Discord ممکن است حافظه GPU Nvidia شما را خفه کند، اما در اینجا نحوه رفع آن آورده شده است


به طور خلاصه: اگر به طور مکرر Discord را روی دسکتاپ خود باز می گذارید و اخیراً متوجه عملکرد ضعیف بازی از GPU Nvidia خود شده اید، ممکن است مشکل Discord مقصر باشد. انویدیا به زودی یک راه حل را منتشر می کند، اما دستورالعمل هایی را برای رفع دستی مشکل ارائه می دهد.

این هفته، انویدیا اذعان کرد که به‌روزرسانی اخیر Discord باعث شده تا حافظه پردازنده‌های گرافیکی انویدیا کاهش یابد. این نقص می تواند بر عملکرد بازی تأثیر بگذارد زیرا مانع از رسیدن VRAM به سرعت کلاک خود هنگام راه اندازی بازی می شود.

سازنده GPU قصد دارد این مشکل را با یک به‌روزرسانی آینده برطرف کند، اما راه‌حلی هم برای کسانی که نمی‌توانند صبر کنند، ارائه کرده است. رفع دستی شامل استفاده از GeForce 3D Profile Manager برای ویرایش نمایه SLI است – یک عملیات نسبتاً پیچیده.

کاربرانی که مدیریت پروفایل سه بعدی را ندارند می توانند آن را از وب سایت انویدیا دانلود کنند. پس از نصب و باز کردن برنامه، “Export SLI Profiles” را انتخاب کنید. هنگامی که یک پنجره کاوشگر فایل ظاهر شد، مکانی را برای صادرات و ذخیره فایل Nvidia Profiles، که باید یک فایل متنی باشد، انتخاب کنید.

سپس فایل را در Notepad باز کنید و عبارت Discord را جستجو کنید. بخشی باید ظاهر شود که با “Profile ‘Discord'” شروع می شود و با “EndProfile” ختم می شود. در پایین، درست بالای «EndProfile» و در زیر «Setting ID_0x809d5f60 = 0x10000000»، «Setting ID_0x50166c5e = 0x00000000» را تایپ کنید. سپس بخش باید مانند تصویر بالا ظاهر شود.

پس از آن، نمایه را به عنوان یک فایل txt. ذخیره کنید، به مدیر نمایه سه بعدی بازگردید و “Import SLI Profiles” را انتخاب کنید. هنگامی که پنجره کاوشگر ظاهر شد، فایلی را که ذخیره کرده اید انتخاب کنید، روی “Open” کلیک کنید و سپس 3D Profile Manager را ببندید.

انویدیا مشخص نکرد که کدام به‌روزرسانی ممکن است باعث این مشکل شده باشد. ممکن است این وصله اخیر Discord بوده باشد اضافه توانایی استریمرهایی با پردازنده‌های گرافیکی سری RTX 40 برای رمزگذاری با استفاده از کدک AV1.

کدک جدید نسبت به H.264 نسبت به H.264 بهره وری قابل توجهی را نشان داده است و به پخش کننده ها و سازندگان محتوا اجازه می دهد ویدیوهای واضح تری را رمزگذاری کنند در حالی که پهنای باند کمتری مصرف می کنند. علاوه بر این، AV1 برخلاف H.265 بدون حق امتیاز است.

با این حال، رمزگذاری H.265 از طریق سخت‌افزار به جدیدترین کارت‌های گرافیکی مانند سری RTX 40، RDNA3 AMD و Arc Alchemist اینتل نیاز دارد. CPUهای آینده Meteor Lake اینتل همچنین دارای رمزگذاری سخت افزاری AV1 خواهند بود.

Discord اکنون از این قابلیت استفاده می‌کند تا به مشترکین Nitro اجازه می‌دهد با سرعت 8 مگابیت بر ثانیه و با سرعت [email protected] کدگذاری کنند. مشخص نیست Discord چه زمانی ممکن است رمزگذاری AV1 را به مشترکین دارای پردازنده‌های گرافیکی RDNA3 یا Arc Alchemist گسترش دهد.

منبع