Merriam-Webster متاورس، sus و صدها واژه و عبارت مدرن دیگر را به فرهنگ لغت خود اضافه می کند.

اعتبار تصویر: Pixabayمنبع

فضای گوشتی نیز وجود دارد که ظاهراً جهان فیزیکی و محیط را توصیف می کند، به ویژه در تضاد با دنیای مجازی فضای مجازی.

عامیانه اینترنتی مانند cringe و sus (مخفف مشکوک یا مشکوک) نیز اضافه شد، و همچنین اختصارات FWIW و ICYMI – به ترتیب برای ارزش آن، و در صورتی که آن را از دست دادید، اضافه شد. کلماتی که سال ها در بین کاربران اینترنت استفاده می شد مانند pwn و laggy اکنون توسط Merriam-Webster شناخته می شوند.

پیتر سوکولوفسکی، سردبیر در Large برای Merriam-Webster، گفت که برخی از این کلمات سرگرم کننده یا الهام بخش هستند در حالی که برخی دیگر ممکن است بحث برانگیزند. کار آنها این است که به سادگی زبان را همانطور که استفاده می شود ضبط کنند.

Merriam-Webster 370 کلمه جدید را در ماه سپتامبر به فرهنگ لغت خود اضافه کرد که شامل زنگ ویدیویی، دمبله (برعکس گوشی هوشمند) و greenwash می شود – تا چیزی را دوستدار محیط زیست یا کمتر از آنچه که هست به نظر برساند. به نوعی، زنجیره تامین قبلاً در فرهنگ لغت وجود نداشت، بنابراین آن را نیز اضافه کرد.

تصویر بزرگ: زبان مدرن تا حد زیادی به لطف اینترنت و توانایی آن در ایجاد بستری برای شنیدن صدای خود به همه، پیوسته در حال رشد و تغییر است. پس جای تعجب نیست که بسیاری از کلمات و عبارات جدید Merriam-Webster که اخیراً به فرهنگ لغت خود اضافه شده است، ارتباط مستقیمی با فناوری و دنیای مجازی دارند.

بخونید:  به‌روزرسانی میان‌افزار HP که چاپگرهای آجری را نشان می‌دهد هنوز هیچ راه‌حلی ندارد

کلمات دریچه ای به زبان و فرهنگ دائماً در حال تغییر ما می دهند و تنها زمانی به فرهنگ لغت اضافه می شوند که شواهد واضح و پایداری از استفاده وجود داشته باشد.

همه‌گیری بدون شک الهام‌بخش افزودن دوز تقویت‌کننده، منفی کاذب و مثبت کاذب به فرهنگ لغت بود، و ما می‌توانیم از چشم‌انداز مالی در حال تحول برای افزوده‌هایی مانند آلت‌کوین، شلوغی جانبی و عدم استفاده از بانکداری – عدم استفاده یا دسترسی به طیف کاملی از بانکداری تشکر کنیم. گزینه ها.

متاورس همچنین این برش را انجام داد، همانطور که هنوز – برای ابراز تعجب، تأیید یا اشتیاق هیجان‌زده، از محتوایی که توسط یک تأثیرگذار در رسانه‌های اجتماعی پست شده است و برای صحبت کردن در مورد آن به کاربر پول داده شده است، و سیگنال‌های فضیلت، که به عنوان یک عمل یا عمل تعریف می‌شود. نشان دادن آگاهی و توجه به مسائل سیاسی، عدالت اجتماعی و نژادی و غیره به ویژه به جای اقدام مؤثر.