Diablo 4 می‌تواند در آوریل 2023 عرضه شود و پیش‌سفارش‌ها از ماه آینده باز شود

بلیزارد در مورد تاریخ انتشار Diablo 4 دقیق تر از «گاهی در سال 2023» نبوده است. با توجه به Windows Central و پادکست XboxEra، این بازی رسما در ماه آوریل عرضه خواهد شد. کسانی که نمی‌توانند منتظر بازی اکشن RPG باشند، ممکن است بتوانند آن را در دسامبر پیش‌سفارش کنند، که در فوریه 2023 به نسخه بتای باز نیز دسترسی خواهند داشت.

خشم فراوانی نسبت به بلیزارد وجود داشت و هنوز هم وجود دارد، به دلیل کسب درآمد تهاجمی آن در عنوان بازی رایگان موبایل/کامپیوتر Diablo Immortal، که آن را به یکی از کم امتیازترین بازی‌های کاربران در متاکریتیک تبدیل کرده است – کاربران می‌توانند صدها دلار خرج کنند. هزاران دلار برای به حداکثر رساندن شخصیت ها. اما این فریاد بر فروش تاثیری ندارد. Diablo Immortal در ماه آگوست 97 میلیون دلار در iOS و Android به دست آورد که 42 درصد نسبت به ماه قبل رشد داشت.

شایعات ادعا می‌کنند که بخشی از جوایز بازی، که در 8 دسامبر برگزار می‌شود، به Diablo 4 اختصاص خواهد یافت. انتظار می‌رود به محض اعلام جزئیات در طول رویداد، پیش‌سفارش‌ها باز شوند. همچنین گفته می شود که جوایز بازی جایی است که بلیزارد کمپین بازاریابی عظیم خود را برای Diablo 4 آغاز می کند.

بلیزارد مدت‌هاست که ادعا کرده است که درآمدزایی تنها بخش بزرگی از پایان بازی Diablo Immortal است و اکثر بازیکنان هیچ پولی خرج نمی‌کنند. با توجه به واکنش‌های شدید علیه این عنوان و بازی Diablo 4 که یک بازی پولی است، می‌توان تصور کرد که بلیزارد با تلاش‌های خود برای کسب درآمد در قسمت بعدی سختگیرانه عمل نمی‌کند. اما درآمد 100 میلیون دلاری در ماه احتمالاً ضربه این همه خشم را کم می کند.

بسیار مورد انتظار: اگر از ریختن پول در Diablo Immortal خسته شده اید و برای قسمت اصلی بعدی این سری دردناک هستید، در اینجا چند خبر خوب وجود دارد: چندین گزارش تاریخ انتشار بازی مورد انتظار Diablo 4 را به آوریل 2023 کاهش داده است.

بلیزارد قبلاً گفته بود که فصل‌های خدمات زنده گسترده‌تری را در Diablo 4 در مقایسه با Diablo 3 و Diablo 2: Resurrected ارائه می‌کند. این شرکت می‌گوید Diablo 4 یک بازی تمام‌قیمت با فروشگاه لوازم آرایشی و Season Pass (با سطوح رایگان و ممتاز) است، اگرچه تاکید می‌کند که هیچ‌کدام از اینها هیچ گزینه‌ای برای پرداخت قدرت ارائه نمی‌دهند.

اگر از طرفداران پر و پا قرص دیابلو و یک بازیکن هاردکور هستید، بلیزارد ماه گذشته گفت که به دنبال «متخصصان» دیابلو برای اولین آزمایش بسته Diablo IV بتا است.منبع