Diablo 4 بتا کارت‌های گرافیکی را به‌همراه داشت

نسخه بتای باز Diablo 4 از این جمعه (24 مارس) آغاز می شود و تا 26 مارس ادامه دارد.منبع

در یک پست Reddit با عنوان “Diablo 4 فقط 3080 TI من را آجر کرد”، یکی از کاربران می نویسد که آنها 20 دقیقه در حال انجام این بازی بوده اند که در حین یک صحنه در کلیسا، مانیتور آنها خاموش شد. پس از راه اندازی مجدد رایانه شخصی خود، مادربرد کد خطای 97 را ارسال کرد. آنها می نویسند که گیگابایت GeForce RTX 3080 Ti Vision OC 12G آنها اکنون مرده است. کاربر دیگری گفت که همان مدل کارت آنها نیز در این کات سین آجری شده است.

این اولین باری نیست که می شنویم نسخه های بتا پردازنده های گرافیکی را از بین می برند. نسخه بتای New World آمازون چندین کارت EVGA RTX 3090 را در سال 2021 تولید کرد. در ابتدا دلیل آن نبود محدود کننده نرخ فریم بازی بود، اما EVGA بعداً اعلام کرد که به دلیل لحیم کاری ضعیف در مدارهای MOSFET کارت است. مشخص نیست که آیا یک نقص سخت افزاری مشابه مسئول حوادث Diablo 4 است یا خیر.

بتای دسترسی زودهنگام Diablo 4 در آخر هفته انجام شد، و در حالی که شکایاتی در مورد اشکالات و زمان انتظار وجود داشته است، اکثر بررسی های اولیه مثبت هستند. اما بر اساس گزارش های متعدد، به نظر می رسد که بسیاری از دارندگان RTX 3080 Ti اوقات خوبی را با این بازی سپری نکرده اند.

گزارش های مشابهی در فروم های خود بلیزارد ظاهر شده است. یکی از کاربران ادعا می کند که RTX 3080 Ti آنها پس از چند دقیقه بازی Diablo 4 سوخته است، در حالی که کاربر دیگری می گوید طرفداران آنها به حداکثر رسیده و مانیتورها در دو نوبت جداگانه خاموش شده و کارت 15 ماهه آنها را از بین برده است.

بخونید:  نحوه اندازه گیری مصرف برق رایانه شخصی

WTF؟! چندین نفر که در نسخه بتای دسترسی زودهنگام Diablo 4 شرکت کردند، ادعا کرده اند که این بازی کارت گرافیک آنها را آجر کرده است، با ده ها گزارش کاربر در انجمن های مختلف مبنی بر اینکه پردازنده گرافیکی گران قیمت آنها در حین بازی عنوان بلیزارد سرخ شده است. در اکثر موارد، RTX 3080 Ti تحت تأثیر قرار گرفت که بیشتر آنها از گیگابایت می‌آمدند.

همچنین گزارش‌هایی از آجری شدن مدل‌های RTX 3080 Ti از EVGA وجود دارد. مشکل به آن کارت محدود نمی شود. دارندگان RTX 3080 و Radeon RX 6900 XT می گویند که Diablo 4 کارت های آنها را نیز نابود کرده است.

یکی از بازیکنان آسیب دیده که بلیتی را برای بلیزارد ارسال کرده بود، پاسخی از شرکت با پیوندی به شرایط خدمات آن دریافت کرد، که بیان می‌کند بلیزارد در قبال هیچ آسیبی به دستگاه هنگام اجرای یک بازی در نسخه بتا، مسئولیتی ندارد.