Find My Device گوگل از میلیاردها دستگاه اندرویدی برای مشخص کردن موارد گم شده استفاده می کند

سامیر سامات گوگل اعلام کرد که این شرکت هدفون، هدفون، تبلت و سایر دسته‌های محصولات را در ماه‌های آینده به سرویس Find My Device اضافه خواهد کرد. برخی از این موارد قبلاً پشتیبانی می‌شوند، اما موارد بیشتری اضافه خواهند شد.

موارد زیادی در Google I/O به نمایش گذاشته شد، از جمله مترجمی که لب‌های گوینده را ویرایش می‌کند تا آنها را با زبان جدید همگام‌سازی کند، دستگاه‌های پیکسل و بسیاری از اعلامیه‌های مرتبط با هوش مصنوعی.

Tile قبلاً یک ویژگی ضد تعقیب به نام Scan and Secure را برای ردیاب‌های بلوتوث خود معرفی کرده بود که به کاربران اپلیکیشن Tile امکان می‌داد تا به سرعت کاشی‌ها و دستگاه‌های مجهز به کاشی را که ممکن است با آن‌ها سفر می‌کنند، به سرعت اسکن کرده و شناسایی کنند. اما مجرمان می‌توانند از این ویژگی برای بررسی اینکه آیا اقلامی که دزدیده‌اند، ردیاب مخفی روی آن قرار داده شده است یا خیر، استفاده کنند. برای جلوگیری از این امر، Tile یک حالت ضد سرقت را اضافه کرد که دستگاه‌های Tile را برای اسکن و ایمن نامرئی می‌کند. به نظر می رسد این ابزار عالی برای استالکرها باشد، اگرچه Tile برای هرکسی که از ردیاب های خود برای این منظور استفاده کند یک میلیون دلار جریمه را تهدید کرده است.

یک به‌روزرسانی جدید و جالب برای Find My Device، از شبکه یک میلیاردی دستگاه‌های Android در سراسر جهان برای پینگ کردن دستگاه‌های گمشده و خواندن دقیق مکان آنها استفاده می‌کند.

دکل: یوری سامویلوفمنبع

این ممکن است برخی از کاربران را نگران کند، اما صمت گفت که شبکه دستگاه اندروید به روشی طراحی شده است که حریم خصوصی را حفظ کند. او افزود که گوگل نمی تواند داده های مکان دستگاه رمزگذاری شده را مشاهده کند.

بخونید:  مطالعه آکسفورد نشان می‌دهد که بازی‌های ویدیویی، صرفنظر از مدت زمانی که صرف بازی کردنشان می‌کنید، بر سلامتی شما تأثیر نمی‌گذارند

در اوایل این ماه، اپل و گوگل برای ابتکاری برای ایجاد مشخصات صنعتی برای دستگاه های ردیابی با یکدیگر همکاری کردند. هدف این است که با سازگار کردن ردیاب‌های بلوتوث در بین پلتفرم‌ها، مشکل تعقیب را برطرف کنیم.

صمت همچنین در مورد موضوع گسترده استفاده از فناوری های ردیابی برای اهداف مخرب، به ویژه تعقیب، بحث کرد. هشدارهای ردیاب ناشناخته گوگل که اواخر تابستان امسال ارائه می شود، می تواند تشخیص دهد که یک دستگاه ردیاب بلوتوث در حال سفر با شخصی است و با مارک های ردیاب مختلف از جمله Apple AirTags و دستگاه های Tile کار می کند.

به طور خلاصه: رویداد I/O گوگل در اوایل این هفته همه چیز مربوط به دستگاه های پیکسل و هوش مصنوعی نبود. این شرکت همچنین از گسترش پلت فرم Find My Device خود خبر داد که به کاربران امکان می دهد انواع بیشتری از دستگاه های گم شده را پیدا کنند. همچنین از دستگاه‌های Android متعلق به دیگران برای پینگ کردن موارد گمشده استفاده می‌کند و هشدارهای ردیاب ناشناخته برای هشدار دادن به کسی در صورت حمل ردیاب ناشناس وجود خواهد داشت.