DEA از AirTag برای ردیابی تجهیزات مشکوک به مواد مخدر استفاده کرد

اما مجرمان راهی برای شناسایی AirTag ها دارند. حوادث زیادی وجود داشته است که در آنها از ردیاب ها برای تعقیب استفاده شده است – بررسی سوابق پلیس نشان داد که یک سوم از حوادث AirTag مربوط به این جنایت بوده است که منجر به شکایت دسته جمعی علیه اپل شد. این باعث شد تا کوپرتینوها آیفون های خود را به روز کنند تا در صورت شناسایی دستگاه ردیاب ناشناخته به کاربران هشدار دهد. AirTag شناسایی شده نیز برای شناسایی مکان خود نویز منتشر می کند.

DEA مجوز نظارت بر AirTag را به مدت 45 روز در سراسر ایالات متحده دریافت کرد. مشخص نیست که این دستگاه چقدر در تحقیقات آژانس از سازنده مواد مخدر مفید بوده است – وزارت دادگستری تایید کرد که گیرنده پرس قرص در دادگاه فدرال متهم شده است. با فرض اینکه مظنون هرگز ردیاب را کشف نکرده باشد، DEA احتمالاً در آینده از این دستگاه ها برای برنامه های نظارتی مشابه استفاده خواهد کرد.

سازمان‌های مجری قانون ممکن است بخواهند به جای AirTags از ردیاب‌های Tile استفاده کنند. حالت Anti-Theft اخیر این شرکت از شناسایی آنها توسط ویژگی Anti-stalking Tile جلوگیری می کند. ایده پشت این حالت این است که “بازیابی اشیای با ارزش دزدیده شده را با سخت تر کردن اطلاع از ردیابی یک مورد برای سارقان آسان تر می کند.” هر کسی که از این ویژگی برای تعقیب استفاده کند با یک میلیون دلار جریمه روبرو می شود.منبع

به طور خلاصه: ردیاب‌هایی مانند AirTags اپل ممکن است برای افرادی که متوجه می‌شوند دائماً چیزهایی را از دست می‌دهند موهبتی باشد، اما اغلب برای اهداف غیرقانونی، به‌ویژه تعقیب، استفاده می‌شود. مقامات مجری قانون همچنین از AirTag ها به روش هایی استفاده می کنند که مورد نظر اپل نیست، مانند ردیابی حرکت ماشین آلات تولید دارو.

بخونید:  مدیر اجرایی اپل پس از اظهار نظرهای نادرست در ویدیوی TikTok شرکت را ترک می کند

فوربس با استناد به حکم بازرسی رسمی می نویسد که آژانس مبارزه با مواد مخدر (DEA) اخیراً یک Apple AirTag را در داخل دستگاه پرس قرصی که آنها معتقد بودند برای یک تولید کننده غیرقانونی مواد مخدر ساخته شده بود پنهان کرده است و به آژانس اجازه می دهد تا حرکات آن را هنگام خروج از چین ردیابی کند. اعتقاد بر این است که این اولین نمونه از یک آژانس فدرال است که از ردیاب های اپل برای اهداف نظارتی استفاده می کند.

دستگاه‌های ردیاب جی‌پی‌اس مدت‌هاست که در اختیار مجریان قانون قرار گرفته‌اند، اما طبق گزارش‌ها مستعد شکست هستند. یک منبع به فوربس گفت که این دستگاه‌ها بزرگ‌تر و قابل توجه‌تر از AirTags هستند که به نظر می‌رسد اتصال مطمئن‌تری دارند. همچنین گفته می شود که استفاده از محصول اپل راحت تر است.