Geekbench فریب خورد: Ryzen 7 7800X وجود ندارد

جواب منفی. چیپس و پنیر تمیز شده است. آنها Geekbench را با یک نام جعلی با جعل CPUID در سیستم Ryzen 9 7950X فریب دادند. آنها همچنین شش هسته را غیرفعال کردند و ساعت افزایش دقیق اوردرایو را به میزان 350 مگاهرتز کاهش دادند تا آن را مانند حد وسطی بین 7700X و 7900X واقعی نشان دهند. من تعجب می کنم که مهندسان AMD وقتی پردازنده “نشت شده” را دیدند چه فکری کردند.

WTF؟! در چند روز گذشته، دنیای سخت‌افزار کامپیوتر اینترنت مملو از تئوری‌هایی درباره AMD Ryzen 7 7800X بود که در 27 اکتبر در پایگاه‌داده Geekbench ظاهر شد. قبلاً هیچ‌جا دیده، شنیده یا شایعه نشده بود. تقریبا بی سابقه آیا AMD واقعاً یک سی پی یو 10 هسته ای Zen 4 بدون اینکه کسی بداند ساخته بود؟

چیپس و پنیر می‌گویند ابزار آنها می‌تواند Geekbench، Cinebench، AIDA64، HWMonitor، Blender Benchmark و تقریباً هر چیز دیگری را که آزمایش کرده‌اند فریب دهد. تا کنون، تنها استثناهای قاعده، HWiNFO و BenchMate بوده اند (که ابزارهای HWiNFO را قرض می گیرد) زیرا آنها CPUID را از یک سطح بنیادی تر تهیه می کنند، دقیقاً مانند BIOS.

در واقع می‌توان این ابزارهای معیار را برای مدتی طولانی با نام‌های احمقانه‌ای فراتر رفت. نرم‌افزار مجازی‌سازی مانند VMWare یا پردازنده‌های تولیدکننده‌های غیرمجاز می‌توانند در صورت داشتن تخصص لازم، مدل، خانواده، پله و سازنده CPU را جعل کنند. با این حال، با PMCReader، هر کسی می تواند CPUID را در یک CPU AMD تغییر دهد. از این به بعد، تشخیص اینکه آیا نتایج محک فاش شده از یک پایگاه داده آنلاین واقعی است یا نه – که اگر از من بپرسید به سرگرمی می‌افزاید.

بخونید:  AMD Epyc 9004 را معرفی کرد: تا 96 هسته با قیمت حدود 12000 دلارمنبع

تیم چیپس اند پنیر اعتراف کرد که نام CPU را با یک ابزار محک داخلی که در اصل برای یافتن گلوگاه ها در طراحی CPU طراحی شده بود، تغییر داده است. این در تمام مدت در GitHub در دسترس بوده و هنوز هم موجود است، بنابراین اگر می‌خواهید یک شوخی مشابه انجام دهید، ما را در توییتر تگ کنید. در اینجا تعدادی از پردازنده های سرگرم کننده و قطعا واقعی وجود دارد که این هفته در پایگاه داده Geekbench ظاهر شدند.

ابزار Chips and Cheese که PMCReader نام دارد از روشی که ابزارهای محک مانند Geekbench نام CPU را در سیستم های AMD می خوانند سوء استفاده می کند. CPUID برای پردازنده‌های AMD در شش MSR (رجیسترهای خاص مدل) ذخیره می‌شود که هر کدام می‌توانند حاوی هشت کاراکتر ASCII باشند (متاسفانه بدون ایموجی). برنامه ها با دسترسی به این شش ثبات می توانند CPUID را بخوانند. این MSR ها به صورت عمومی در مقالات PPR (مرجع برنامه نویسی پردازنده) AMD در دسترس هستند، که توضیح می دهد که BIOS آنها را در هنگام بوت تنظیم می کند.

برخی از CPUهای AMD به قدمت Bulldozer به آنها اجازه می‌دهند تا خودسرانه نوشته شوند، اگرچه برخی از معماری‌ها نسبت به سایرین با تغییر نام سازگارتر هستند. برخی از MSR ها را می توان بعداً توسط برنامه هایی با امتیازات مدیریت تغییر داد، از جمله آن شش رجیستر. با PMCReader، می توانید هر نامی با حداکثر 47 کاراکتر به پردازنده خود بدهید: نمونه خنده دار Chips and Cheese را در زیر ببینید.

بخونید:  A "creative sequel" to Pong asks what happens when the ball escapes the paddles