Google Colab به زودی تولید کد هوش مصنوعی و یک ربات چت را دریافت خواهد کرد


چرا مهم است: گوگل رنگ جدیدی از هوش مصنوعی را به یک سرویس اینترنتی دیگر می آورد و به کدنویس ها منابع ارزان و قابل دسترس برای اجرای کد پایتون در مرورگر وب ارائه می دهد. Colab به لطف یادگیری ماشینی هوشمندتر و بهتر می شود و… Clippy 2.0؟

Google Colab از سال 2017 برای کسب و کار باز شده است و به برنامه نویسان مشتاق راهی آسان برای شروع نوشتن کد در پایتون می دهد. Shrestha Basu Mallick، مدیر ارشد محصول در آزمایشگاه‌های Google، گفت که بیش از 7 میلیون نفر در سراسر جهان از این سرویس برای دسترسی رایگان به منابع محاسباتی قدرتمند و میزبان ابری استفاده می‌کنند – حتی اگر Colab شامل یک سطح کاربری پولی با ویژگی‌های قدرتمندتر نیز باشد.

Colab مبتنی بر پلتفرم توسعه منبع باز Project Jupyter است، برای استفاده نیازی به تنظیمات ندارد و به ویژه برای اجرای اسکریپت های Python مربوط به یادگیری ماشین، علم داده و وظایف آموزشی مناسب است. گوگل اعلام کرد که به لطف پیشرفت های فراگیر در یادگیری ماشین و فناوری هوش مصنوعی مولد، این سرویس اکنون حتی بهتر شده است.

Mountain View این قابلیت‌های جدید هوش مصنوعی را با ویژگی‌های پیشرفته مانند تکمیل کد، زبان طبیعی برای تولید کد و یک ربات گفتگوی مفید به Colab اضافه می‌کند. Colab به زودی شروع به استفاده از Codey می کند، که خانواده ای از مدل های LLM برای تولید کد است که بر روی پلتفرم هوش مصنوعی PalM 2 که اخیراً معرفی شده است، ساخته شده است.

Codey ابتدا برای کاربران Colab در ایالات متحده در دسترس خواهد بود و چیزی را که گوگل به عنوان افزایش چشمگیر در سرعت، کیفیت و درک برنامه‌نویسی توصیف می‌کند، ارائه می‌کند. اولین ویژگی Codey تولید کد است، با دکمه جدید “Generate” برنامه نویسان می توانند از آن برای ایجاد کل بلوک های کد از نظرات یا درخواست های متنی استفاده کنند.

بخونید:  Walmart در حال اضافه کردن استریم Paramount+ به عنوان امتیاز عضویت است

ایده تولید کد Colab این است که زمان مورد نیاز برای نوشتن کدهای تکراری یا توابع بی اهمیت پایتون را کاهش دهد تا برنامه نویسان بتوانند بر روی بخش های جالب تر و احتمالاً پیچیده تر پروژه خود تمرکز کنند. گوگل گفت که کاربران پولی Colab به یک ویژگی تکمیل خودکار نیز دسترسی خواهند داشت که می‌تواند پیشنهادات مرتبط را هنگام تایپ ارائه دهد.

علاوه بر این، از قابلیت‌های تولیدی Codey برای تقویت یک دستیار جدید مبتنی بر چت بات (معروف به Clippy 2.0 در ماجراجویی‌های هوش مصنوعی جدید) استفاده می‌شود. برنامه نویسان می توانند سوالات مربوط به برنامه نویسی هوش مصنوعی Colab را بپرسند و امیدواریم ربات چت پاسخی غیر توهم با دستورالعمل ها و نمونه کد ارائه دهد.

به گفته گوگل، Colab سرویسی است که هر ماه توسط میلیون ها دانش آموز برای یادگیری پایتون و دسترسی به منابع قدرتمند GPU و TPU استفاده می شود. اکنون، ابزار “Colaboratory” همچنین نیاز گوگل را برای ادغام هوش مصنوعی مولد در خدمات بیشتر و اساساً در هر گوشه ای از اینترنت برآورده می کند.منبع