Micron ارسال “پیشرفته ترین DRAM جهان” را با استفاده از گره 1 بتا آغاز می کند

مطالب مرتبط: NAND 232 لایه Micron با حداکثر 2 ترابایت در هر بسته ارسال می شود

Micron گفت که قصد دارد بقیه سبد خود را در 1-بتا شامل بخش های مشتری، مصرف کننده، صنعتی، جاسازی شده، مرکز داده و خودرو در سال آینده افزایش دهد.منبع

دستگاه های تلفن همراه اولین کسانی خواهند بود که از مزایای فناوری جدید Micron بهره خواهند برد. هوش مصنوعی و برنامه های 5G تشنه داده بدون شک از افزایش پهنای باند به خوبی استفاده خواهند کرد و حتی برنامه های اصلی مانند دوربین از کاهش زمان راه اندازی و بهبود عملکرد حالت شب و پرتره بهره مند خواهند شد.

ماه گذشته، Micron اعلام کرد که قصد دارد تا 100 میلیارد دلار طی دو دهه آینده برای ساخت یک مرکز ساخت نیمه هادی در کلاس جهانی در ایالت نیویورک هزینه کند. این بزرگترین سرمایه گذاری خصوصی در تاریخ نیویورک است و به گفته قانونگذاران، قانون چیپس و علم اخیراً تصویب شده راه را برای ساخت میکرون در ایالات متحده به جای رفتن به خارج از کشور هموار کرد.

Micron همچنین تکنیک‌های جدید JEDEC تقویت‌شده ولتاژ دینامیکی و مقیاس‌بندی فرکانس هسته‌های هسته (eDVFSC) را پیاده‌سازی کرد. به گفته این شرکت، افزودن eDVFSC فرکانس 3200 مگابیت در ثانیه را در مقایسه با 1-alpha فقط 1600 مگابیت در ثانیه امکان پذیر می کند.

اسکات دی بوئر، مدیر Micron، گفت که این فناوری با لیتوگرافی چند الگوی اختصاصی آنها همراه با فناوری فرآیند پیشرو و قابلیت‌های مواد پیشرفته، زنده شده است. Micron با لیتوگرافی چند الگوی اختصاصی خود توانسته است از فناوری نور ماوراء بنفش شدید (EUV) که اخیراً دیگران از آن استفاده می کردند، عبور کند.

رمی که به انرژی کمتری نیاز دارد، می‌تواند ظرفیت پردازنده‌های قدرتمندتر را آزاد کند، و منجر به عمر باتری بهتر با سخت‌افزار نسل فعلی یا ترکیبی از هر دو شود.

به طور خلاصه: Micron اکنون نمونه‌هایی از آنچه را که ادعا می‌کند پیشرفته‌ترین گره فناوری DRAM در جهان است، ارسال می‌کند. پس از ارسال حجمی 1 آلفا در سال 2021، LPDDR5X جدید 1 بتا تقریباً از هر نظر بهتر است. به گفته Micron، این گره حدود 15 درصد انرژی کارآمدتر است و با ظرفیت 16 گیگابایت در هر قالب، بیش از 35 درصد تراکم بیت را بهبود می بخشد.