FBI 13 دامنه دیگر را به دلیل ارائه خدمات DDoS-for- Hire توقیف کرد

در حالی که توقیف 13 دامنه یک پیروزی بزرگ برای مجریان قانون است، 10 مورد از آنها آواتارهای جدیدتری از سرویس‌ها بودند که در عملیات قبلی در دسامبر 2022 بسته شدند. در طی آن جستجو، فدرال رزرو 48 دامنه اینترنتی را بسته و شش مظنون را متهم کرد. به دلیل دخالت ادعایی آنها در اجرای خدمات بوتر یا استرس زا.

در یک بیانیه مطبوعاتی که موفقیت عملیات را اعلام کرد، دفتر دادستانی ایالات متحده در ناحیه مرکزی کالیفرنیا تأیید کرد که 13 دامنه اینترنتی مرتبط با خدمات DDoS-for-hire را به عنوان بخشی از یک ابتکار در حال انجام با هدف قرار دادن خدمات «بوتر» آنلاین که DDoS را هدف قرار می دهد، توقیف کرده است. حملات نسبتا آسانی برای هر مجرم سایبری بی تجربه انجام می شود.

وزارت دادگستری با توصیف این توقیف ها به عنوان بخشی از “موج سوم” اقدامات مجری قانون ایالات متحده علیه ارائه دهندگان برجسته خدمات DDoS، گفت که اقدامات آن با هدف “برچیدن زیرساخت های جنایی DDoS-for-Here در سراسر جهان و پاسخگویی مدیران و کاربران این سرویس انجام می شود. این خدمات غیرقانونی.”

چه اتفاقی افتاده؟ وزارت دادگستری ایالات متحده 13 دامنه اینترنتی اضافی مرتبط با خدمات DDoS-for-hire را به عنوان بخشی از یک عملیات اجرای قانون طولانی مدت با همکاری آژانس های بین المللی مجری قانون توقیف کرده است. این اقدام که به عنوان Operation PowerOFF شناخته می شود، به منظور ایجاد اختلال در کسب و کار چندین پلتفرم آنلاین است که به مجرمان سایبری اجازه می دهد با ارزهای رمزنگاری شده برای انجام حملات DDoS علیه هر هدفی پرداخت کنند.

بخونید:  آزمایشگاه عظیم زیر دریا در سال 2026 افتتاح می شود و دسترسی بی سابقه ای به اقیانوس ارائه می دهد.

در حالی که احیای خدمات قدیمی DDoS-for-hire دشواری هایی را که سازمان های مجری قانون در مقابله با جرایم آنلاین دارند برجسته می کند، خبرهای خوبی در جبهه دادستان وجود دارد. چهار نفر از مظنونانی که توسط وزارت دادگستری به عنوان بخشی از آخرین سرکوب متهم شده اند، به شرکت در عملیات بوتر خدمات اعتراف کرده اند. مظنونان بین 19 تا 37 سال سن دارند و اهل فلوریدا و تگزاس هستند.منبع

ایالات متحده محبوب ترین مکان ثبت دامنه برای این خدمات بود، اما برخی از سایت ها در فرانسه، هنگ کنگ، ایتالیا و کانادا نیز ثبت شده بودند. با این حال، بیشتر میزبانی وب در خارج از کشور از جمله در کانادا، روسیه، پرتغال، فرانسه، اوکراین و هلند اتفاق افتاده است. تنها یکی از دامنه های ضبط شده در ایالات متحده میزبانی می شد.

وزارت دادگستری در توضیح شیوه کار خود گفت که FBI با ارائه دهندگان خدمات راه انداز حساب باز کرده و هزینه های اشتراک را برای انجام یک سری حملات DDoS به دارایی های وب متعلق به آژانس پرداخت کرده است. این کار برای بررسی قابلیت های ارائه دهندگان خدمات در راه اندازی حملات DDoS واقعی علیه اهداف خاص انجام شد. پس از تایید ادعاها، آژانس اقدام به توقیف دامنه ها و تعطیلی فعالیت های غیرقانونی آنها کرد.

به عنوان نمونه ای از اینکه چگونه برخی از این سرویس ها با تغییر دامنه خود عملیاتی شدند، وزارت دادگستری گفت که یکی از دامنه هایی که در این هفته توقیف شد – cyberstress.org – به نظر می رسد همان سرویسی باشد که قبلاً تحت دامنه cyberstress.us اداره می شد. در دسامبر ضبط شد.

بخونید:  امریکن ایرلاینز 20 فروند هواپیمای بوم سوپرسونیک اورتور سپرده گذاری می کند