DisplayLink با تراشه جدید Synaptics DL-7000 ارتقاء “Pro” دریافت می کند

منتظر بودن: احتمالاً در مورد ایستگاه های اتصال معمولی Thunderbolt و USB-C شنیده اید. اما گزینه سومی وجود دارد که بی سر و صدا جلب توجه می کند: اتصال با استفاده از فناوری DisplayLink Synaptics. پاییز امسال، آنها تکامل بعدی را به نام DisplayLink Pro ارائه خواهند کرد که هدف آن بالا بردن سطح است.

داک‌های DisplayLink با استفاده از ترفندهای فشرده‌سازی داده‌ها برای هدایت جریان‌های ویدیوی HD از طریق اتصالات ساده USB قدیمی، جایگزینی برای گزینه‌های گران‌تر Thunderbolt ارائه می‌کنند. اگرچه ممکن است نتایج خوبی را با بازی های شدید مشاهده کنید، اما بیشتر وظایف روزانه دسکتاپ تحت تأثیر قرار نمی گیرند. مزیت اصلی این است که این داک‌ها اغلب می‌توانند نمایشگرهای بیشتری را نسبت به همتایان Thunderbolt خود با بودجه کمتر فشار دهند.

در کنفرانس اخیر دل، سیناپتیکس ادعا کرد که می تواند شش نمایشگر 4K را با استفاده از فناوری “Pro” خود به یک لپ تاپ Dell XPS متصل کند. این برای یک راه حل اتصال نسبتا کم هزینه بسیار بزرگ است.

در قلب این چیپست جدید Synaptics DL-7000 قرار دارد که می تواند صفحه نمایش 1080p با نرخ تجدید چشمگیر 240 هرتز را تامین کند. در همین حال، پایه های DisplayLink می توانند نمایشگرهای 4K با فرکانس 120 هرتز یا یک نمایشگر 4K تا حداکثر 144 هرتز را هدایت کنند.

با این حال، ظاهراً تنها راه برای تعیین اینکه آیا داک DisplayLink دارای DL-7000 است یا خیر، لوگویی است که روی آن «DisplayLink Pro» نقاشی شده است – پس مراقب باشید.

فراتر از مشخصات اولیه، DisplayLink Pro نشان دهنده تکامل جالب مفهوم داک است. همانطور که در این گزارش توضیح داده شد، Synaptics به فناوری فشرده سازی خود به عنوان “گرافیک نرم افزار” اشاره می کند که “GPU agnostic” است – به این معنی که می تواند بدون در نظر گرفتن سخت افزار گرافیکی آنها در همه دستگاه ها کار کند.

بخونید:  نینتندو سوییچ برای اجرای بازی های رایانه شخصی مدرن اورکلاک و مود شده است

PCWorld همچنین گزارش می‌دهد که این شرکت توانایی بارگذاری نرم‌افزارها و برنامه‌های کاربردی سفارشی بر روی اسکله‌های خود Computex را برای سازندگان داک نشان داده است. یکی از نسخه‌های نمایشی پیامی از بخش فناوری اطلاعات یک شرکت در مورد تغییرات آتی را مستقیماً روی صفحه نمایش نشان داد.

در بخش اتصال، شما به اترنت 2.5 گیگابیتی و همچنین تمام خروجی های صفحه نمایش HD نگاه می کنید. و سازگاری با عقب در تجهیزات قدیمی‌تر DisplayLink تعبیه شده است، بنابراین می‌توانید بدون حذف اسکله‌های موجود، آن را ارتقا دهید.

در حالی که Synaptics هدایت این فناوری را بر عهده دارد، این پلتفرم های DisplayLink Pro را مستقیماً به مصرف کنندگان نمی فروشد. همانند ارائه‌های قبلی DisplayLink، چیپست DL-7000 راه خود را به طرح‌های داکینگ از شرکای Synaptics و OEMها پیدا می‌کند.

اعتبار تصویر: دنیای کامپیوتر

منبع