Linus Tech Tips ثابت می کند که خرید کارت های گرافیک دست دوم از cryptominers ایمن است.

تنها دو مورد از 19 کارت آزمایش شده دارای مشکلات قابل توجهی بودند: یک گیگابایت Eagle RTX 3060 OC و یک Sapphire Pulse RX 5700 XT. سرعت ساعت کارت انویدیا به دلیل رسیدن به دمای بیش از 100 درجه سانتیگراد و فشار حرارتی کمتر از حد معمول بود. Sapphire Pulse سرعت کلاک کمتری را در Kombustor تجربه نکرد و هم دما – خنک‌ترین در بین تمام مدل‌های 5700 بود – و هم عملکرد بازی بی‌تأثیر بودند، بنابراین کارت AMD می‌توانست یک هدف کاهش قدرت را فقط در این مدل داشته باشد. برنامه MSI

همچنین مشخص شد که عملکرد VRAM Eagle OC به‌طور قابل‌توجهی بدتر شده است، و این تنها کارتی است که لینوس پیشنهاد می‌کند برای بازپرداخت بازپرداخت یا از خط‌مشی محافظت از خریدار eBay استفاده کند.

لینوس سباستین از Tech Tips مدت‌هاست که از طرفداران پرشور خرید کارت‌های گرافیکی دست دوم بوده است. در دورانی که از انویدیا به عنوان اسکالپر یاد می شود، این یک چشم انداز جذاب است. اما ترس از اینکه کارت های سایت حراج ممکن است 24 ساعته برای استخراج استفاده شده باشد، بسیاری از خریداران بالقوه را ناامید کرد – گزارش های زیادی مبنی بر کار کردن این کارت ها در آستانه مرگ وجود دارد. سازنده Palit قبلاً به مشتریان توصیه کرده بود از آنها اجتناب کنند زیرا آزمایشات مستقل آن ثابت کرد که عملکرد GPU تقریباً پس از یک سال استفاده از ماینینگ حدود 10٪ کاهش می یابد.

لینوس برای بررسی تأثیرات ماینینگ بر روی کارت‌ها، سال گذشته ۱۹ مدل دست دوم خریداری کرد که در برخی مواقع برای ماینینگ مطلوب بودند و برای بازی به سختی پیدا می‌شدند. ترکیبی از AMD Radeon 5700s و Nvidia RTX 3060s، 3070s و 3080s. اینها در برابر پردازنده‌های گرافیکی کم استفاده از موجودی کانال مورد آزمایش قرار گرفتند.

بخونید:  دانلود Hotfix درایور گرافیک AMD Radeon Adrenalin 2022 Edition 22.7.1

لینوس به نکات خوبی اشاره می کند و نتایج بسیار چشمگیر هستند. تنها اخطارهایی که در مورد آزمایش ها وجود دارد این است که 19 کارت نمونه بزرگی نیستند، و در حالی که به احتمال زیاد این که زمانی برای ماینینگ استفاده شده باشد، 100% قطعی نیست.

تست‌های بازی تفاوت کمی بین کارت‌ها نشان دادند، همه آن‌طور که باید عمل کردند. جالب اینجاست که پایین بودن 1% GPU کنترل کمتر از مدل های ماینینگ بود. لینوس خاطرنشان می‌کند که چرخه‌های گرمایش و سرمایش و سرعت ساعت بالاتر کارت‌های مخصوص بازی بیشتر از آنچه در کارت‌هایی که فقط برای ماینینگ استفاده می‌شوند، به GPU آسیب می‌زند.

در متن: این بحثی است که سال‌ها مطرح شده است: آیا خرید یک کارت گرافیک دست دوم ارزش ریسک را دارد در حالی که می‌توانست به طور گسترده برای استخراج رمزنگاری استفاده شود؟ احتمالاً معروف‌ترین کانال یوتیوب، Linus Tech Tips، مدت‌هاست گفته است که کارت‌های استخراج سابق به‌طور خودکار از مشکلات عملکردی رنج نمی‌برند و حتی می‌توانند خرید بهتری نسبت به آن‌هایی باشند که منحصراً برای بازی استفاده می‌شوند. حالا شاید لینوس این ادعا را ثابت کرده باشد.

البته همه کارت های ماینینگ ایمن نیستند. سال گذشته اخباری در مورد استخراج کنندگان ارز دیجیتال ویتنامی منتشر شد که کارت های گرافیک دست دوم را برای فروش مجدد با شستن آنها با یک نازل جت پرقدرت آماده می کنند. اخیراً، داستانی مبنی بر تلاش ماینرها برای فریب دادن مشتریان با نقاشی روی حافظه کارت ها قبل از فروش مجدد وجود داشت و باعث می شود فرسودگی آنها کمتر به نظر برسد.

بخونید:  مینه سوتا قانون برجسته حق تعمیر وسایل الکترونیکی را تصویب کرد
در نهایت، ویدیو باید هنگام خرید کارت دست دوم به گیمرها اطمینان بیشتری بدهد. به نظر می رسد مواردی که به طور منظم برای بازی استفاده می شوند، به همان اندازه، اگر نه بیشتر، در مقایسه با مواردی که برای ماینینگ استفاده می شوند، مشکلاتی دارند.منبع