G.Skill کامپیوتر هرمی 7 گیگاهرتزی با اورکلاک بالا را نشان می دهد که با نیتروژن مایع خنک شده است.


چه اتفاقی افتاده؟ Computex 2023 در حال انجام است و G.Skill یک سیستم نسبتاً منحصربه‌فرد در غرفه خود دارد تا قابلیت‌های حافظه خود را نشان دهد. سازنده سخت افزار تایوانی با همکاری ElmorLabs یک رایانه شخصی ساخت سفارشی را به نمایش می گذارد که در یک شاسی هرمی شفاف محصور شده است. این سیستم از یک CPU Intel Core i9-13900K بر روی مادربرد Asus ROG Maximus Z790 Apex با حافظه Trident Z5 RGB DDR5-8000 متعلق به G.Skill استفاده می کند.

همانطور که Tom’s Hardware تاکید می کند، سیستم با نیتروژن مایع خنک می شود که به تیم اجازه می دهد تا سخت افزار را واقعاً فشار دهد. CPU با فرکانس چشمگیر 7 گیگاهرتز و حافظه با سرعت 10000 MT/s (مگا انتقال (یا میلیون انتقال) در ثانیه) کار می کند. این سرعت برای شکستن هر رکورد کافی نیست، اما با این وجود چشمگیر است.

طبق گفته HWBot، سریعترین فرکانس حافظه ثبت شده 5600.6 مگاهرتز است که توسط Seby9123 با استفاده از کیت حافظه G.Skill، مادربرد و ترکیبی CPU که در غرفه G.Skill به نمایش گذاشته شده است، به دست آمد. در 19 مه 2023 به سایت ارسال شد.

نیتروژن مایع یک ابزار اثبات شده برای اورکلاکرهای شدید است که به آنها اجازه می دهد سخت افزار را فراتر از آنچه که برای آن طراحی شده است، فشار دهند. البته نکته مهم این است که به دلیل خطراتی مانند تراکم و هزینه هنگفت حفظ عرضه ثابت LN2، دستاوردها فقط برای مدت کوتاهی پایدار هستند.

رایانه شخصی هرمی تنها نقطه مورد علاقه در غرفه G.Skill نبود. چندین کیت حافظه رده بالای این شرکت از جمله Trident Z5 Neo RGB و Trident Z5 Royal Elite به نمایش گذاشته شد.

بخونید:  پردازنده‌های اینتل Raptor Lake Refresh در سه ماهه چهارم عرضه می‌شوند و پس از آن Arrow Lake-S یک سال بعد عرضه می‌شود.

این متخصص سخت‌افزار همچنین شاسی MD1، یک برج میانی با فضای داخلی کافی برای قرار دادن کارت‌های گرافیکی طولانی، یک خنک‌کننده هوای بزرگ پردازنده و دو رادیاتور 360 میلی‌متری خود را به نمایش گذاشت. این کیس همچنین از مادربردهای E-ATX پشتیبانی می‌کند و دارای یک پنجره شیشه‌ای کناری است که همه چیز را در داخل آن نشان می‌دهد.

Computex در 30 می آغاز شد و تا 2 ژوئن در تایپه ادامه دارد.

اعتبار تصویر: Pyramid توسط GDM، حافظه و کیس توسط Tom’s Hardwareمنبع