Doom: The Dark Ages می تواند عنوان اصلی بعدی سری بازی های محبوب باشد

شیاطین ممکن است گریه کنند: سال‌ها است که اطلاعاتی در مورد توسعه یک بازی جدید Doom منتشر شده است. آخرین شایعات تایید نشده به تاریخ احتمالی رونمایی در نمایشگاه ایکس باکس آینده اشاره دارد.

شناسه توسعه دهنده و ناشر Bethesda Softworks حداقل چهار سال است که مشغول کار روی یک بازی جدید در فرنچایز Doom بوده است. انتظار می رود شوتر اول شخص آینده در جریان نمایشگاه بازی Xbox در 9 ژوئن معرفی شود. یک افشاگر فاش کرده است که این بازی Doom: The Dark Ages نام خواهد داشت و Doom Slayer را به گذشته برمی گرداند و از بازی گوتیک فاصله می گیرد. تنظیمات علمی تخیلی برای آخرین قسمت های این سری.

افشاگر تام هندرسون اخیراً گزارش داده است که این بازی قبلاً با نام Doom Year Zero شناخته می شد، اما انتظار می رود “Doom: The Dark Ages” نام نهایی آن باشد. متخصصان FPS در id Software توسعه The Dark Ages را در سال 2020، مدت کوتاهی پس از انتشار بازی اکشن سخت (و وحشیانه) Doom Eternal روی کنسول‌ها و ویندوز آغاز کردند.

همچنین ببینید: پاره کردن و پاره کردن: 3 دهه مرگ

منابع ناشناس Dark Ages را یک دنیای Doom با الهام از قرون وسطی توصیف کردند که مطابق با اطلاعات قبلی درباره برنامه‌های id Software برای توسعه این سری است. مایکروسافت که اکنون مالک فرنچایزهای Bethesda و Doom است، گفته است که Xbox Games Showcase بازی‌ها و به‌روزرسانی‌های جدیدی را برای فرنچایز Call of Duty نشان خواهد داد.

اگرچه Doom در سال های اخیر با محبوبیت گسترده سری Call of Duty برابری نکرده است، اما همچنان یکی از سودآورترین برندها در بازار بازی است. هندرسون تاکید کرد که یکی از توسعه دهندگان id در سال 2020 ادعا کرد که Doom Eternal تنها در آن سال بیش از 450 میلیون دلار درآمد برای id و Bethesda ایجاد کرده است.

بخونید:  زمستان سردی در انتظار شبکه های موبایل و گوشی های اروپاست

اخیراً درزهای تأیید نشده جدیدی در مورد یک بازی جدید در دنیای Doom به صورت آنلاین ظاهر شده است که با علامت تجاری IDKFA ثبت شده توسط شرکت مادر Bethesda، ZeniMax Media (از سال 2021 متعلق به مایکروسافت) شروع شده است. در اوایل این ماه، یک رونمایی با مضمون Doom در جریان نمایشگاه بازی‌های ایکس‌باکس منتشر شد و هندرسون اکنون به‌طور مستقل این شایعه را تأیید کرده است.

Doom یکی از نمادین‌ترین مجموعه‌های بازی تمام دوران است، با نرم‌افزار id که از اوایل دهه 1990 طرفداران ژانر FPS (از جمله نویسنده فروتن شیطان‌کش) را جذب و سرگرم کرده است. Doom Eternal، جدیدترین بازی این سری، به لطف موتور بازی سازی قدرتمند id Tech 7، نوآوری های قابل توجهی در گیم پلی و وفاداری بصری ارائه کرد.

منبع