GameStop بدون رضایت مشتریان را “شنود” کرده است، ادعا می کند که شکایت می کند

در این شکایت خسارات خاصی ذکر نشده است، اما IPA اجازه یک سال زندان و/یا جریمه 2500 دلاری در پرونده های جنایی را می دهد. با این حال، دادگاه های مدنی می توانند به 5000 دلار یا سه برابر میزان خسارت واقعی در هر «شنود» دسترسی داشته باشند، هر کدام که بیشتر باشد.

تیم حقوقی شاکی، اقدامات GameStop را “غیرقانونی و توهین آمیز” می نامند.

رفتار متهم هم غیرقانونی و هم توهین آمیز است».

GameStop به دلیل نقض حریم خصوصی در کالیفرنیا مورد شکایت قرار گرفته است. بر اساس شکایتی که روز سه‌شنبه به دادگاه منطقه مرکزی کالیفرنیا ارائه شده است، این شرکت چت‌های خدمات مشتریان آنلاین را «شنود» کرده و رونوشت‌ها را به یک شرکت بازاریابی شخص ثالث فروخته است. این عمل غیرمعمول نیست، اما اکثر شرکت ها به وضوح می گویند که در حال ضبط تماس یا چت هستند، کاری که GameStop نتوانست انجام دهد.

تحت حمایت های IPA، ضبط شخصی بدون رضایت و آگاهی او غیرقانونی است. این ماده قبلاً فقط برای ارتباطات تلفنی یا ضبط کننده های روی بدنه اعمال می شد. با این حال، قانونگذار کالیفرنیا در سال 2017 حمایت خود را به “رسانه های اجتماعی” گسترش داد (قانون مجازات کالیفرنیا: قسمت 1، عنوان 15، فصل 1.5 بخش 632.01). طبق این قانون، رسانه‌های اجتماعی تقریباً تمام ارتباطات آنلاین را پوشش می‌دهند، «از جمله، اما نه محدود به، ویدیوها یا عکس‌های ثابت، وبلاگ‌ها، وبلاگ‌های ویدیویی، پادکست‌ها، پیام‌های فوری و متنی، ایمیل، سرویس‌ها یا حساب‌های آنلاین، یا نمایه‌های وب‌سایت اینترنتی. “

اکثر مردم در ایالات متحده عادت دارند که شرکت ها به طور منظم مکالمات را “برای تضمین کیفیت و اهداف آموزشی” ضبط کنند. برخی حتی به مشتریان پیشنهاد می کنند که از ضبط منصرف شوند. قوانین و مقررات می تواند از ایالتی به ایالت دیگر در رابطه با مواردی که مجاز به ثبت و اشتراک گذاری هستند و میزان حرف مصرف کننده در این فرآیند متفاوت است.

“[Customer Support] مخفیانه ارتباطات تمام بازدیدکنندگانی را که از آنها استفاده می کنند شنود می کند [its] در این دادخواست آمده است: «متهم نه به بازدیدکنندگان اطلاع می‌دهد و نه اطلاعات قبلی خود را به دست می‌آورد، قابلیت چت را دارد و رونوشت‌های مخفی این شنودها را با شخص ثالثی به اشتراک می‌گذارد که به توانایی خود در جمع‌آوری داده‌های شخصی از رونوشت‌ها برای بازاریابی و اهداف دیگر می‌بالد. با این نفوذها موافقت کنید.”

تیم حقوقی Licea با اشاره به اینکه GameStop این رونوشت‌های “مخفی” را به شرکتی به نام Zendesk می‌فروشد، تصویری حتی زشت‌تر را ترسیم می‌کند. Zendesk به “توانایی خود در جمع آوری داده های بسیار شخصی از رونوشت های چت برای اهداف فروش و بازاریابی” افتخار می کند.

این پرونده که توسط بلومبرگ به دست آمده است، میگوئل A. Licea را به عنوان شاکی فهرست می کند. به گفته وکلای آقای Licea، ویژگی چت خدمات مشتری GameStop به استفاده از مکالمات مشتری برای بازاریابی یا هر دلیل دیگری اطلاع رسانی یا کسب رضایت نمی کند.

کالیفونیا یکی از ایالت های سختگیرانه در مورد حفظ حریم خصوصی و ضبط بدون رضایت است. اخیراً، کالیفرنیا چندین قانون حفظ حریم خصوصی را وضع کرده است که به طور خاص ارتباطات آنلاین را هدف قرار می دهد. با این حال، شکایت ادعا می کند که GameStop قانون دیرینه تجاوز به حریم خصوصی (IPA) کالیفونیا در سال 1967 را نقض می کند.

برداشت سردبیر: اگر به اندازه کافی احمقانه نبود که GameStop درست قبل از ترکیدن حباب وارد بازار NFT و کریپتو شد، یک لحظه منتظر بمانید – این شرکت از شما می خواهد که آبجوش را نگه دارید. اکنون به دلیل ضبط چت های خدمات مشتری بدون رضایت و فروش رونوشت به یک شرکت بازاریابی شکایت شده است.

GameStop در مورد این شکایت اظهار نظری نکرده است.منبع