Google ویژگی بایگانی برنامه اندروید را برای آزاد کردن فضای ذخیره‌سازی خودکار می‌کند

کاربران در اواخر سال گذشته امکان بایگانی دستی برنامه ها را دریافت کردند، اما آخرین به روز رسانی گوگل این روند را ساده کرده و احتمالاً کاربران بیشتری را از آن آگاه می کند. اپل در سال 2017 در iOS 11 ویژگی مشابهی به نام “اپلود کردن اپلیکیشن” معرفی کرد.

بایگانی برنامه اندروید گام دیگری برای کنترل بیشتر کاربران بر روی مقدار داده ای است که می خواهند نگه دارند یا پاک کنند. اوایل این ماه، این شرکت اعلام کرد که برنامه‌هایی که اجازه ایجاد حساب درون‌برنامه‌ای را می‌دهند باید از سال آینده حذف حساب درون‌برنامه‌ای را ارائه دهند.

چرا مهم است: کاربران اندروید از سال گذشته می‌توانند برنامه‌های بلااستفاده را بایگانی کنند تا بدون حذف اسناد و داده‌های خود، فضای ذخیره‌سازی را ذخیره کنند. اکنون می‌توانند ویژگی‌ای را فعال کنند که فرآیند را خودکار می‌کند. عملکرد شبیه به ویژگی بارگذاری iOS است.

گوگل ویژگی جدیدی را معرفی کرده است که به طور خودکار برنامه هایی که کمتر استفاده می شوند را در صورت کم شدن فضای ذخیره سازی در دستگاه های اندرویدی پاک می کند. این شرکت می‌گوید رایج‌ترین دلیلی که کاربران برنامه‌ها را حذف می‌کنند، ایجاد فضا برای برنامه‌های جدید است، و ویژگی جدید به آن‌ها اجازه می‌دهد این کار را بدون از دست دادن داده‌های ذخیره‌شده‌ای که ممکن است بخواهید برای بعداً نگه دارید، انجام دهند.

توسعه دهندگان همچنین باید جزئیات صریح در مورد داده هایی که نگه می دارند و کاربران می توانند حذف کنند ارائه دهند. تغییر خط‌مشی به این معنی است که اطلاعات کاربر کمتری در برابر نقض داده‌ها آسیب‌پذیر است. اپل سال گذشته حرکت مشابهی انجام داد، بنابراین کاربران هر دو پلتفرم اصلی تلفن همراه اکنون گزینه های کنترل داده های تلفن همراه قوی تری دارند.

بخونید:  RTX 4090 در دموی Cyberpunk 2077 به فرکانس 2.85 گیگاهرتز رسیدمنبع

با این حال، سودمندی بایگانی بستگی به سرعت توسعه دهندگان آن دارد. این ویژگی تنها زمانی در دسترس است که توسعه‌دهندگان برنامه‌هایی را با استفاده از App Bundle Google منتشر کنند که این شرکت سال گذشته معرفی کرد. این عملکرد شامل نوع جدیدی از فایل APK – APKهای بایگانی شده است.

بایگانی کردن یک برنامه، نرم افزار را حذف نصب می کند و در عین حال اطلاعاتی مانند پیشرفت بازی، اسناد و حساب های کاربری را حفظ می کند. نصب مجدد یک برنامه آرشیو شده سریعتر از بازیابی یک برنامه کاملاً حذف شده است. در حالی که بایگانی به اندازه پاک کردن کامل برنامه‌ها فضای زیادی را آزاد نمی‌کند، اما همچنان می‌تواند فضای ذخیره‌سازی اشغال شده را به نصف کاهش دهد.

هنگامی که کاربران برنامه جدیدی را روی دستگاهی با فضای کم نصب می‌کنند، این شانس را خواهند داشت که با حذف بخشی از برنامه‌های قدیمی که به ندرت استفاده می‌شوند، فضا را آزاد کنند. این ویژگی تا زمانی که کاربران شرکت نکنند فعال نمی شود، بنابراین نباید نگران از دست دادن تصادفی برنامه ها باشند.