Dodge پیش نمایش Charger Daytona SRT Concept، یک خودروی الکتریکی که به گذشته چسبیده است را ارائه می کند.

Dodge Charger Daytona SRT Concept دارای یک سیستم پیشرانه 800 ولتی Banshee و یک سیستم چهار چرخ متحرک استاندارد است که ترکیبی از آنها باعث می شود EV در تمام معیارهای عملکرد کلیدی سریعتر از Hellcat باشد. کاپوت پرفورمنس، R-Wing، یک ویژگی کاربردی است که نیروی رو به پایین را در سرعت‌های بالاتر افزایش می‌دهد و به پنهان کردن چراغ‌های جلو کمک می‌کند.

دوج همچنین کانسپت را با چیزی که گیربکس eRupt می نامد، تجهیز کرده است، یک ترانی چند سرعته با تعویض الکترومکانیکی که “نقاط تعویض متمایز، پرتاب شانه ها به پشتی صندلی ها به سبک واقعی دوج” را ارائه می دهد. و همچنین قابلیت PowerShot push-to-pass نیز وجود دارد. هنگامی که با فشار دادن یک دکمه روی فرمان فعال می شود، PowerShot “یک تکان آدرنالین با افزایش اسب بخار را برای یک شتاب سریع ایجاد می کند.”

جالب ترین ویژگی بدون شک سیستم اگزوز است. درست است، دوج یک اگزوز به یک وسیله نقلیه الکتریکی اضافه کرد. این اگزوز که Fratzonic Chambered Exhaust نامیده می شود، “صدای عملکرد” ​​را از طریق یک تقویت کننده و محفظه تنظیم واقع در عقب خودرو منتقل می کند. Dodge ادعا می کند که صدای غرش 126 دسی بل را صدا می کند که برابر با SRT Hellcat است، اما شما می توانید در ویدیوی بالا قضاوت کننده آن باشید.منبع

راندمان آیرودینامیکی با چرخ‌های 21 اینچی با طراحی توربین‌مانند و آرم Fratzog قرمز روی درپوش‌های مرکزی ادامه می‌یابد. ترمزهای شش پیستونه برمبو قدرت توقف را تامین می کنند.

آینده نگر: تابستان گذشته، دوج چیزی را که eMuscle آمریکایی می‌نامید، به اشتراک گذاشت – بازاریابی برای نسخه‌های الکتریکی مدل‌های شارژر و چلنجر با کارایی بالا صحبت می‌کند. در ماه نوامبر، این خودروساز تایید کرد که تا سال 2024 به تولید خودروهای عضلانی گازسوز خود پایان خواهد داد. اکنون، ما اولین نگاه – و گوش دادن – به آینده الکتریکی آن را داریم.

به طور کلی، به نظر می رسد که دوج به جای اینکه به سادگی آینده را در آغوش بگیرد، ناامیدانه به گذشته چسبیده است. گیربکس ساده، دکمه نیتروژن و اگزوز به خودروهای الکتریکی تعلق ندارند. استایل ذهنی است، اما به نظر می‌رسد که دوج با شارژر دو در مسیر درستی را طی می‌کند و عناصر چارجر و چلنجر موجود را با ذوق ترکیب می‌کند.

خوشبختانه این فقط یک مفهوم است، بنابراین هنوز زمان برای اصلاح برخی از اشتباهات وجود دارد. دوج می‌تواند برنده دیگری را در دست داشته باشد، اگر حیله‌ها را کنار بگذارند و به چیزی که آنها را به رقص رساند پایبند بمانند.