Corsair PSU جدیدی با کانکتورهای برق نصب شده در کناره ایجاد می کند

اندازه مورد نیاز ذکر نشده است، اما ما انتظار داریم که این واحدهای Corsair RMx Shift به فاصله جانبی اضافی نیاز داشته باشند تا راه را برای اتصالات برق تغییر مکان داده شوند. با این حال، اگر Corsair از کانکتورهای راست‌زاویه استفاده می‌کند، ما گمان می‌کنیم که این مدل‌های PSU باید بدون دردسر در اکثر شاسی‌های استاندارد ATX قرار بگیرند.

منبع

همانطور که توسط TechPowerUp و گزارش شده است torn_us، این طراحی جدید PSU در جایی که فضای خالی در محفظه منبع تغذیه بسیار ارزشمند است مفید خواهد بود. این امر به ویژه در مورد شاسی که قفس هارد دیسک در همان محل منبع تغذیه ذخیره می شود صادق است. کانکتورهای جابجا شده می تواند به معنای تفاوت بین نگه داشتن قفس هارد در داخل شاسی یا برداشتن آن برای ایجاد فضا برای کابل های منبع تغذیه باشد.

چیزی که باید منتظرش بود: Corsair در حال ساخت یک خط منبع تغذیه جدید است که به عنوان سری RMx Shift شناخته می شود که هدف آن جابجایی کانکتورهای برق داخلی از پشت منبع تغذیه به کناره است. این تغییر طراحی به منظور بهبود مدیریت کابل با باز کردن فضای بیشتر در قسمت پشت کیس است که قبلاً کانکتورهای برق و دوشاخه برق وجود داشت.

TechPowerUp می گوید که دو مدل PSU بر اساس این طراحی جدید ساخته خواهد شد که شامل انواع 1200 وات و 850 وات می شود. هر دو دستگاه دارای امتیاز طلایی 80 پلاس خواهند بود و دارای روکش مشکی مات با فن کورسیر خاکستری برای خنک‌سازی هستند. نسخه 1200 وات تصویر با چهار کانکتور هشت پین PCIe/CPU و پنج کانکتور برق شش پین برای اتصال دستگاه های SATA یا PATA عرضه می شود. در نهایت، سه شاخه در سمت چپ برای تغذیه CPU و مادربرد وجود دارد که باید حداقل از یک جفت اتصال EPS 8 پین و مشخصاً یک اتصال برق 24 پین برای خود مادربرد تشکیل شده باشد.

بخونید:  یک محقق از ChatGPT برای ایجاد بدافزار خطرناک سرقت اطلاعات استفاده کرد
یکی دیگر از مزایای بالقوه این طراحی فاصله کمتر کابل مورد نیاز برای اتصال کانکتور برق 8 پین EPS است که در سمت چپ بالای اکثر مادربردها قرار دارد. در مواردی که کابل کوتاه است، معمولاً به 8 پین نیاز است تا از وسط پایین شاسی به سمت عقب بالای کیس در جهت مورب نامناسب حرکت کند. با طراحی جدید Corsair، کابل برق 8 پین EPS می‌تواند پشت کیس را برای اجرای تمیز بغل کند.

یکی از نکات منفی طراحی جدید Corsair این است که فن PSU تحت هر شرایطی رو به پایین باشد. چرخاندن منبع تغذیه تمام دسترسی به کانکتورهای برق را مسدود می کند، که می تواند در برخی شرایط سازگاری کیس را محدود کند.