختراع کرد.

قوانین نسبتا ساده هستند. بازیکن باید اعداد را روی یک شبکه خط بکشد تا مجموع هر سطر و ستون به مجموع فهرست شده در سمت راست و پایین طرح اضافه شود. بازی دارای چندین سطح دشواری است که از یک شبکه بسیار آسان برای حل 3×3 گرفته تا یک 9×9 سخت دیوانه‌وار، که اعداد منفی و دو رقمی را به ماتریس معرفی می‌کند.

با فکر کردن به نام اصلی بازی، Sum Delete به اندازه کافی جذاب نبود، Tait هوش مصنوعی را بر آن داشت تا به یک بهتر فکر کند. پس از چند بار تلاش، “Sumplete” را پیشنهاد کرد، که ترکیبی از کلمات “sum” و “complete” است. او سپس از ChatGPT خواست تا نسخه‌ای از بازی را برنامه‌ریزی کند. در حدود 30 ثانیه، هوش مصنوعی یک نسخه مبتنی بر وب از Sumplete را در HTML و جاوا اسکریپت، کامل با CSS کدگذاری کرد.

Tait چند ساعت دیگر را صرف تکرار بازی با هوش مصنوعی، اصلاح آن و اضافه کردن ویژگی‌های بیشتر کرد. پس از توسعه یک بازی آماده اینترنتی رضایت بخش، Tait دامنه “sumplete.com” را خریداری کرد و وب سایتی را برای میزبانی بازی تولید شده توسط ماشین ایجاد کرد تا دیگران بتوانند بازی کنند. بازیکنان می‌توانند از میان مشکلات مختلف انتخاب کنند یا «مجموعه روزانه» را امتحان کنند – یک پازل 5×5 که اگر حل شود، چالش Daily Master را باز می‌کند.

تا آنجا که Tait می داند، سامپلیت یک خلاقیت منحصر به فرد است، اما او 100 درصد مطمئن نیست. او هر کسی را که ممکن است چیزی مشابه بازی کرده باشد تشویق می کند که با او تماس بگیرد. حداقل، این بازی نشان می‌دهد که چگونه افراد می‌توانند از هوش مصنوعی برای ایجاد یک محصول قابل فروش با حداقل تلاش استفاده کنند. اینکه آیا این چیز خوبی است یا بد، سوال دیگری است که هنوز با بحث های داغ روبرو است.

اعتبار تصویر: Mikemacmarketing

منبع