JEDEC در حال کار برای نهایی کردن CAMM جایگزین SO-DIMM است

شنل گفت: “دل یک شرکت بزرگ است، ما چراغ ها را روشن نمی کنیم زیرا حق امتیاز برای یک حق اختراع دریافت می کنیم.” ما اساساً می‌خواهیم هزینه اختراع و اجرای آن را جبران کنیم.»

برخی در ابتدا نگران بودند که Dell فناوری را برای خود نگه دارد و مشتریانی را که مایل به ارتقاء در مسیر هستند مجبور کند مستقیماً از آنها عبور کرده و هزینه بالایی بپردازند (یا بدتر از آن، فناوری بدون هیچ مسیر ارتقای رها می شود). Dell و Schnell به سرعت به این نکته اشاره کردند که CAMM یک مشخصات اختصاصی نیست که مشتریان را در یک طرح قفل کند.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، سیستم های مبتنی بر CAMM می توانند در اوایل سال 2024 وارد شوند.منبع

SO-DIMM زمان زیادی برای این دنیا نیست و به نظر می رسد CAMM راهی به جلو باشد. طراحی Dell فاصله فیزیکی بین حافظه و CPU را کاهش داد و حافظه و صفحه اتصال نیز بسیار نازکتر بود. مشخصات نهایی یک کپی کربنی از طراحی Dell نخواهد بود، بلکه بر اساس آن خواهد بود زیرا شرکت ها جزئیات نهایی را بررسی می کنند.

Schnell نمی‌تواند فاش کند که کدام شرکت‌های عضو JEDEC به این استاندارد رای داده‌اند، زیرا این به هر عضو بستگی دارد که آن را فاش کند، اما گروه رای‌دهی طیفی از بازیکنان با منافع متعدد را پوشش می‌دهد. با کمال تعجب، همه به اتفاق آرا به این مشخصات رای دادند و هیچ مخالفی نداشت. تا زمان نگارش، بیش از 350 شرکت عضو وجود دارد که در JEDEC شرکت می‌کنند، اما تنها تعداد انگشت شماری از 20 شرکت در میان گروه رای‌دهی بودند که مشخصات 0.5 را تایید کردند.

بخونید:  درز گسترده GTA 6 با بیش از 90 ویدیو و اسکرین شات که به صورت آنلاین توسط هکر اوبر منتشر شده است

چیزی که باید منتظرش بود: CAMM یک قدم به جایگزینی استاندارد ماژول حافظه قدیمی SO-DIMM در لپ‌تاپ‌ها نزدیک‌تر شده است. به گفته تام شنل عضو کمیته، JEDEC، سازمان تجارت و سازمان استانداردسازی که بر استانداردهای حافظه برای صنعت کامپیوتر نظارت می‌کند، در حال پذیرش CAMM Common Spec برای لپ‌تاپ‌ها است.

CAMM که مخفف Compression Attached Memory Module است توسط Schnell ساخته شد و سال گذشته توسط Dell در لپ تاپ ایستگاه کاری Precision 7670 خود معرفی شد. Schnell که یکی از مهندسان برجسته Dell نیز هست، به PCWorld گفت که JEDEC به اتفاق آرا مشخصات 0.5 را تایید کرده است و قصد دارد مشخصات 1.0 را تا نیمه دوم سال جاری نهایی کند.