Counter-Strike: Go برای اطلاع روس ها در مورد جنگ در اوکراین استفاده می شود

نقشه شامل یک اتاق مخفی است که فقط با استفاده از دوربین تماشاچی می توان آن را پیدا کرد. در داخل اتاق داستان ها و سرفصل های روسی زبان و همچنین تصاویری از Helsingin Sanomat مربوط به جنگ در اوکراین وجود دارد.

هلسینگین گفت: “از آنجایی که ما به طور گسترده در مورد وضعیت آزادی مطبوعات و آزادی بیان در روسیه نگران بودیم، تصمیم گرفتیم که شاید بتوان کانال های جدیدی پیدا کرد تا به مخاطبان روسی روزنامه نگاری مستقل و قابل اعتمادی برای مثال در مورد وضعیت اوکراین ارائه کنیم.” آنترو موکا، سردبیر Sanomat به رویترز گفت.

خبر استفاده از Counter-Strike برای رساندن اخبار اوکراین به روس ها چند روز پس از گزارش هایی مبنی بر استفاده سربازان اوکراینی از Steam Deck برای کنترل برجک مسلسل منتشر شد.منبع

به طور خلاصه: با توجه به محدودیت های رسانه ای که پوتین اعمال کرده است، تلاش برای گزارش جنگ در اوکراین به روس ها در کشورشان یک شاهکار چالش برانگیز است. اما بزرگترین روزنامه فنلاند یک روش خلاقانه برای ارائه اطلاعات پیدا کرده است: نقشه ضد حمله.

موکا همچنین گفت که روزنامه از Valve برای ایجاد نقشه مجوز نخواسته است، اگرچه تصور اینکه این شرکت مخالفت کند دشوار است. او گفت: “اگر برخی از مردان جوان در روسیه، فقط به خاطر این بازی، برای چند ثانیه فکر کنند که در اوکراین چه می گذرد، ارزشش را دارد.”

روسیه از تهاجم خود به اوکراین به عنوان “عملیات نظامی ویژه” یاد می کند. هر کسی که با کرملین مخالفت کند یا “اطلاعات نادرست” را منتشر کند ممکن است با 15 سال زندان روبرو شود. همراه با ممنوعیت دسترسی روسیه به محتوای رسانه‌ای تولید شده در خارج از این کشور، بسیاری از روس‌ها نمی‌دانند که واقعاً در اوکراین چه اتفاقی می‌افتد.

بخونید:  بازی Unreal Engine 5 "Unrecord" نمایشی از گرافیک بادی کم واقع گرایانه خیره کننده دارد

این اتاق همچنین شامل نقشه ای است که مکان هایی را در اوکراین نشان می دهد که سربازان روسی به آنها حمله کرده اند، همراه با جدولی که تعداد روس های کشته شده (70000) را نشان می دهد. یکی از داستان ها در مورد یوری گلودان است که خانواده اش در حالی که به خرید مواد غذایی می رفت بر اثر موشک روسی کشته شدند.

Counter-Strike: GO در روسیه بسیار محبوب است و حدود چهار میلیون نفر آن را بازی می کنند که بیشتر آنها مردان جوان هستند. و این یکی از معدود خدمات غربی است که هنوز در کشور موجود است.

برای برجسته کردن روز جهانی آزادی مطبوعات، Finish paper Helsingin Sanomat گفت که به دو طراح نقشه معروف دستور داده است تا نقشه جدیدی برای Counter-Strike ایجاد کنند: برو بر اساس یک شهر اسلاوی جنگ زده نامشخص. نام آن “de_voyna” است، که اشاره ای به کلمه روسی voyna به معنای جنگ است، اصطلاحی که استفاده از آن در روسیه برای اشاره به تهاجم غیرقانونی است.