Comcast خیلی گران بود و AT&T خیلی کند بود، بنابراین این مرد ISP خود را ساخت

Mauch در سال 2002 به خانه خود در Scio Township نقل مکان کرد و توانست خط T1 را دریافت کند که در آن زمان یک اتصال سریع بود. همانطور که فناوری پهنای باند به بلوغ رسید، اتصال زمانی قدرتمند 1.5 مگابیت بر ثانیه او از رقبا عقب افتاد. مطمئناً یک ISP می آید و خانه اش را برای کابل یا فیبر سیم کشی می کند، اما متأسفانه هرگز این اتفاق نیفتاد.

شرکت Mauch اخیراً 2,618,958.03 دلار از طریق بودجه ایالتی و محلی بازیابی مالی کروناویروس طرح نجات آمریکا دریافت کرد. این قرارداد در ماه مه امضا شد و او را ملزم می‌کند که خدمات را به 417 آدرس در شهرک خود و چند آدرس دیگر در نزدیکی خود گسترش دهد.

Mauch بدون گزینه و با اتصال بی سیم 50 مگابیت بر ثانیه، تصمیم گرفت ISP خود را بسازد. او حدود پنج سال پیش، ابتدا با راه‌اندازی یک شرکت تلفنی به نام Washtenaw Fiber Properties LLC، صاحب توپ شد. این لباس خدمات تلفن یا تلویزیون را ارائه نمی دهد، فقط به صورت موردی به اینترنت متصل می شود.

در حدود سال 2016، AT&T شروع به تبلیغ سرویس DSL به آدرس Mauch کرد، اما سرویس ناچیز 1.5 مگابیت در ثانیه در آن نقطه خنده دار بود.

Mauch در نهایت بر روی یک ISP بی‌سیم که سرعتی در حدود 50 مگابیت بر ثانیه ارائه می‌کرد مستقر شد. گزارش شده است که Comcast در یک نقطه از او 50000 دلار برای راه اندازی شبکه کابلی خود به محل اقامتش نقل قول کرده است. Mauch در سال 2021 به Ars Technica گفت: “اگر آنها آن را 10000 دلار قیمت گذاری کرده بودند، من برای آنها چک می نوشتم.”

بخونید:  راه اندازی مشاغل TechSpot: حرکت شغلی بعدی خود را مشخص کنید

در این قرارداد از Mauch خواسته شده است که سرویس اینترنت متقارن 100 مگابیت بر ثانیه را بدون سقف داده با قیمت 55 دلار در ماه ارائه دهد. طرح دیگری با سرعت 1 گیگابیت در ثانیه با داده های نامحدود به قیمت 79 دلار افزایش می یابد. Mauch به Ars گفت که هزینه نصب او معمولاً 199 دلار است و بر خلاف اکثر ISP های اصلی، صورتحساب های او از یک آیتم خطی برای سرویس بدون هیچ هزینه پنهانی تشکیل شده است.

حتی با قرارداد دولتی هم کار آسانی نیست. مانند سایر صنایع مختلف، Mauch در حال حاضر با افزایش هزینه تجهیزات مواجه است. او به Ars گفت که هزینه لوله فیبر در گذشته 32 سنت در هر فوت بود اما اکنون بیش از دو برابر شده است. دست‌هول‌های زیرزمینی حدود 300 دلار کار می‌کردند، اما این روزها قیمت Mauch نزدیک به 700 دلار است.

باید تعجب کرد که اگر Mauch همه چیز را امروز دوباره انجام می داد، آیا او همان مسیر را دنبال می کرد یا راه حل بسیار ساده تری مانند Starlink را انتخاب می کرد؟

براوو: مردی از میشیگان فراتر از وظیفه خود عمل کرده است تا اتصال اینترنت پهن باند را به شهر روستایی خود بیاورد. چیزی که به عنوان یک هدف شخصی برای جرد ماچ آغاز شد، به زودی به یک پروژه مبتنی بر جامعه تبدیل شد. تا به امروز، Mauch حدود 70 مشتری به ISP خود در طول 14 مایل فیبر متصل کرده است. او هنوز به عنوان یک معمار شبکه با Akamai کار می کند، اما به لطف تزریق پول نقد اخیر از سوی دولت ایالات متحده، ISP او به زودی به مشتریان بسیار بیشتری دست خواهد یافت.

بخونید:  بیش از نیمی از کارمندان ایالات متحده از تمام زمان تعطیلات خود استفاده نمی کنند، تا حدی به دلیل کار از راه دور

اعتبار تصویر: Leon Seibert, Lars Kienleمنبع

جای تعجب نیست که Mauch در شهر کوچک خود بسیار محبوب شده است. او گفت: «دنیای اطراف من بسیار کوچکتر شده است، من با افراد بسیار بیشتری آشنا شدم.