HP راه جدیدی برای افزودن کارتریج جوهر DRM به چاپگر شما پیدا کرده است


WTF؟! درست زمانی که فکر می‌کردید شرکت‌های چاپگر نمی‌توانند راه دیگری برای اضافه کردن DRM به چاپگر شما پیدا کنند، HP آنجاست تا ثابت کند همیشه راهی وجود دارد. این شرکت اکنون توسط شورای فناوری تصویربرداری بین‌المللی متهم شده است که محصولات خود را به عنوان روشی برای پنهان کردن شیوه‌های تجاری مشکوک در اطراف چاپگرهای +HP استفاده می‌کند.

وقتی HP چاپگرهای خود را با سیستم‌افزار با کدگذاری ضعیف که برای هفته‌ها بدون وصله باقی می‌ماند، پر نمی‌کند، این شرکت به سختی در تلاش است تا راه‌های جدیدی را برای جلوگیری از استفاده مشتریانش از جوهر شخص ثالث از ترس باقی گذاشتن پول روی میز برای شرکت‌های دیگر بیابد.

این رفتار HP را در آب‌های گرم اروپا و ایالات متحده فرود آورده است، به همین دلیل است که سال گذشته موافقت کرد غرامتی بالغ بر 1.35 میلیون دلار به مشتریانی که تحت تأثیر بدگویی‌های DRM کارتریج چاپگر خود قرار گرفته‌اند، بپردازد. این مربوط به ویژگی‌ای است که این شرکت در سال 2016 به نام Dynamic Security معرفی کرد که ظاهراً برای کمک به آنها طراحی شده بود تا از جوهر پایین‌تر جلوگیری کند، اما مشخص شد که بیشتر واکنشی است به تأمین‌کنندگان رقیب که یکی از بزرگترین محرک‌های سود HP با استفاده از جوهر و تونر نسبتاً ارزان قیمت را از بین می‌برند. کارتریج ها

همانطور که توسط The Verge اشاره شده است، HP قبلاً در حال کار بر روی روش جدیدی برای سرکوب کردن مصرف کنندگان در سال 2020 بود، زمانی که توجه همه به یک تهدید کوچک و نامرئی معطوف شد که بخش های بزرگی از جهان را به حالت قفل درآورد. در آن زمان، این شرکت آن را به عنوان “مدرن ترین و ساده ترین راه حل چاپ در بازار” توصیف کرد، همراه با قولی مبنی بر اینکه “هر صفحه چاپ شده با سرمایه گذاری برای کمک به حفاظت و احیای جنگل ها به میزان برابر متعادل می شود.”

بخونید:  Explainer: Number Representations in Hardware

نکته جالب در مورد این طرح این است که به عنوان پیشنهادی مبدل شده است که برای بسیاری از مصرف کنندگان که به دنبال یک معامله بهتر برای نیازهای چاپ خود هستند جذاب است. دلیل خوبی وجود دارد که چرا پرفروش ترین چاپگر آمازون HP Deskjet 2755e است. با قیمت 95 دلار، این شرکت یک چاپگر رنگی بی‌سیم ارائه می‌کند که می‌تواند اسناد را نیز اسکن کند و هر بار که کارتریج‌های شما رو به اتمام است، شش ماه جوهر رایگان درب منزل شما تحویل داده می‌شود.

این بخش آخر مهم است زیرا چیزی به نام رایگان در صنعت چاپگر وجود ندارد. بر روی کاغذ، ادعای جوهر رایگان به معنای خرید سرویس اشتراکی به نام +HP است که ضمانت چاپگر شما را یک سال افزایش می‌دهد، به شما امکان دسترسی به برنامه هوشمند HP را می‌دهد و به شما برای کمک به شرکت در حفاظت از محیط‌زیست با کاشت درختان به شما افتخار می‌کند. هر صفحه ای که چاپ می کنید پس از اتمام دوره رایگان، می توانید یک طرح پرداخت مناسب را انتخاب کنید که به بهترین وجه متناسب با نیازهای چاپ شما باشد.

اعتبار تصویر: Laurie Hise

در واقع، پس از سپری شدن شش ماه جوهر رایگان، به‌طور خودکار در اشتراکی قفل می‌شوید که شما را از جوهر یا تونر ارزان‌تر دور می‌کند و به سرزمین منابع اصلی HP می‌کشد. این عمل تا این هفته مورد توجه قرار نگرفت تا اینکه شورای بین المللی فناوری تصویربرداری (IITC) علیه این شرکت به دلیل استفاده نادرست از برچسب EPEAT برای تبلیغ محصولات HP+ خود به عنوان دوستدار محیط زیست شکایت کرد.

بخونید:  Nothing Phone (1) به عنوان نسخه بتای همسترانگ 299 دلاری به ایالات متحده می آید

گواهی EPEAT به محصولات مورد نظر نیاز دارد که اجازه استفاده از کارتریج های غیر تولید کننده و بازسازی شده را بدهد. با این حال، The Verge توانست با توزیع‌کنندگان جوهر مانند CompAndSave تأیید کند که تولیدکنندگان جوهر شخص ثالث هنوز راهی برای ارائه خدمات به مشتریانی که چاپگر HP+ خریداری کرده‌اند، پیدا نکرده‌اند.

از نظر فنی می‌توانید اشتراک HP+ خود را لغو کنید، اما همچنان از همان سفت‌افزاری استفاده می‌کنید که کارتریج‌های شخص ثالث را مسدود می‌کند. IITC می‌گوید که HP در دو ماه گذشته به‌روزرسانی‌های سفت‌افزاری را منتشر کرده است که برای تقویت DRM کارتریج جوهر طراحی شده‌اند. و این شرکت به وضوح در شرایط و ضوابط Instant Ink بیان می‌کند که این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که تمام کارهایی را که با چاپگر خود انجام می‌دهید، از جمله دستگاه‌هایی که برای شروع کارهای چاپ استفاده می‌کنید، از راه دور انجام دهد. همچنین از راه دور سفت‌افزار چاپگر شما را بدون اطلاع از قبل وصله می‌کند.

مهمتر از آن، جدا کردن پرینتر +HP خود از اینترنت، کارتریج ها را غیرفعال می کند و تنها راه برای استفاده مجدد از چاپگر، خرید “کارتریج های HP معمولی” است. این مانند DRM آنلاینی است که شرکت‌های بازی‌های ویدیویی با فناوری‌هایی مانند Denuvo استفاده می‌کنند، و تا زمانی که تصمیم به لغو آن بگیرید، هزینه اشتراک HP+ شما دریافت می‌شود. و لحظه ای که HP+ را لغو می کنید، کارتریج های مرتبط غیرفعال می شوند.

HP توانسته است از این روش ها در مورد چاپگرهای +HP با استفاده از زبان دقیق در اسناد خود خلاص شود، اما IITC مصمم است شورای جهانی الکترونیک را وادار کند تا گواهینامه EPEAT چاپگرهای HP+ را حذف کند و همه محصولات دیگر HP را از نظر احتمالی بررسی کند. استفاده نادرست از برچسب مورد نظر

بخونید:  فایروال های Zyxel تحت تأثیر دو نقص امنیتی جدید، وصله ها باید در اسرع وقت نصب شوند

شکایت IITC قدرت شکایت را ندارد، اما باید به عنوان یادآوری عمل کند که مصرف کنندگان باید با کیف پول خود رای دهند، زمانی که شرکت هایی مانند HP سعی می کنند شما را در گروگان محصولات خود به عنوان طراحی سازگار با محیط زیست و مصرف کننده پنهان کنند. . در زمان نگارش این مطلب، چهار پرینتر از ده پرینتر پرفروش آمازون، پرینترهای HP+ هستند، اما به احتمال زیاد با چیزی مانند برادر MFC-J1010DW 99 دلاری یا MFC-J1205W با قیمت 130 دلار خدمات بهتری خواهید داشت.منبع