Copilot مایکروسافت دستیار شخصی هوش مصنوعی شما در ویندوز 11 خواهد بود


تصویر بزرگ: مایکروسافت فناوری OpenAI را به همه نرم‌افزارها و سرویس‌های خود اضافه کرده است، با این باور که هوش مصنوعی می‌تواند شیوه استفاده مردم از برنامه‌های بهره‌وری، مرورگرهای وب، موتورهای جستجو و سرویس‌های ابری مختلف را تغییر دهد. این چشم انداز شامل یک دستیار دیجیتال شخصی مبتنی بر هوش مصنوعی است که به زودی در ویندوز 11 و همچنین ترفندهای هوش مصنوعی برای برنامه هایی مانند فروشگاه مایکروسافت فعال خواهد شد.

در سال 2015، مایکروسافت کورتانا را در کنار ویندوز 10 معرفی کرد و آن را به عنوان یک دستیار شخصی دیجیتالی معرفی کرد که می تواند در بسیاری از کارهای روزانه به شما کمک کند. پس از استقبال چشمگیر و چند تلاش برای آوردن آن به دستگاه های خانگی هوشمند، این شرکت از جاه طلبی های اولیه خود دست کشید و شروع به خنثی کردن کورتانا کرد – ابتدا با جدا کردن آن از جستجوی ویندوز، سپس با حذف برخی از قابلیت های آن و در نهایت دفن قطعات از جسد دیجیتالی خود به Microsoft Teams، Outlook، Microsoft ToDo و سایر برنامه های بهره وری استفاده می کند.

به سرعت به سال 2023 برسید و مایکروسافت دستیار شخصی مبتنی بر هوش مصنوعی را برای ویندوز 11 اعلام کرده است که می توانید آن را از نوار وظیفه فراخوانی کنید. “Copilot” ویندوز به روشی مشابه در داخل برنامه‌های آفیس، مایکروسافت اج و گیت‌هاب کار می‌کند – به‌عنوان یک نوار کناری که می‌تواند به راحتی در صورت نیاز به کمک برای کار خاصی فعال شود.

تفاوت این است که Windows Copilot در کنار Bing Chat در نوار وظیفه زندگی می کند و شما می توانید از آن در همه برنامه ها استفاده کنید. Panos Panay، که در حال حاضر ریاست بخش Windows و Devices را بر عهده دارد، توضیح می‌دهد که Copilot «هر کاربر را به یک کاربر قدرتمند تبدیل می‌کند و به شما کمک می‌کند تا اقدام کنید، تنظیمات خود را سفارشی کنید و به طور یکپارچه به برنامه‌های مورد علاقه خود متصل شوید.»

بخونید:  منابع می گویند که Arm به طور داخلی در حال توسعه یک نمونه اولیه نیمه هادی است

به عبارت دیگر، این ابزار جدید – حداقل در تئوری – باید بازنویسی، خلاصه کردن یا توضیح بخش هایی از محتوایی را که در داخل یک برنامه مشاهده می کنید، از جمله موارد دیگر، برای شما آسان تر کند. رابط کاربری شبیه به چت بینگ است و می‌توانید سؤالاتی بپرسید که معمولاً نیاز به تغییر متن به مرورگر وب دارند.

شایان ذکر است که Copilot به عنوان جایگزینی برای نوار جستجو در ویندوز 11 طراحی نشده است. Panay می گوید که بیشتر شبیه یک دستیار شخصی است که شما را در حین کار در برنامه های مختلف دنبال می کند. در مقابل، نوار جستجو یک ابزار مجزا است و دکمه چت بینگ فقط یک پیوند اساسی است که همیشه شما را به داخل یک مرورگر وب می برد.

همچنین می‌توانید از Copilot چیزهایی مانند تنظیم تنظیمات خود را بخواهید تا بتوانید روی کار در حال انجام تمرکز کنید یا اقدامات مختلف دیگری را در رایانه شخصی خود انجام دهید. توسعه‌دهندگان می‌توانند عملکرد Windows Copilot را با همان افزونه‌هایی که برای ابزارهایی مانند Bing Chat و ChatGPT می‌سازند گسترش دهند، و هر گونه پیشرفت در آینده به Windows Copilot منتقل می‌شود.

به نظر می‌رسد مایکروسافت مصمم است که تمام نرم‌افزارهای خود را با هوش مصنوعی تزریق کند، و این شامل فروشگاه مایکروسافت در ویندوز 11 می‌شود. این شرکت یک “AI Hub” اضافه می‌کند که در آن می‌توانید فهرستی از برنامه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را پیدا کنید و شما به زودی می‌توانید خلاصه‌ای از نظرات کاربران یک برنامه ایجاد شده توسط هوش مصنوعی را مشاهده کنید. توسعه‌دهندگان می‌توانند از هوش مصنوعی برای تولید برچسب‌های جستجو برای برنامه‌های خود استفاده کنند تا در جستجوهای Windows Store و Bing راحت‌تر کشف شوند.

بخونید:  بزرگترین کسب فناوری در تاریخ چیست؟

بسیاری از ناظران صنعت پیش‌بینی می‌کردند که مایکروسافت برای معرفی ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی تا ویندوز 12 صبر کند. اکنون که Windows Copilot مورد توجه قرار گرفته است و فروشگاه مایکروسافت در حال تغییر هوش مصنوعی است، به نظر می رسد که این شرکت مشتاقانه با این ایده پیش می رود که هوش مصنوعی روش انجام کارها را در ویندوز متحول می کند.

مایکروسافت می‌گوید در ماه ژوئن پیش‌نمایش عمومی را قبل از ارائه این ویژگی برای همه کاربران ویندوز 11، در مورد اینکه چقدر زود می‌توانید Windows Copilot را امتحان کنید، آغاز می‌کند. جالب است که ببینیم آیا Copilot می تواند در جایی که کورتانا شکست خورده است موفق شود یا خیر.منبع