Google شروع به عرضه حالت های حافظه و صرفه جویی در انرژی برای آخرین نسخه کروم می کند

حالت جدید دیگر صرفه جویی در منابع، صرفه جویی در انرژی، اثرات خاصی را بر روی وب سایت ها محدود می کند، مانند فعالیت پس زمینه، انیمیشن ها و ویدیوها. زمانی که باتری لپ‌تاپ یا کروم‌بوک به 20% می‌رسد، این حالت به‌طور خودکار فعال می‌شود، اما کاربران می‌توانند سطح خود را برای فعال کردن یا پیکربندی حالتی تنظیم کنند که به محض قطع شارژر، فعال شود. زمانی که حالت صرفه جویی در انرژی روشن است، یک نماد برگ در کنار نوار آدرس نشان می دهد.

گوگل در ماه دسامبر اعلام کرد که حالت‌های Memory Saver و Energy Saver به کروم می‌آیند. همانطور که از نام آن پیداست، اولی به آزادسازی رم سیستم در زمانی که کروم فعال است کمک می کند. این امر با به تعویق انداختن برگه‌هایی که استفاده نمی‌شوند به دست می‌آید، در نتیجه حافظه را برای برگه‌های فعال و سایر برنامه‌هایی که ممکن است در حال اجرا هستند، اولویت‌بندی کنند.

بسیاری از ما ده‌ها (یا بیشتر) تب را در کروم باز نگه می‌داریم، اما نگران آن‌هایی نباشید که مرورگر به تعویق می‌اندازد: آنها همچنان در نوار برگه قابل مشاهده هستند و به محض کلیک بر روی یکی، دوباره بارگیری می‌شوند. Android Police می نویسد که یک نماد سرعت سنج در نوار آدرس ظاهر می شود که نشان می دهد یک برگه غیرفعال است اما اکنون دوباره در حال استفاده است.

چرا مهم است: کروم علیرغم داشتن سهم 65 درصدی از سهم بازار جهانی مرورگرهای دسکتاپ، همچنان به عنوان منبع عظیمی که حافظه و عمر باتری را مصرف می کند، شهرت دارد. اما گوگل اکنون مجموعه‌ای از ویژگی‌هایی را که قبلاً اعلام شده بود ارائه می‌کند که می‌تواند به رفع این مشکلات کمک کند.

حالت‌های حافظه و صرفه‌جویی انرژی به‌طور پیش‌فرض فعال هستند و با انتشار پایدار Chrome 110 شروع می‌شوند، اگرچه می‌توان آن‌ها را در برگه عملکرد تنظیمات سیستم شما خاموش کرد.منبع

برای سایت‌هایی که مرتباً بازدید می‌کنید، گزینه‌ای وجود دارد که آنها را از حالت ذخیره‌سازی حافظه معاف می‌کند تا اطمینان حاصل شود که همیشه به‌طور عادی کار می‌کنند.

گوگل می گوید که ویژگی آن می تواند استفاده از حافظه کروم را تا 30 درصد کاهش دهد که احتمالاً مورد استقبال افرادی قرار خواهد گرفت که تحمل بستن برگه های استفاده نشده را ندارند.