CPU سرور HP

تعداد هسته به کار رفته در این دسته از پردازنده ها، 8 عدد است که دارای فرکانسی معادل 1.8 گیگاهرتز بوده و از لیتوگرافی 22 نانومتری بهره می برد. برای خرید یک سی پی یو سرور مناسب ابتدا باید به عنوان یک کاربر، کمی دانش فنی در مورد نحوه عملکرد این قطعه سخت افزاری سرور داشته باشیم. آخرین نسل این سی پی یو ها همان پردازنده نوع پلاتین مقیاس پذیر است که برای کاربران و سازمان های حرفه ای طراحی شده است. درست است که سی پی یو را مهم ترین بخش یک سرور یا مغز آن میدانند؛ اما این قطعه بدون وجود Ram سرور و دریافت اطلاعات و داده در واقع قادر نخواهد بود کاری از پیش ببرد. پردازنده سرور Intel Xeon platinum ، از حافظه رم تا یک ترابایت پشتیبانی کرده و حافظه کش آن نیز 38.5 مگابایت است. در نتیجه اولین تفاوتی که میتوانیم بین پردازنده سرور و رایانه شخصی ذکر کنیم قدرت و سرعت عملکردی آن است. به عنوان جمع بندی میتوانیم عنوان کنیم که یک پردازنده های مناسب سرور ، باید هر کدام از آیتم های فوق را در حالت بهینه داشته باشد. سی پی یو قطعهای در سرور HP است که همانطور که از نامش پیدا وظیفه پردازش اطلاعات را برعهده دارد.

هر کاربر یا سازمان میتواند پردازنده مناسب سرور خود را با توجه به نیاز و هدفی که در نظر دارد، انتخاب کند. در این صورت به بهترین عملکرد با توجه به نیاز خود دست خواهید یافت. ممکن است سروری با پردازنده رده بالا انتخاب کنیم و هزینه زیادی نیز برای پیکربندی آن پرداخت نماییم اما حیطه فعالیت ما به این همه حرفه ای بودن نیز نداشته باشد و بالعکس. پردازنده های Scalable اینتل، جدیدترین نسل سی پی یو های تجاری هستند که حدود 20 سال بعد از اولین نسل این پردازنده ها به بازار عرضه شدند و امکان پشتیبانی از تعداد بیشتر هسته پردازشی را برای کاربران فراهم می کنند. حال که کمی با نحوه کار سی پی یو آشنا شدیم، سوالی که مطرح میشود این است که سی پی یو سرور و کامپیوترهای شخصی چه تفاوتی با هم دارند؟ به همین دلیل ترجیح دادیم، ابتدا یک توضیح اجمالی در مورد سی پی یو سرور HP ارائه دهیم. در هنگام خرید پردازنده سرور توجه به نسل سرور به دلیل سازگاری بسیار حائز اهمیت است. از آنجایی که تعداد کاربران سرورها زیاد بوده و آنها مداوم در حال ارسال اطلاعات به سرور هستند، نقش تعداد هسته یک پردازشگر اهمیت زیادی پیدا می کند.

بخونید:  طراحی صرافی یا بازار خرید و فروش ارز دیجیتال P2p شبیه نوبیتکس

این مدل پردازنده Platinum Intel Xeon دارای بیشترین تعداد هسته پردازشی یعنی 28 هسته و 56 رشته (Thread) است. یک پردازنده مناسب سرور را باید براساس ویژگی هایی مانند تعداد هسته (Core)، حافظه کش (Cache)، تعداد رشته (Thread)، فرکانس واحد پردازش، توان حرارتی و… بهترین پردازنده سرور hp ، پردازنده ای است که مشخصه های اصلی آن مانند فرکانس، تعداد هسته و… دسته دیگر از cpu اینتل است که میتوان از آن در سرورهای اچ پی استفاده کرد. سی پی یو سرور زئون یکی از قدرتمندترین مدل های پردازنده های تولید شده برای سرورها هستند. آن با سرور انتخابی ما برای هدف مورد نظر کاری سازگار مجله خبری mycpu باشد. در سرورهای که برای مشاغل کوچک پیکربندی میشوند، مناسب بوده و قابلیت اطمینان قابل قبولی را ارائه میدهند. Cpu قابل استفاده در سرور های نسل پنجم اچ پی، پردازنده های سری E5400 و X5400 هستند. در سرورهای hp، با توجه به نسل سرور میتوانید یکی از انواع مختلف پردازنده های Intel Xeon Scalable را انتخاب نمایید.

این سی پی یو در دو مدل های سری 5000 و 6000 به مخاطبان معرفی شده است. بر اساس بهره گیری از فضای ابری طراحی شده است و کمپانی اینتل این CPU را با هدف استفاده در فعالیتهای یادگیری ماشین، هوش مصنوعی، محاسبات ابری، تجزیه و تحلیل real time معرفی کرد. از طرفی پردازنده سرور HP نسبت به کارایی خود دمای کمتری را تولید میکنند. سرور HP ، از محصولات یکی از بزرگترین و محبوب ترین کمپانی های تولیدکننده سرور در جهان، در نسل های جدید خود مانند سری Gen10 از 4 پردازنده نیز پشتیبانی می کند. به طور کلی سرورهای نسل 8 ، از CPU با مدل های E5-2600 V1 و E5-2600 V2 پشتیبانی می کنند. قابل ذکر است که سرور های نسل هفتم اچ پی ، علاوه بر پردازنده های فوق از سی پی یو سرور X-5690، X-5680 و X-5675 نیز پشتیبانی می کنند. در این پردازنده ها علاوه بر افزایش کارایی، شاهد درصد کمتری از هنگ و Crash در سرورها هستیم.

بخونید:  خدمات شبکه در تهران ارائه انواع خدمات شبکه های کامپیوتری در محل آنلاین سیار ریموت

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از مجله خبری mycpu دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.