iOS 17 می تواند آیفون قفل شده شما را به یک مرکز اطلاعات همیشه روشن تبدیل کند


چرا مهم است: نسخه اصلی بعدی اپل در iOS می‌تواند شامل ویژگی تبدیل آیفون‌ها به یک صفحه نمایش خانه هوشمند در زمانی که به طور فعال استفاده نمی‌شود، باشد. به گفته مارک گورمن از بلومبرگ، iOS 17 دارای رابطی است که اطلاعاتی از جمله آب و هوا، اعلان‌ها و قرارهای تقویم زمانی که آیفون قفل شده و در حالت افقی قرار می‌گیرد را به نمایش می‌گذارد.

منابع آشنا با این پروژه ادعا می‌کنند که این ویژگی قابلیت‌های ارائه شده توسط محصولات مستقل رقبایی مانند آمازون و آلفابت را تقلید می‌کند و آیفون را هنگامی که روی میز قرار می‌دهید یا روی میز خوابتان می‌نشینید مفیدتر می‌کند. از یک پس‌زمینه تیره با متن روشن و بزرگ استفاده می‌کند که به راحتی از راه دور قابل خواندن است. اگر این ویژگی صحت داشته باشد، بدون شک از شایعات مربوط به عرضه آیفون های بزرگتر در سال آینده سود می برد.

اگر به خاطر داشته باشید، اپل یک سال پیش ویجت های صفحه قفل را به عنوان بخشی از iOS 16 معرفی کرد. این ویژگی جدید بر اساس آن پایه گذاری می شود تا اطلاعات مفید بیشتری را در یک نگاه ارائه دهد.

رابط کاربری مشابهی برای iPad نیز گفته می شود که در حال توسعه است، اما طبق گزارش ها چندان دور نیست. با توجه به اینکه اپل اغلب در ارائه ویژگی های آیفون به iPad عقب می ماند، تعجب آور نیست. ویجت های صفحه اصلی که در iOS 14 وارد شدند تا زمان iPadOS 15 راه خود را به iPad پیدا نکردند و ویجت های صفحه قفل iOS 16 هنوز در iPad وجود ندارند.

بخونید:  ارواح در Pac-Man اصلی ویژگی‌های هوش مصنوعی منحصربه‌فردی داشتند، کدام یک کمترین قابل پیش‌بینی بود؟

رابط جدید همچنین می‌تواند اطلاعات ارزشمندی در مورد نحوه تعامل مصرف‌کنندگان با نمایشگرهای خانه هوشمند در اختیار اپل قرار دهد. به گفته Gurman، اپل در حال کار بر روی یک دستگاه تبلت مانند ارزان قیمت است که برای اتصال مغناطیسی به دیوارها و پایه‌ها طراحی شده است که به عنوان یک نمایشگر خانه هوشمند با قابلیت کنترل چراغ‌ها و ترموستات‌ها و همچنین نمایش ویدئو و برقراری تماس‌های FaceTime عمل می‌کند. با این حال، پیشرفت در این پروژه کند بوده است.

انتظار می‌رود که iOS 17، با اسم رمز Dawn، یکی از جذابیت‌های اصلی در جریان سخنرانی ماه آینده اپل برای آغاز کنفرانس سالانه توسعه‌دهندگان باشد.

اعتبار تصویر: دانیل گوتسوینترمنبع