Gorilla Glass Victus 2 برای دوام بهتر در برابر قطرات روی سطوح ناهموار مانند بتن طراحی شده است

گوشی‌های هوشمند امروزی تقریباً 15 درصد سنگین‌تر از دستگاه‌هایی هستند که فقط چهار سال پیش روانه بازار شده‌اند و احتمال آسیب ناشی از سقوط را افزایش می‌دهد. صفحه نمایش ها نیز به طور متوسط ​​حدود 10 درصد بزرگتر هستند. صفحه نمایش بیشتر به معنای سطح بیشتر برای خراشیدن است.

شیشه روکش به اندازه گذشته برای دستگاه های تلفن همراه مهم نیست، اما همچنان بخش مهمی از بسته بندی کلی است. کورنینگ به تحقیقاتی اشاره کرد که نشان می‌دهد در سه بازار بزرگ گوشی‌های هوشمند (ایالات متحده، چین و هند)، دوام بالاترین توجه خرید برای 84 درصد از مصرف‌کنندگان و پس از انتخاب برند در رتبه دوم قرار دارد.

به طور خلاصه: Corning با معرفی آخرین شیشه پوششی خود برای دستگاه های تلفن همراه، مجموعه گوریلا گلس خود را گسترش می دهد. Gorilla Glass Victus 2 دارای ترکیب شیشه ای جدیدی است که Corning ادعا می کند عملکرد ریزش روی سطوح ناهموار مانند بتن را بهبود می بخشد و در عین حال مقاومت در برابر خراش Gorilla Glass Victus اصلی را حفظ می کند.

در آزمایشات آزمایشگاهی، کورنینگ گفت Victus 2 از قطرات یک متری روی سطح بتن در حال تکثیر جان سالم به در برد. کورنینگ خاطرنشان کرد که شیشه‌های آلومینوسیلیکات رقیب تولیدکنندگان دیگر معمولاً زمانی که از نیم متر یا کمتر کاهش می‌یابند شکست می‌خورند. همچنین گفته می‌شود که Victus 2 از قطرات تا دو متر روی سطح صاف‌تری که در حال تکرار آسفالت بود، جان سالم به در برده است.

کورنینگ تقریباً به طور قطع بزرگترین تولید کننده شیشه پوشش موبایل در جهان است. شیشه تقویت شده شیمیایی ابتدا در دهه 1960 ساخته شد، اما تا اواسط دهه 2000 که اپل از آن در اولین آیفون استفاده کرد، کاربرد تجاری محکمی پیدا نکرد. گوریلا گلس در بیش از 8 میلیارد دستگاه توسط بیش از 45 برند بزرگ استفاده شده است.

بخونید:  FDA می گوید این چالش TikTok برای پختن مرغ در NyQuil را امتحان نکنید

Gorilla Glass Victus 2 در حال حاضر توسط چندین مشتری نمونه برداری شده است. انتظار می رود اولین محصولات دارای شیشه پوششی جدید در چند ماه آینده وارد بازار شوند. با کمی بیش از یک ماه دیگر به نمایشگاه CES 2023 و برگزاری کنگره جهانی موبایل در اواخر فوریه، می توانید شرط ببندید که در آینده ای نه چندان دور شاهد نمایش جدیدترین Corning خواهیم بود.منبع