Kioxia نمونه اولیه کارت حافظه microSDXC 2 ترابایتی را توسعه می دهد

همین چند روز پیش، کیوکسیا اعلام کرد که شروع به کار ویفر را تا حدود 30 درصد در کارخانه های حافظه فلش Yokkaichi و Kitakami کاهش می دهد. این شرکت گفت این اقدام به مدیریت بهتر تولید و فروش کمک خواهد کرد و در صورت لزوم به بررسی و تنظیم عملیات ادامه خواهد داد.

مشخصات SDXC انجمن SD (SDA) بیش از یک دهه است که از کارت‌های تا 2 ترابایت پشتیبانی می‌کند، اما تاکنون هیچ‌کس آن‌ها را با موفقیت تولید نکرده است. SDA یک سازمان غیرانتفاعی است که در سال 2000 توسط SanDisk، Toshiba و Panasonic برای تعیین استانداردهای جهانی کارت حافظه تشکیل شد. تا به امروز، این سازمان بیش از 750 شرکت عضو را در وب سایت خود فهرست کرده است.

اعتبار تصویر: حافظه سامسونگمنبع

Kioxia یک نام نسبتا جدید در صنعت حافظه است. توشیبا این برند را در اواخر سال 2019 پذیرفت. این نام که kee-ox-ee-uh تلفظ می‌شود، نمونه‌ای از کار ژاپنی kioku به معنای “حافظه” و کلمه یونانی axia به معنای “ارزش” است.

تولید انبوه کارت‌های حافظه microSDXC Kioxia 2 ترابایتی قرار است در سال 2023 آغاز شود. هنوز اطلاعاتی در مورد قیمت هدف یا در دسترس بودن مشخص‌تر وجود ندارد.

ماه گذشته، شرکت تحلیلی TrendForce گفت موجودی اضافی تولیدکنندگان را مجبور می کند قیمت محصولات موجود را کاهش دهند. در سه ماهه چهارم، شاهد کاهش 20 درصدی قیمت ویفر فلش NAND بودیم که خبر خوبی برای کسانی است که در بازار راه حل های ذخیره سازی ارزان قیمت دارند. بازار در نهایت خود را اصلاح خواهد کرد، اما چه کسی می‌داند چه زمانی ممکن است این اتفاق بیفتد.

بخونید:  Windows Subsystem برای لینوکس برای همه به فروشگاه مایکروسافت می آید

از آنجایی که تقاضای ضبط داده ها در گوشی های هوشمند، کنسول های بازی قابل حمل و دوربین های اکشن همچنان در حال افزایش است، نیاز به ذخیره سازی با ظرفیت فوق العاده بالا هرگز بیشتر نبوده است. سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری و استریم در موارد خاصی کمک می‌کنند، اما برای دستگاه‌هایی که داده تولید می‌کنند، ذخیره‌سازی محلی همچنان بهترین است.

به طور خلاصه: متخصص حافظه ژاپنی Kioxia اخیراً اعلام کرده است که اولین نمونه اولیه کارت حافظه میکرو SDXC (ظرفیت افزایش یافته دیجیتال امن) کاربردی 2 ترابایتی (TB) را توسعه داده است. Kioxia از فلش مموری BiCS 3D و کنترلر حافظه داخلی سفارشی خود برای نشان دادن عملکرد اولیه در حداکثر چگالی استاندارد استفاده کرد. به طور خاص، Kioxia 16 قالب یک ترابیتی از حافظه فلش سه بعدی را با ضخامت 0.8 میلی متر روی هم قرار داد.