Google One سرویس VPN را برای همه مشترکین گسترش می‌دهد، نظارت بر وب تاریک را اضافه می‌کند

ویژگی امنیتی دیگری که به عنوان بخشی از مجموعه Google One اعلام شده است، یک ویژگی نوآورانه است، و چیزی که این شرکت ادعا می‌کند به افراد کمک می‌کند از داده‌های خود به صورت آنلاین محافظت کنند. این ویژگی که «گزارش وب تاریک» نام دارد، قول می‌دهد که وب تاریک را برای اطلاعات شخصی کاربران، مانند نام، آدرس، ایمیل، شماره تلفن و شماره تأمین اجتماعی، پاک کند.

در حالی که طرح 2 ترابایتی 99.99 دلار در ماه هزینه دارد، سیاست جدید به این معنی است که سرویس VPN اکنون برای کسانی که از طرح پایه 100 گیگابایتی با قیمت فقط 1.99 دلار در ماه استفاده می کنند نیز در دسترس خواهد بود. بر روی تمامی پلتفرم ها از جمله اندروید، iOS، ویندوز و مک در دسترس خواهد بود.

به گفته گوگل، سرویس VPN آن بدون در نظر گرفتن برنامه ها یا مرورگرهایی که استفاده می کنند، محافظت پیشرفته ای را برای همه کاربران ارائه می دهد. همچنین با پوشاندن آدرس IP از کاربران در برابر هکرها و مجرمان سایبری بالقوه محافظت می کند. گوگل گفت: “بدون VPN، سایت ها و برنامه هایی که بازدید می کنید می توانند از آدرس IP شما برای ردیابی فعالیت یا تعیین موقعیت مکانی شما استفاده کنند.”

برای اطمینان از حریم خصوصی کاربران، گوگل اضافه کرد که هر گونه داده ای که برای اهداف نظارتی با این شرکت به اشتراک گذاشته می شود، طبق خط مشی رازداری آن اداره می شود. کاربران همچنین می‌توانند هر زمان که بخواهند اطلاعاتی را از نمایه خود حذف کنند یا نظارت را متوقف کنند.منبع

به طور خلاصه: حریم خصوصی آنلاین هر سال که می گذرد اهمیت فزاینده ای پیدا می کند و یک سرویس VPN مطمئن و بدون ورود به سیستم می تواند کمک زیادی به ارائه آرامش مورد نیاز کند. نقض داده‌ها نیز امری عادی شده است، و در نتیجه حجم عظیمی از اطلاعات خصوصی به وب تاریک ختم می‌شود. با یک سرویس VPN و نظارت بر وب تاریک، گوگل قول می دهد که حفظ حریم خصوصی و امنیت آنلاین خود را برای افراد کمی آسان تر کند.

به عنوان مثالی از نحوه عملکرد، گوگل گفت که اگر شماره امنیت اجتماعی کاربر را در وب تاریک پیدا کند، ممکن است پیشنهاد کند که آن را به عنوان دزدیده شده به دولت گزارش کند. علاوه بر این، این شرکت همچنین به کاربران راهنمایی هایی در مورد نحوه محافظت از اعتبار خود ارائه می دهد.

عرضه از چهارشنبه آغاز شد و در چند هفته آینده ادامه خواهد داشت. پس از تکمیل، این سرویس در 22 کشور از جمله ایالات متحده، بریتانیا، کانادا، استرالیا، فرانسه، آلمان، ژاپن، مکزیک، کره جنوبی، سوئیس و غیره در دسترس خواهد بود.

با این حال، این ویژگی به طور پیش‌فرض غیرفعال می‌شود، به این معنی که کاربران باید آن را به صورت دستی فعال کنند. گوگل توضیح داد: «وقتی گزارش تاریک وب را فعال می‌کنید، اطلاعاتی را که می‌خواهید در نمایه نظارتی خود تحت نظر داشته باشید، ارائه و انتخاب می‌کنید. اگر شرکت هر گونه اطلاعات منطبق را بیابد، کاربر را مطلع می کند و راهنمایی می کند که چگونه می تواند از آن اطلاعات محافظت کند.

روز چهارشنبه، گوگل دو ویژگی امنیتی جدید را به عنوان بخشی از سرویس ذخیره سازی ابری Google One خود معرفی کرد. اولین مورد، گسترش سرویس VPN آن است که اکنون بدون هیچ هزینه اضافی برای همه مشترکین Google One در دسترس خواهد بود. قبلاً فقط برای کسانی که از طرح 2 ترابایتی و بالاتر استفاده می کردند در دسترس بود.