Dell و Nvidia Project Helix را راه اندازی کردند، هوش مصنوعی مولد برای مشاغل


در متن: هجوم اخیر اعلان ها نشان دهنده روند جهانی پیشنهادات جدید با هدف معرفی قابلیت های هوش مصنوعی مولد به مشاغل است. از غول‌های فناوری مانند IBM، Google، Salesforce، مایکروسافت، آمازون گرفته تا متا، به نظر می‌رسد که هر شرکت فناوری از هیجان پیرامون این فناوری جدید متحول کننده بهره می‌برد.

به طور فزاینده ای روشن شده است که بیشتر سازمان ها مشتاق پذیرش هوش مصنوعی هستند. کسب و کارها به سرعت در حال شناسایی افزایش بهره وری بالقوه، کارایی و سایر مزایایی هستند که هوش مصنوعی می تواند ارائه دهد. با این حال، زمانی که این شرکت‌ها کاملاً مطمئن نیستند که چگونه می‌توانند از هوش مصنوعی مولد استفاده کنند، مشکل مهمی ایجاد می‌شود. کارشناسانی که دانش عمیقی در مورد نحوه عملکرد این فناوری و نحوه اجرای آن دارند کمیاب و ناگفته نماند بسیار گران هستند.

با تشخیص این قطع ارتباط، Dell Technologies و Nvidia پیشنهادی به نام Project Helix ارائه کرده اند که به طور خاص برای ساده کردن فرآیند شروع با هوش مصنوعی مولد طراحی شده است. Project Helix بر روی ایجاد راه‌حل‌های هوش مصنوعی مولد تمام‌پشته و داخلی تمرکز دارد که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد مدل‌های پایه هوش مصنوعی جدید را بسازند یا مدل‌های موجود را با استفاده از داده‌های خود سفارشی‌سازی کنند.

یکی از مشکلاتی که در مشاغلی که شروع به استفاده از خدمات هوش مصنوعی مولد کرده‌اند، بروز کرده است، خطر نشت IP داخلی است. در واقع، چندین شرکت، از جمله سامسونگ و اپل، به دلیل نگرانی‌های مرتبط با این موضوع، سیاست‌هایی را اعمال کرده‌اند که مانع از استفاده کارکنان خود از ابزارهایی مانند ChatGPT برای اهداف کاری می‌شوند.

بخشی از دلیل این نگرانی این است که تقریباً تمام تکرارهای اولیه هوش مصنوعی مولد فقط در مراکز داده عظیم مبتنی بر ابر اجرا می شود که بسیاری از آنها داده های وارد شده به ورودی های سریع خود را جمع آوری می کنند. با این حال، در تکامل فوق‌العاده سریع مدل‌های پایه که زیربنای کاربردهای هوش مصنوعی مولد هستند، تعدادی از این نگرانی‌ها برطرف شده است. قابل ذکر است، اکنون طیف گسترده ای از مدل های منبع باز در بازارهایی مانند Hugging Face موجود است. بسیاری از این مدل‌های منبع باز می‌توانند با نیازهای محاسباتی معقول‌تر، مانند مدل‌هایی که در یک مرکز داده در محل مجهز هستند، بسیار کارآمد اجرا شوند. به‌علاوه، برخی از شرکت‌های بزرگ فناوری شروع به تغییر قوانین در مورد محل اجرای مدل‌هایشان کرده‌اند و نسخه‌های کوچک‌تری از مدل‌های خود را بهینه‌سازی شده برای استفاده در محل ایجاد می‌کنند.

بخونید:  دو کارت دیگر از سری RTX 4000 وارد نظرسنجی Steam می شوند

علاوه بر این، چندین شرکت از جمله Nvidia را دیده‌ایم که شروع به ارائه مدل‌هایی کرده‌اند که به طور خاص برای برنامه‌های سازمانی طراحی شده‌اند. توسعه Nvidia در سطوح مختلف جالب است. این شرکت به شدت به دلیل سخت افزارش با هوش مصنوعی مولد مرتبط است. تراشه‌های GPU انویدیا اکثریت بزرگی از برنامه‌ها و سرویس‌های مولد هوش مصنوعی فعلی را در فضای ابری تامین می‌کنند. در آخرین کنفرانس GTC این شرکت در ماه مارس، آنها با رونمایی از طیف وسیعی از نرم افزارهای مرتبط با هوش مصنوعی، از جمله مدل های پایه نرم افزاری خاص صنعت و ابزارهای توسعه متمرکز بر سازمان، به ویژه چارچوب های مدل زبان بزرگ NeMo (LLM) و NeMo بسیاری را شگفت زده کردند. نرده های محافظ برای فیلتر کردن موضوعات ناخواسته. تعجبی نداشت که این مدل ها برای اجرا بر روی سخت افزار انویدیا بهینه شده بودند.

Project Helix نشان دهنده تلاش مشترک Dell و Nvidia برای مونتاژ طیفی از سیستم های سرور Dell PowerEdge است. اینها شامل پردازنده‌های گرافیکی Nvidia H100 و خط DPU‌های Bluefield Nvidia (واحد پردازش داده، برای اتصالات پرسرعت بین سرورهایی است که بار کاری هوش مصنوعی به آن نیاز دارد) و با نرم‌افزار Enterprise AI انویدیا همراه هستند.

علاوه بر این، Dell چندین گزینه ذخیره سازی مختلف از خطوط PowerScale و ECS Enterprise Object Storage ارائه می دهد که برای بارهای کاری هوش مصنوعی بهینه شده اند. نتیجه یک راه حل جامع است که شرکت ها را قادر می سازد تا شروع به ساخت یا سفارشی سازی مدل های هوش مصنوعی مولد کنند. مشتریان بالقوه می‌توانند از یکی از گزینه‌های مدل پایه انویدیا استفاده کنند یا در صورت تمایل، یک مدل منبع باز از Hugging Face (یا راه‌حلی از ارائه‌دهنده فناوری دیگر) انتخاب کرده و فرآیند را شروع کنند.

بخونید:  اکنون می توانید یک صندلی بازی AMD با چراغ های RGB اختیاری را با قیمت 549 دلار خریداری کنید

نرم‌افزار همراه Nvidia اجازه می‌دهد مجموعه داده‌های موجود سازمان را وارد کنید – از اسناد، چت‌های خدمات مشتری، پست‌های رسانه‌های اجتماعی و موارد دیگر – و سپس از آن برای آموزش یک مدل جدید یا سفارشی کردن مدل موجود استفاده کنید. پس از تکمیل فرآیند آموزش، ابزارهای لازم برای اجرای استنتاج ها و ایجاد برنامه های کاربردی جدید با استفاده از مدل جدید آموزش دیده نیز گنجانده شده است. بسته Dell همچنین طرحی را برای کمک به شرکت‌ها برای هدایت فرآیند ایجاد/سفارشی‌سازی این مدل‌ها و ساخت این ابزارها به همراه طیف وسیعی از خدمات پشتیبانی فنی ارائه می‌دهد.

مهمتر از همه، از آنجایی که این کار به صورت داخلی انجام می شود، Project Helix می تواند به کاهش مشکلات نشت IP که مربوط به بسیاری از شرکت ها است – حتی آنهایی که کار با ابزارهای هوش مصنوعی مولد را آغاز کرده اند، کمک کند.

یکی دیگر از مزایای مهم Project Helix این است که به شرکت ها اجازه می دهد از هوش مصنوعی مولد به روشی منحصر به فرد و شخصی تر استفاده کنند. در حالی که ابزارهای همه منظوره موجود در حال حاضر بدون شک می توانند به انواع خاصی از برنامه ها و محیط ها کمک کنند، اکثر شرکت ها می دانند که مزیت رقابتی واقعی هوش مصنوعی مولد در سفارشی سازی نهفته است. علاقه قابل توجهی به گنجاندن داده های خود یک شرکت در این ابزارها وجود دارد، اما همچنین سردرگمی زیادی در مورد چگونگی انجام این کار وجود دارد.

کنار هم قرار دادن یک «کیت آسان» برای هوش مصنوعی مولد به این معنا نیست که بسیاری از سازمان‌ها در استفاده از داده‌ها و فناوری خود برای ایجاد راه‌حل‌های مورد نیاز با چالش‌هایی مواجه نخواهند شد. بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که مفاهیم پشت هوش مصنوعی مولد هنوز بسیار جدید هستند و این یک فناوری بسیار پیچیده است. با این وجود، با ترکیب سخت‌افزار و نرم‌افزار لازم که برای کار با هم از قبل آزمایش شده‌اند، همراه با اطلاعاتی در مورد نحوه هدایت فرآیند، به نظر می‌رسد که Project Helix یک گزینه جذاب برای سازمان‌هایی باشد که مشتاق هستند – یا احساس می‌کنند رقابتی مجبور هستند – وارد این هیجان‌انگیز شوند. قلمرو جدید

بخونید:  هکریست های حامی روسیه KillNet وب سایت های فرودگاه های ایالات متحده را هدف قرار می دهند

Bob O’Donnell بنیانگذار و تحلیلگر ارشد TECHnalysis Research، LLC یک شرکت مشاوره فناوری است که خدمات مشاوره استراتژیک و تحقیقات بازار را به صنعت فناوری و جامعه مالی حرفه ای ارائه می دهد. می توانید او را در توییتر دنبال کنید @bobodtech

منبع