Geekbench 6 دانلود | TechSpot

کراس پلتفرم

مرورگر Geekbench

سطح باتری سطح باتری در شروع و پایان آزمایش است.

چه خبر

Battery Runtime زمان اجرای تست باتری است. اگر آزمایش با شارژ کامل باتری شروع شد و با تخلیه کامل باتری به پایان رسید، زمان اجرای آزمایش نیز طول عمر باتری است.

Geekbench از سناریوها و مجموعه داده های کاربردی و روزمره برای اندازه گیری عملکرد استفاده می کند. هر آزمون بر اساس وظایفی است که در برنامه‌های محبوب دنیای واقعی یافت می‌شود و از مجموعه داده‌های واقعی استفاده می‌کند و اطمینان حاصل می‌کند که نتایج شما مرتبط و قابل اجرا هستند.

ستایش Geekbench 6

تست های استرس

Geekbench مدت‌هاست که استاندارد صنعتی در معیارسنجی برای مشتریان و سازندگان دستگاه بوده و توسط شرکت‌های فناوری نیمه‌رسانا مانند Arm، چیپ‌ست و تولیدکنندگان CPU مانند Qualcomm Technologies، Inc.، MediaTek Inc. و AMD، سازندگان دستگاه‌هایی مانند ASUS، Lenovo، Microsoft، استفاده می‌شود. موتورولا، ویوو، و حتی توسط خودروسازانی مانند مرسدس بنز AG.

سیب و پرتقال را با هم مقایسه کنید. یا اپل و سامسونگ. Geekbench 6 که از ابتدا برای مقایسه بین پلتفرم طراحی شده است، به شما امکان می دهد عملکرد سیستم را بین دستگاه ها، سیستم عامل ها و معماری پردازنده مقایسه کنید. Geekbench 6 از اندروید، iOS، macOS، ویندوز و لینوکس پشتیبانی می کند.

تست‌های Geekbench همیشه در موارد استفاده در دنیای واقعی پایه‌گذاری شده‌اند و از مدرن استفاده می‌کنند. با Geekbench 6، با به‌روزرسانی حجم‌های کاری موجود و طراحی چندین بار کاری جدید، از جمله بارهای کاری که:

 • محو کردن پس‌زمینه در جریان‌های ویدئو کنفرانس
 • تصاویر را برای سایت های رسانه های اجتماعی فیلتر و تنظیم کنید
 • حذف خودکار اشیاء ناخواسته از عکس ها
 • با استفاده از مدل های یادگیری ماشین، اشیاء را در عکس ها شناسایی و برچسب گذاری کنید
 • تجزیه و تحلیل، پردازش و تبدیل متن با استفاده از زبان های برنامه نویسی

نتایج Geekbench خود را با آپلود نتایج خود در مرورگر Geekbench با سایر کاربران به اشتراک بگذارید. اجازه دهید سایر کاربران ببینند رایانه شما با چه سرعتی (یا کند) می تواند کار کند. یک حساب کاربری ایجاد کنید و همه نتایج Geekbench خود را در یک مکان پیگیری کنید.

برای همگام شدن با این پیشرفت‌ها، Geekbench 6 را منتشر کرده‌ایم. این آخرین نسخه Geekbench با در نظر گرفتن کاربر مدرن طراحی شده است و منعکس کننده نحوه استفاده ما از دستگاه‌های خود در سال 2023 است.

Geekbench 6، آخرین نسخه از بهترین معیار بین پلتفرمی، وارد شده است و با بارهای کاری جدید و بهبود یافته برای اندازه گیری عملکرد CPU و GPU های شما بارگیری شده است. Geekbench 6 امروز برای اندروید، iOS، ویندوز، macOS و لینوکس برای دانلود در دسترس است.

بخونید:  کارمندان مایکروسافت به طور تصادفی اعتبار ورود به سیستم های داخلی مهم را افشا کردند

سیب و پرتقال را با هم مقایسه کنید. یا اپل و سامسونگ. Geekbench 6 که از ابتدا برای مقایسه بین پلتفرم طراحی شده است، به شما امکان می دهد عملکرد سیستم را بین دستگاه ها، سیستم عامل ها و معماری پردازنده مقایسه کنید. Geekbench 6 از اندروید، iOS، macOS، ویندوز و لینوکس پشتیبانی می کند.

امتیازات بنچمارک پردازنده Geekbench 5.3 با امتیازهای Geekbench 5.1 و Geekbench 5.2 سازگار است (به استثنای مواردی که روی مک های Apple Silicon یا پردازنده های AMD Zen 3 اجرا می شود که در این صورت امتیاز 5.3 بالاتر از امتیاز 5.2 خواهد بود). امتیازات بنچمارک محاسباتی Geekbench 5.3 با Geekbench 5.2 سازگار است.

 • مشکلاتی را که می‌تواند مانع از عملکرد صحیح معیار محاسبات فلزی شود، برطرف کنید.
 • ساخت Geekbench 5 برای اندروید با اندروید NDK r21.
 • ساخت Geekbench 5 برای لینوکس، ویندوز با Clang 9.0.
 • ساخت Geekbench 5 برای iOS، macOS با Xcode 11.2.
 • با پشتیبانی از AVX512 عملکرد بار کاری AES-XTS را در پردازنده ها بهبود دهید.
 • با پشتیبانی AVX، عملکرد بار کاری یادگیری ماشین را در پردازنده ها بهبود بخشید.
 • بهبود عملکرد حجم کار Image Inpainting در لینوکس.
 • بهبود عملکرد حجم کار عمق میدان در Vulkan.
 • بهبود عملکرد بار کاری تشخیص Horizon در Vulkan.
 • انتخاب بافر GPU را برای بارهای کاری فلزی در iOS، macOS بهبود دهید.
 • بهبود مدیریت بافر در بارهای کاری فلزی در iOS، macOS.
 • بافرهای فرمان را در بارهای کاری Vulkan ادغام کنید و عملکرد را بهبود بخشید.
 • بررسی مرزها را در بافرهای Vulkan غیرفعال کنید و عملکرد را بهبود بخشید.

پلت فرم متقابل

تغییرات قبلی:

 • تشخیص سخت افزار را بر روی سخت افزارهای اخیراً منتشر شده بهبود بخشید.
 • وقتی ویژگی‌های امنیتی بیومتریک فعال هستند، خرابی را که ممکن است در ویندوز رخ دهد، برطرف کنید.
 • تشخیص سخت افزار را در مک های اپل سیلیکون بهبود بخشید.
 • مشکلی را که می تواند در ویندوز و لینوکس با آخرین درایورهای Vulkan 1.2 برطرف شود.
 • اطلاعات دستگاه را به‌روزرسانی کنید تا جدیدترین آیفون‌ها و آی‌پدها را شامل شود.
 • گزارش تعداد هسته‌های GPU برای Metal در Apple Silicon Mac.
 • خرابی هایی را که ممکن است هنگام اجرای OpenCL Compute Benchmark رخ دهد در اندروید برطرف کنید.
 • بهبود گزارش اطلاعات سیستم در لینوکس.
 • خرابی اندروید را که ممکن است پس از اتمام بنچمارک رخ دهد، برطرف کنید.
 • گزارش نرخ انتقال حافظه در macOS و Windows.
 • مدیریت خطای Vulkan را بهبود ببخشید.
 • بهبود مدیریت خطای تایمر
 • مشکلی را برطرف کنید که در آن کادر گفتگوی Preferences در Mac Silicon Apple خالی بود.

هر تست در Geekbench از چند هسته آگاه است. این به Geekbench اجازه می دهد تا پتانسیل واقعی سیستم شما را به شما نشان دهد. چه Geekbench را روی یک تلفن دو هسته ای یا یک سرور 32 هسته ای اجرا کنید، Geekbench می تواند عملکرد تمام هسته های سیستم شما را اندازه گیری کند.

بخونید:  دولت ایالات متحده در حال تقویت ممنوعیت صادرات چین بر روی دستگاه های تولید تراشه است

Geekbench هر دو بنچمارک 32 بیتی و 64 بیتی را ارائه می دهد. از سرعت اجرای برنامه های 32 بیتی شما امروز و سرعت اجرای برنامه های 64 بیتی فردا مطلع شوید.

پشتیبانی از دستورالعمل های VAES256 را معرفی کنید. Geekbench 5.3 شامل اجرای VAES256 از حجم کاری AES-XTS است که عملکرد پردازنده‌هایی را که از دستورالعمل‌های VAES256 پشتیبانی می‌کنند، اما از دستورالعمل‌های VAES512 (مثلا پردازنده‌های AMD Zen 3) پشتیبانی می‌کنند، بهبود می‌بخشد. پردازنده‌هایی که از دستورالعمل‌های VAES256 و VAES512 پشتیبانی می‌کنند (مثلاً پردازنده‌های Intel Ice Lake و Tiger Lake) از اجرای VAES512 موجود در حجم کاری AES-XTS استفاده خواهند کرد.

مجموعه داده های مدرن

مقیاس واقعی به زندگی

Geekbench 5، جدیدترین ارتقاء اصلی معیار چند پلتفرمی با کاربری آسان Primate Labs، اکنون برای دانلود در دسترس است. Geekbench 5 به شما امکان می دهد قدرت سیستم خود را با دقت بیشتری نسبت به قبل اندازه گیری کنید.منبع

Geekbench شامل تست های استرس است که به تعیین ثبات سیستم شما کمک می کند. تست استرس به شما کمک می کند تا مشکلات کوچک سیستم خود را قبل از تبدیل شدن به مشکلات بزرگ پیدا کنید.

Geekbench شامل بارهای کاری CPU به روز شده و بارهای کاری محاسبه جدید است که وظایف و برنامه های کاربردی دنیای واقعی را مدل می کند. Geekbench معیاری است که نشان می‌دهد کاربران واقعی با دستگاه‌های تلفن همراه و رایانه‌های شخصی خود با آن مواجه می‌شوند.

معرفی پشتیبانی از Apple Silicon Mac. Geekbench 5.3 یک باینری جهانی است و اکنون می‌تواند عملکرد بومی مک‌های Apple Silicon و Mac Intel را اندازه‌گیری کند. Geekbench 5.3 همچنین می تواند عملکرد Rosetta 2 Mac های سیلیکون اپل را اندازه گیری کند.

تست‌های بنچمارک چند هسته‌ای در Geekbench 6 نیز دستخوش تغییرات اساسی شده‌اند. به جای تخصیص وظایف جداگانه به هر هسته، این آزمایش ها اکنون نحوه همکاری هسته ها برای تکمیل یک کار مشترک را اندازه گیری می کنند. این رویکرد ارتباط تست‌های چند هسته‌ای را بهبود می‌بخشد و برای اندازه‌گیری عملکرد هسته ناهمگن مناسب‌تر است. این رویکرد از روند رو به رشد ترکیب هسته‌های «عملکردی» و «کارآمد» در رایانه‌های رومیزی و لپ‌تاپ (نه فقط گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها) پیروی می‌کند.

در اینجا معنی اعداد مختلف آمده است:

تست های دنیای واقعی

چند هسته ای آگاه

Geekbench 5.3 Changelog

عملکرد دستگاه را با استفاده از نمودارهای بنچمارک Geekbench تأیید کنید. این نمودارها که در مرورگر Geekbench موجود است، بر اساس داده های جمع آوری شده از کاربران واقعی در محیط های واقعی است. چه قصد خرید جدیدی دارید یا در مورد قابلیت های دستگاهی کنجکاو هستید، از این نمودارها برای تصمیم گیری آگاهانه استفاده کنید.

بخونید:  مشکل داغ شدن بیش از حد AMD Radeon RX 7900 XTX ممکن است به دلیل یک محفظه بخار معیوب باشد

تست های جدید و به روز شده دنیای واقعی

در سه سال گذشته چیزهای زیادی در دنیای فناوری تغییر کرده است. دوربین های گوشی های هوشمند عکس های بزرگتر و بهتری می گیرند. هوش مصنوعی، به ویژه یادگیری ماشینی، در برنامه های کاربردی عمومی و موبایلی همه گیر شده است. تعداد هسته ها در رایانه ها و دستگاه های تلفن همراه همچنان در حال افزایش است. و نحوه تعامل ما با رایانه ها و دستگاه های تلفن همراه به طرز چشمگیری تغییر کرده است – چه کسی حدس می زد که کنفرانس ویدیویی به طور ناگهانی در سال 2020 افزایش یابد؟

پتانسیل سیستم خود را برای بازی، پردازش تصویر یا ویرایش ویدیو با محک محاسباتی آزمایش کنید. قدرت GPU خود را با پشتیبانی از OpenCL، CUDA و Metal API تست کنید. جدید Geekbench 6 از Vulkan، نسل بعدی گرافیک و API محاسباتی چند پلتفرمی پشتیبانی می کند.

معیار محاسبات GPU

Geekbench 6 به روز رسانی اصلی با پیشرفت های متعدد از جمله جهت گیری ویژه به سمت یادگیری ماشینی است که باید از GPU شما بهتر استفاده کند. یکی دیگر از پیشرفت‌های مهم این است که اکنون همه استفاده‌های غیرتجاری رایگان است.

نمودارهای محک

امتیاز باتری ترکیبی از زمان اجرا و کار انجام شده در طول تست باتری است. اگر دو گوشی دارای زمان اجرا یکسان باشند اما امتیازات متفاوتی داشته باشند، گوشی با امتیاز بالاتر کار بیشتری را انجام داده است. مانند امتیازات Geekbench، امتیاز باتری بالاتر بهتر است.

ما همچنین مجموعه داده‌هایی را که بارهای کاری پردازش می‌کنند، به‌روزرسانی کردیم تا بهتر با انواع فایل‌ها و اندازه‌های رایج امروزی هماهنگ شوند. این شامل:

 • عکس های با وضوح بالاتر در تست های تصویری
 • نقشه های بزرگتر در تست های ناوبری
 • اسناد بزرگتر و پیچیده تر در آزمایش های مرورگر PDF و HTML5
 • فایل های بیشتر (و بزرگتر) در تست های توسعه دهنده

محک محاسبه

Geekbench 6 قدرت تک هسته ای و چند هسته ای پردازنده شما را برای همه چیز از چک کردن ایمیل گرفته تا عکس گرفتن تا پخش موسیقی یا همه آن ها به طور همزمان اندازه گیری می کند. معیار CPU Geekbench 6 عملکرد را در حوزه‌های کاربردی جدید از جمله واقعیت افزوده و یادگیری ماشین اندازه‌گیری می‌کند، بنابراین می‌دانید که سیستم شما تا چه حد به پیشرفته‌ترین فناوری نزدیک است.

64 بیت