Corsair می گوید رفتار عجیب صفحه کلید K100 یک اشکال است، نه یک کی لاگر

Corsair گفت هر کاربر آسیب دیده باید با تیم پشتیبانی شرکت تماس بگیرد و سعی کند K100 را با جدا کردن آن و سپس نگه داشتن کلید Esc به مدت پنج ثانیه (در حالی که دوباره آن را وصل می‌کنید، تنظیم مجدد کند). سخنگوی کورسیر افزود: «کورسیر حریم خصوصی داده‌های مشتری را بسیار جدی می‌گیرد» و حتی اگر یک کاربر تحت تأثیر قرار گیرد، «به سرعت برای حل این مشکل تلاش خواهند کرد».منبع

این شرکت گفت که آنها فقط “تعداد کمی” شکایت در مقایسه با “ده ها هزار” واحد فروخته شده تا به امروز دریافت کرده اند. در حالی که هنوز در حال بررسی “ماهیت دقیق” این مشکل است، Corsair اخیرا یک به روز رسانی سیستم عامل جدید را منتشر کرده است که به نظر می رسد مشکل keylogging را حل کند – اما کاربران از این واقعیت ابراز تاسف کرده اند که این به روز رسانی مشکلات دیگری را نیز به همراه داشته است.

بازی Corsair در حال حاضر کمی کابوس حریم خصوصی را می بیند. صاحبان Corsair K100، یک صفحه‌کلید مکانیکی گران‌قیمت که برای گیمرها طراحی شده است، به چندین ویژگی «اضافی» مجهز شده‌اند، اما کاربران گزارش می‌دهند که دستگاه‌های جانبی آن‌ها مانند یک دستگاه keylogging عجیب رفتار می‌کنند.

اولین مشکلات K100 در انجمن رسمی Corsair در ماه آگوست گزارش شد، در حالی که جدیدترین آنها تنها چند ساعت از آن می گذرد. اولین کاربر آسیب‌دیده گفت صفحه کلید K100 آن‌ها در حالی که دستگاه به مک‌بوک پرو متصل بود، «به‌طور تصادفی شروع به تایپ کردن خود به خود کرد». کاربر گفت: «معمولاً به نظر می‌رسد پیام‌هایی را که قبلاً تایپ کرده‌ام روی رایانه‌های شخصی بازی تایپ می‌کند» و تا زمانی که صفحه‌کلید از برق جدا نشود و دوباره وصل نشود متوقف نمی‌شود.

بخونید:  کارت صدا: ارزش خرید دارد یا فقط یک محصول طاقچه؟

مانند بسیاری دیگر از صفحه کلیدهای سطح بالا، K100 دارای توانایی ایجاد “ماکرو” با ضبط ورودی ها است – اما Corsair اطمینان داد که این یک گزینه کاملاً کاربر محور است. یکی از سخنگویان Corsair گفت: «عملکرد ماکرو می‌تواند به‌طور ناخواسته صفحه کلید، و به طور بالقوه ماوس، ورودی‌ها را روشن و ضبط کند، و این ماکروها بعداً «راه‌اندازی می‌شوند و ورودی‌ها را دوباره تولید می‌کنند و به اشتباه به عنوان keylogging تعبیر می‌شوند».

سایر کاربران به این موضوع ملحق شدند و محکوم کردند که تجربه بسیار مشابهی داشتند. یکی از کاربران گفت که K100 تکه‌های متنی را که قبلاً در یک ایمیل بسیار حساس نوشته شده بود، در حالی که رایانه شخصی در حالت Safe Mode بود، تکرار می‌کرد. شخص دیگری از این واقعیت شکایت کرد که صفحه کلید آنها بیش از 100 حرف را به تنهایی “نوشت” می کند.

یک سیب زمینی داغ: برخی از کاربران مشکل عجیبی را در مورد صفحه‌کلیدهای Corsair خود گزارش می‌دهند که مانند کی‌لاگرهای معکوس رفتار می‌کنند. به جای ثبت بی‌صدا فشار دادن کلید، تکه‌هایی از متن نوشته شده چند روز قبل به طور ناگهانی دوباره روی صفحه ظاهر می‌شوند. Corsair گفت که این مطمئناً یک اشکال است، نه یک ویژگی keylogging “مخفی”.

یکی از کاربران خاطرنشان کرد که از نرم‌افزار بازی Corsair iCue برای برنامه‌ریزی رفتار صفحه‌کلید استفاده نمی‌کنند، بنابراین به نظر می‌رسد «ویژگی» شبیه به keylogging یک مشکل سخت‌افزاری باشد. برخی از مشتریان می‌ترسیدند که توسط نرم‌افزارهای مخرب ناشناخته هک شوند، اما به گفته Corsair “هیچ عملکرد سخت‌افزاری روی صفحه‌کلید وجود ندارد که به‌عنوان ثبت‌کننده کلید عمل کند.”

بخونید:  اوبر "حادثه امنیت سایبری" را پس از ادعای یک فرد 18 ساله که در پشت سرگذاشتن گسترده است را تایید کرد.