iOS 16 به شما امکان می دهد پیام های ارسالی را با محدودیت هایی لغو ارسال و ویرایش کنید

اپل در #WWDC22 اعلام می‌کند که iOS 16 «سه مورد از بیشترین درخواست‌ها» را در پیام‌ها تغییر خواهد داد:

جدیدترین سیستم عامل های اپل در تمام پلتفرم هایش باید پاییز امسال و با رونمایی از جدیدترین آیفون ها، آیپدها و مک ها عرضه شوند. اگر برای دریافت نسخه بتا ثبت‌نام می‌کنید، اکنون می‌توانید آن را امتحان کنید، اما اگر مخاطبی ندارید که نسخه بتا را نیز داشته باشد، انتظار نداشته باشید که به درستی کار کند.

منبع

اوه دوباره انجامش دادم. ارسال تصادفی پیامک به شخص نامناسب حداقل می تواند آزاردهنده و در بدترین حالت خجالت آور یا پایان دهنده رابطه باشد. بسیاری از برنامه‌های پیامک در حال حاضر دارای ویژگی برای لغو یک پیام اشتباه هستند. این قابلیت در نهایت به پیام‌های اپل (که قبلا iMessage نامیده می‌شد) در نسخه‌های آتی iOS 16، iPadOS 16 و macOS Ventura آمده است.

برای لغو ارسال یک متن، روی پیامی که می‌خواهید حذف کنید، به مدت طولانی فشار دهید. در منوی متنی به دست آمده، روی «لغو ارسال» ضربه بزنید و از تاریخچه پیام شما و گیرنده ناپدید می‌شود. گزینه Undo پس از گذشت دو دقیقه از منو محو می شود.

اپلیکیشن Messages دو دقیقه به شما فرصت می دهد تا متنی که از دست رفته را حذف کنید. طبق گفته آزمایش‌کنندگان بتا که با 9to5Mac صحبت می‌کردند، نسخه‌های بتای قبلی به کاربران 15 دقیقه فرصت می‌دادند تا یک پیام را لغو کنند. همان پنجره 15 دقیقه ای برای ویرایش ها باقی می ماند. با این حال، به جای ویرایش نامحدود، اکنون کاربران فقط می توانند یک پیام را پنج بار ویرایش کنند.

بخونید:  هیگول یک کیک استارتر برای یک تبلت کم حجم HDMI 2.1 اندروید هیبریدی مینی رایانه شخصی راه اندازی کرد.

محدودیت دیگر این است که هر گونه ویرایشی که در یک پیام انجام می شود توسط گیرنده قابل مشاهده است. به این ترتیب، یک خزنده نمی‌تواند پیامکی بفرستد که «می‌خواهم تو را بکشم»، سپس 10 دقیقه بعد آن را به «روز خوبی داشته باشید» بدون اینکه اثری از حمله باقی بگذارد، تغییر دهید.

جدیدترین نسخه بتای iOS 16 دارای ویژگی در Messages است که به کاربران اجازه می دهد پیام های ارسالی را لغو یا ویرایش کنند. در مواردی که به طور تصادفی پیامکی را برای مادرتان ارسال می‌کنید و در موقعیت‌های دیگری که نمی‌خواهید با پاسخ دادن «ببخشید.

* هر پیامی را که فرستادید ویرایش کنید
* لغو ارسال برای فراخوانی فوری متون
* هر موضوعی را به عنوان خوانده نشده علامت گذاری کنید pic.twitter.com/pHtPN6hTUP

– شمارش مجدد (@therecount) 6 ژوئن 2022

کنترل‌های ویژگی‌های پیام‌های جدید به‌طور منطقی بصری و ساده هستند.

متن ویرایش شده در تاریخچه چت شما و گیرنده با نماد کوچک “نمایش ویرایش ها” در زیر پیام ظاهر می شود. با ضربه زدن روی آن یادداشت، ویرایش‌های قبلی به ترتیب زمانی نمایش داده می‌شود و تا آخرین ویرایش‌ها خوانده می‌شود. نسخه نهایی با رنگ آبی iMessage معمولی نمایش داده می شود و تغییرات قدیمی تر آبی روشن خواهند بود. هر یک از کاربران می‌توانند ویرایش‌ها را با ضربه زدن دوباره روی نماد، که اکنون «پنهان کردن ویرایش‌ها» خوانده می‌شود، جمع کند.

برای ویرایش یک پیام، فشار طولانی را با ضربه زدن روی “ویرایش” در منوی زمینه دنبال کنید. تغییرات را انجام دهید، سپس روی نماد علامت در سمت راست پیام ضربه بزنید. اگر تصمیم دارید ویرایش را انجام ندهید، روی نماد x در سمت چپ ضربه بزنید. پس از پانزده دقیقه یا ویرایش پنجم، گزینه از منو محو می شود.

بخونید:  تولید کننده تصویر Dall-E AI به تازگی وارد نسخه بتای باز محدود شده است

اگرچه اپل در مورد این تغییرات اظهار نظری نکرده است، اما این تغییرات احتمالاً مربوط به انتقاداتی است که توسط مدافعان قربانیان مطرح شده است که می‌گویند اجازه دادن به زمان حذف بیش از حد و ویرایش نامحدود به شکارچیان و شکارچیان فرصت بیشتری برای تغییر شواهد آزار و اذیت خود می‌دهد.