GameStop کارکنان، CFO را اخراج می کند زیرا روی ارزهای دیجیتال و NFT تمرکز می کند


چه اتفاقی افتاده؟ GameStop در سراسر شرکت اخراج می کند و مایک ریکوپرو، مدیر مالی خود را اخراج کرده است، زیرا خرده فروش بازی های ویدیویی بر روی “دارایی های دیجیتال و عمودهای بازی وب 3” تمرکز دارد. این حرکت در اواسط زمستان کریپتو انجام می شود که شاهد کاهش شدید قیمت ارزهای دیجیتال و توکن های غیرقابل تعویض بوده است.

یک یادداشت داخلی از مت فورلونگ، مدیرعامل GameStop که در Reddit به بیرون درز کرد، می‌گوید: «تغییرات ثابت خواهد بود، زیرا ما تجارت تجاری خود را تکامل می‌دهیم و محصولات جدید را از طریق گروه بلاک چین خود عرضه می‌کنیم.»

در چند سال گذشته شاهد بوده ایم که کنسول ها مسیر رایانه های شخصی را طی کرده اند، زیرا بازی های فیزیکی از جایگزین های قابل دانلود دیجیتال خود عقب مانده اند. Ars Technica گزارش می دهد که در سال گذشته 226 بازی جدید بر روی دیسک یا کارتریج موجود بود، در حالی که تقریباً 2200 عنوان دیجیتالی وجود داشت. افزایش محبوبیت خدمات اشتراک بازی و استریم نیز بر فروش فیزیکی تأثیر می گذارد.

تغییر چشم‌انداز منجر به ورود GameStop به دنیای ارزهای دیجیتال و NFT شد و در ماه می یک کیف پول دیجیتال برای هر دو دارایی راه‌اندازی کرد. با وجود سقوط اخیر قیمت کریپتو، فورلانگ معتقد است که GameStop در مسیر درستی قرار دارد. او نوشت: «این تغییرات ما را قادر می‌سازد تا در مقابل استراتژی خود برای دنبال کردن رشد فروش در تجارت تجاری خود و راه‌اندازی محصولات جدید که مشتریان را در دارایی‌های دیجیتال و عمودهای بازی web3 توانمند می‌سازد، به شیوه‌ای سودآور عمل کنیم.

فورلونگ اضافه کرد که GameStop در 18 ماه گذشته سرمایه گذاری زیادی روی پرسنل (بیش از 600 استخدام شرکتی)، فناوری، موجودی و زیرساخت های زنجیره تامین انجام داده است. “این به معنای حذف هزینه های اضافی و عملکرد با ذهنیت شدید مالک است. همه افراد در سازمان باید حتی بیشتر دست به کار شوند و سطح بالایی از مسئولیت پذیری برای نتایج را بپذیرند.”

یکی از پست‌های ردیت ادعا می‌کند که حدود 20 درصد از کارکنان خود را ترک می‌کنند، که بیشتر آنها از استخدام‌هایی هستند که در شش ماه گذشته انجام شده‌اند. این می افزاید که هیچ کس از تیم NFT اخراج نشده است.

این اخراج ها شامل کارمندان مجله آنلاین Game Informer می شود که GameStop در سال 2000 آن را خریداری کرد.

نتایج مالی GameStop از سه ماهه قبل نشان داد که فروش بسیار کمی افزایش یافته است، اما ضرر خالص دو برابر شده و به بیش از 158 میلیون دلار رسیده است.

GameStop در سال 2021 پس از جهش 680 درصدی قیمت سهام آن، به لطف پدیده GameStonk، سرفصل خبرها شد. این باعث شد که Redditors سهام شرکت را به شدت کوتاه کند، و صندوق های تامینی و سرمایه گذاران را مجبور به خرید مجدد سهام برای کاهش زیان خود کرد.

بلومبرگ گزارش داد که پس از اخبار اخراج، سهام در معاملات طولانی مدت 5 درصد کاهش یافت.

h/t: PC Gamerمنبع