Google پردازش بازپرداخت Stadia را آغاز می‌کند، می‌گوید تماس با پشتیبانی مشتری کارها را سرعت نمی‌بخشد


به طور خلاصه: اگر شما یکی از افرادی هستید که برای سرویس پخش بازی گوگل که اکنون از بین رفته است ثبت نام کرده اید، انتظار داشته باشید ظرف چند ماه آینده بازپرداخت دریافت کنید. اما این شرکت تاکید کرده است که تماس با پشتیبانی مشتری به شما کمک نمی کند پول خود را سریعتر پس بگیرید.

پس از مسخره کردن شایعات آگوست مبنی بر تعطیل شدن Stadia، گوگل یک ماه بعد تایید کرد که این سرویس در 18 ژانویه 2023 برای همیشه تعطیل می شود. این شرکت اکنون روند بازپرداخت بازی های خریداری شده را آغاز کرده است. محتوا، و اشتراک‌هایی (غیر از Stadia Pro) که از طریق فروشگاه Stadia انجام می‌شود.

طبق پرسش‌های متداول اعلامیه Google Stadia، Stadia تلاش می‌کند به‌طور خودکار هر تراکنش را به شکل پرداختی که برای خرید استفاده می‌شود، بازپرداخت کند. اگر به دلایلی این امکان وجود نداشته باشد، دستورالعمل‌هایی در مورد نحوه تنظیم روش بازپرداخت جایگزین برای مشتریان به حساب Google آنها ارسال می‌شود.

کسانی که 20 بازی Stadia یا کمتر خریداری کرده اند، برای هر یک از آن تراکنش ها یک ایمیل جداگانه دریافت خواهند کرد. هر کسی که 21 بازی یا بیشتر خریداری کرده باشد، یک ایمیل دریافت می‌کند که تمام تلاش‌های بازپرداخت را خلاصه می‌کند.

گوگل اعلام کرده است که هزینه‌هایی را برای اشتراک‌های Stadia Pro که قبل از ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۲ صادر شده‌اند بازپرداخت نمی‌کند، اگرچه هرگونه هزینه حرفه‌ای که پس از آن تاریخ ایجاد شده باشد، بازپرداخت خواهد شد. در مورد سخت‌افزار Stadia، مالکان برای دریافت بازپرداخت خود «در بیشتر موارد» مجبور نیستند آن را پس دهند، اما ممکن است به اثبات دستگاه نیاز باشد. گوگل اضافه کرد که چارچوب زمانی برای بازپرداخت سخت افزاری فراتر از آنها که قبل از 18 ژانویه انجام می شود، ندارد.

کسانی که امیدوارند بخشی از پول خود را در زمان تعطیلات دریافت کنند، ممکن است وسوسه شوند که با پشتیبانی مشتری تماس بگیرند، اما گوگل اعلام کرد که از انجام این کار خودداری کند، زیرا این روند را تسریع نمی کند. گوگل گفت اکثریت بازپرداخت Stadia تا 18 ژانویه 2023 پردازش خواهد شد.

اگر از کاربران Stadia بودید که نمی خواهید بازی های ذخیره شده خود را با بسته شدن سرویس از دست بدهید، چندین توسعه دهنده و ناشر از جمله Ubisoft، Bungie، I/O Interactive، CD Projekt Red، Rockstar Games و Bethesda، برنامه هایی را برای صادرات داده ها به پلتفرم های دیگر یوبی‌سافت هم پیشرفت Stadia و هم خرید عناوین خود را به رایانه شخصی منتقل می‌کند، علاوه بر آن مشتریان بازپرداختی را از Google دریافت می‌کنند.منبع