Core i3 نسل دهم اینتل به قیمت پایین 68 دلاری رسیده است

این پردازنده‌ها بهترین عملکرد را در جدیدترین بازی‌ها یا برنامه‌های پرمصرف CPU به شما ارائه نمی‌کنند، اما کار را با عملکرد بدون شکست به ازای هر دلار انجام می‌دهند. آنها دارای چهار هسته و هشت رشته با فرکانس 3.6 گیگاهرتز هستند و از رم DDR4 پشتیبانی می کنند. حتی با قیمت کامل، 10100F تنها انتخاب معقول شما برای CPU زیر 100 دلار است.

تصویر: CamelCamelCamel

هر کسی که به زودی به دنبال ساخت مبتنی بر اینتل است باید از هم اکنون به فکر خرید باشد، به خصوص قبل از اینکه اینتل قیمت ها را در اواخر امسال افزایش دهد.منبع Core i3-10100 اینتل بهترین CPU اقتصادی TechSpot برای سال 2022 است و آمازون در حال حاضر نسخه F خود را با کمترین قیمت 68 دلار – 30 درصد کاهش 100 دلاری MSRP خود ارائه می دهد. این مدل دارای گرافیک یکپارچه نیست، بنابراین به یک GPU مجزا نیاز دارد. نسخه غیر F، که دارای iGPU است، حدود 100 دلار است، اما هنوز هم تخفیف خوبی نسبت به MSRP 122 دلاری است.

تخفیف‌های جدیدترین نسل دوازدهم Core i3 تقریباً زیاد نیست، اما در حال حاضر قیمت‌های جذابی در Newegg دارند. i3-12100F فقط 106 دلار است، در حالی که 12100 129 دلار است (149 دلار). آمار آنها بر روی کاغذ شبیه به همتایان نسل دهم خود است، اما احتمالاً عملکرد بهتری دارند و فضای بیشتری برای ارتقاء در آینده ارائه می دهند.

پردازنده‌های آینده Raptor Lake اینتل از مادربردهای مشابه Alder Lakes پشتیبانی می‌کنند که با رم‌های DDR4 و DDR5 نیز کار می‌کنند.

بخونید:  OpenAI با موفقیت یک ربات Minecraft را با استفاده از 70000 ساعت ویدیوی گیم پلی آموزش داد

به طور خلاصه: روز پرایم آمازون به پایان رسیده است، اما یکی از معاملاتی که در حال حاضر موجود است، قیمت پایین تاریخی در دریاچه دنباله دار چهار هسته ای است. سایر پردازنده های مقرون به صرفه، از جمله Core i3 های اخیر، هنوز هم قیمت های خوبی دارند و فرصتی را برای هر کسی که قصد دارد یک رایانه شخصی ارزان قیمت در سال جاری بسازد، فراهم می کند.