Google Chrome 108.0.5359.99 دانلود | TechSpot


Google Chrome یک مرورگر وب سریع، ساده و ایمن است که برای وب مدرن ساخته شده است. Chrome طراحی مینیمال را با فناوری پیشرفته ترکیب می‌کند تا وب را سریع‌تر، ایمن‌تر و آسان‌تر کند. Google ابزارهای قدرتمندی ایجاد می کند که به شما کمک می کند متصل شوید، بازی کنید، کار کنید و کارها را انجام دهید. و همه آن در کروم کار می کند.

آیا گوگل کروم امن و خصوصی است؟

مرورگر کروم از جداسازی سایت، جعبه‌شنی ماسه‌بازی و محافظت‌های فیشینگ پیش‌بینی‌کننده برای ایمن نگه‌داشتن مرور شما، از جمله موارد دیگر، استفاده می‌کند. با این حال، مرورگر Google همیشه نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی را ایجاد می‌کند، زیرا هر کاری که در کروم انجام می‌دهید، از جمله هر کاراکتری که در نوار آدرس تایپ می‌کنید، توسط Google ضبط شده و به شما پیوند داده می‌شود. هنگام استفاده از سایر سرویس‌های Google، ممکن است همه آن داده‌ها به یکدیگر ارجاع داده شوند.

کاربرانی که از حفظ حریم خصوصی بیشتر آگاه هستند ممکن است ترجیح دهند از Firefox یا سایر گزینه های مبتنی بر Chromium (که ممکن است داده های زیادی را ثبت کنند یا نکنند) استفاده کنند یا Chromium Ungoogled را امتحان کنند.

آیا کروم سریعترین مرورگر است؟

مرورگرهای کروم، فایرفاکس، سافاری و سایر مرورگرهای اصلی هر چند هفته یک بار به روز می شوند، بنابراین مقایسه آنها در طول زمان که سریع ترین است، دشوار است. کروم به عنوان یک حافظه RAM شناخته شده است، اما زمانی که به شدت مورد استفاده قرار می گیرد، مرورگرهای دیگر به همان اندازه منابع مصرف می کنند.

گوگل در ایجاد توهم سرعت با الگوریتم‌های پیش‌بینی که قسمت‌هایی از صفحات وب را که احتمالاً بازدید می‌کنید از پیش بارگذاری می‌کند، خوب عمل می‌کند. با طراحی مینیمالیستی، با Chrome احساس می‌کنید که در خانه هستید، به‌علاوه ادغام داخلی با سایر سرویس‌های Google و مرور تلفن همراه نیز می‌تواند بسیار راحت باشد.

بهترین گزینه های کروم کدامند؟

هزاران گزینه خوب و رایگان برای مرور وب وجود دارد. اگر می خواهید مرور خصوصی بیشتری داشته باشید، می توانید فایرفاکس یا Brave را انتخاب کنید. اگر نمی‌خواهید از خدمات Google استفاده کنید، می‌توانید از Ungoogled Chromium استفاده کنید.

Opera، Microsoft Edge و Vivaldi گزینه های عالی دیگری هستند، این دو مورد آخر دقیقاً مانند Google Chrome مبتنی بر کروم هستند.

بهترین ویژگی های کروم چیست؟

کروم محبوب ترین مرورگر وب است، بنابراین سازگاری وب سایت با آن و سایر مرورگرهای مبتنی بر Chromium درجه یک است. عملکرد معمولاً خوب تلقی می شود (به سؤال بالا مراجعه کنید).

کروم نیز پر از ویژگی است اما پف کرده نیست. به خوبی با سایر سرویس های Google ادغام می شود و همچنین به شما امکان می دهد تاریخچه مرور و نشانک ها را با تلفن و سایر دستگاه های خود همگام سازی کنید. در نهایت، کروم کتابخانه وسیعی از برنامه‌های افزودنی برای افزودن قابلیت‌ها به تجربه مرورگر شما دارد.

امکانات

سرعت

کروم به گونه‌ای طراحی شده است که از هر جهت ممکن سریع باشد: به سرعت از دسک‌تاپ شما راه‌اندازی می‌شود، صفحات وب را در یک لحظه بارگیری می‌کند و برنامه‌های پیچیده وب را سریع اجرا می‌کند. درباره Chrome و سرعت بیشتر بدانید.

با برگه ها سازماندهی کنید

برگه ها به شما کمک می کنند سازماندهی شده بمانید، چندین صفحه را پیگیری کنید و چند کار را انجام دهید. می‌توانید برای سازماندهی بهتر برگه‌ها را با هم گروه‌بندی کنید یا برگه‌ها را برای باز کردن خودکار وب‌سایت‌هایی که بیشتر استفاده می‌کنید پین کنید.

کنترل بیشتری بر رسانه خود داشته باشید

پخش صدا و تصویر را در هر برگه کروم به راحتی کنترل کنید. مرکز رسانه را برای دسترسی به کنترل‌ها برای مدیریت آنچه در حال پخش است باز کنید یا یک ویدیو را برای مشاهده آن در حالت تصویر در تصویر بیرون بیاورید.

سادگی

پنجره مرورگر Chrome ساده، تمیز و ساده است. کروم همچنین دارای ویژگی هایی است که برای کارایی و سهولت استفاده طراحی شده اند. برای مثال، می‌توانید از همان کادر جستجو و پیمایش کنید، و برگه‌ها را هر طور که می‌خواهید مرتب کنید — سریع و آسان.

امنیت

Chrome برای ایمن‌تر و ایمن‌تر نگه داشتن شما در وب با بدافزار داخلی و محافظت از فیشینگ، به‌روزرسانی‌های خودکار برای اطمینان از به‌روز بودن مرورگر با آخرین به‌روزرسانی‌های امنیتی و موارد دیگر طراحی شده است. درباره ویژگی‌های امنیتی Chrome بیشتر بدانید.

کروم را در همه دستگاه‌ها همگام‌سازی کنید

از لپ‌تاپ، رایانه لوحی، تلفن، چیزهای شما در Chrome به جایی می‌رسند که می‌روید. وقتی همگام‌سازی را روشن می‌کنید، می‌توانید به نشانک‌ها، گذرواژه‌های ذخیره‌شده و اطلاعات پرداخت امن خود دسترسی داشته باشید.

و امکانات بیشتر

کروم دارای ویژگی‌های مفید بسیاری است، از جمله برنامه‌های افزودنی، ترجمه در مرورگر، تم‌ها و موارد دیگر. درباره جدیدترین و محبوب ترین ویژگی های Chrome بیشتر بدانید.

چه خبر

کانال Stable به 108.0.5359.98 برای مک و لینوکس و 108.0.5359.98/.99 برای ویندوز به روز شده است که طی روزها/هفته های آینده منتشر خواهد شد. لیست کامل تغییرات در این ساخت در لاگ موجود است.

کانال Extended Stable به 108.0.5359.99 برای ویندوز و 108.0.5359.98 برای Mac به روز شده است که در روزها/هفته های آینده منتشر خواهد شد.

رفع مشکلات امنیتی و پاداش

توجه: دسترسی به جزئیات اشکال و پیوندها ممکن است محدود بماند تا زمانی که اکثر کاربران با یک اصلاح به‌روزرسانی شوند. همچنین اگر اشکال در کتابخانه شخص ثالثی وجود داشته باشد که پروژه‌های دیگر به طور مشابه به آن وابسته هستند، اما هنوز رفع نشده است، محدودیت‌ها را حفظ خواهیم کرد.

این به‌روزرسانی شامل 1 اصلاح امنیتی است. در زیر، اصلاحاتی را که توسط محققان خارجی ارائه شده است را برجسته می کنیم. لطفاً برای اطلاعات بیشتر به صفحه امنیتی Chrome مراجعه کنید.

  • [$NA][1394403] High CVE-2022-4262: نوع سردرگمی در V8. گزارش شده توسط Clement Lecigne از گروه تحلیل تهدیدات گوگل در 29/11/2022

ما همچنین می‌خواهیم از همه محققان امنیتی که در طول چرخه توسعه با ما همکاری کردند تا از رسیدن باگ‌های امنیتی به کانال پایدار جلوگیری کنند، تشکر می‌کنیم.

  • گوگل آگاه است که یک سوء استفاده برای CVE-2022-4262 در طبیعت وجود دارد.منبع