Google Fiber برای آزمایش سرویس اینترنت 20 گیگ تماسی برقرار می کند

گوگل حداقل از اواخر سال گذشته سرویس 20 Gig را آزمایش کرده است. ما این را می دانیم زیرا ساپوریتو یک اسکرین شات از تست سرعت انجام شده در خانه اش در کانزاس سیتی را به اشتراک گذاشته است که توان عملیاتی اتصال خود را برجسته می کند.

نیک ساپوریتو، رئیس محصولات چند گیگ و تجاری در گوگل، گفت که آنها فقط به دنبال هشت شریک دیگر هستند، بنابراین فضا به طور باورنکردنی محدود است.

گوگل همچنین با دانشگاه میسوری – کانزاس سیتی بر روی این پروژه کار کرده است. به گفته ساپوریتو، دانشکده علوم و مهندسی این دانشگاه از اتصال 20 گیگ خود برای مقابله با مجموعه داده های بزرگ و پیشرفت واقعیت مجازی استفاده می کند.

این غول جستجو قبلاً سرویس اینترنت کندتر (و در عین حال بسیار سریع) را در مناطق منتخب در سراسر کشور عرضه کرده است. ساکنان وست د موین، کانزاس سیتی و منطقه شهری سالت لیک سیتی می توانند برای سرویس متقارن 5 گیگ که همراه با روتر Wi-Fi 6، حداکثر دو توسعه دهنده مش و نصب حرفه ای با قیمت 125 دلار در ماه ارائه می شود، ثبت نام کنند. خدمات حتی سریعتر 8 گیگ برای کسانی که در بخشهایی از غرب د موین هستند با 150 دلار در ماه در دسترس است. هر دو پیشنهاد دارای جک فیبر 10 گیگ ارتقا یافته برای سرعت‌های حتی سریع‌تر در آینده هستند.

ساپوریتو در صحبت با اتصال خانگی خود گفت که سعی کرده محدودیت‌های آن را با پخش بازی‌های جام جهانی با کیفیت 4K به اندازه دستگاه‌هایش آزمایش کند، اما حتی به اشباع کردن اتصال نزدیک نشده است.

بخونید:  Adata SSD 14GB/s را با سیستم خنک کننده مایع عظیم در Computex نشان می دهد

نامزدهای ایده‌آل عبارتند از کسانی که در حال بارگیری و آپلود مجموعه‌های عظیم داده‌ها هستند، آن‌هایی که تحقیقاتی را انجام می‌دهند که به پهنای باند زیادی فرمان می‌دهند، یا شاید سازمان‌هایی که بر روی فناوری متمرکز بر آینده کار می‌کنند که گوگل حتی هنوز آن‌ها را در نظر نگرفته است اما به توان عملیاتی زیادی نیاز دارد. اگر برای آزمون انتخاب شود، Google با سازمان شما تماس می گیرد تا در مورد مراحل بعدی صحبت کند.

به طور خلاصه: گوگل به دنبال شراکت با چند سازمان برای کمک به آزمایش سرویس اینترنت متقارن 20 گیگ مضحک خود است. از مشاغل، موسسات آموزشی و غیرانتفاعی در آستین، سالت لیک سیتی، هانتسویل و رالی-دورهام دعوت می شود تا برای بررسی ثبت نام کنند.منبع