Microsoft 365 Copilot یک دستیار نسل بعدی را برای ابزارهای آفیس فعال می کند


در نزدیک به 25 سالی که به عنوان یک تحلیلگر فعالیت می‌کنم، باید اعتراف کنم که هرگز پیشرفت‌ها سریع‌تر و رقابت شدیدتر از آنچه در چند هفته گذشته در دنیای هوش مصنوعی مولد دیده‌ایم، ندیده‌ام.

به محض اینکه گوگل مجموعه قابل توجهی از قابلیت‌های هوش مصنوعی را برای پلتفرم ابری و مجموعه بهره‌وری Workspace خود معرفی کرده بود – یا به احتمال زیاد، گوگل تلاش می‌کرد تا بخشی از رعد و برق رقیب خود را بدزدد – سپس OpenAI از آخرین نسخه GPT-4 بزرگ رونمایی کرد. مدل زبان

اکنون، کمتر از 48 ساعت بعد، مایکروسافت در حال معرفی Microsoft 365 Copilot است که قابلیت‌های هوش مصنوعی مولد را برای Office، و همچنین به‌روزرسانی‌های مرتبط برای پلتفرم توسعه کم‌کد/بدون کد پلتفرم Power خود ارائه می‌کند. در این بین، مایکروسافت همچنین تأیید کرد که از نسخه اولیه GPT-4 در جستجوی Bing استفاده کرده است. این شرکت همچنین از GPT-4 برای تامین انرژی Microsoft 365 Copilot نیز استفاده می کند.

صادقانه بگویم، همگام شدن با همه چیز سخت می شود. به همان اندازه که سرعت همه این اعلان ها شگفت آور است، دامنه باورنکردنی آنهاست. همه آنها چیز بزرگی هستند و صادقانه درک، درک و هضم تأثیر آنها مدتی طول می کشد.

از برخی جهات، آخرین اخبار مایکروسافت به طور گسترده توسط این شرکت در اطلاعیه اولیه جستجوی Bing مبتنی بر ربات چت هوش مصنوعی تلگرافی از چند هفته پیش منتشر شد. در واقع، عده ای حتی تعجب کردند که چرا مایکروسافت این قابلیت ها را ابتدا به آفیس ارائه نکرده است. صرف نظر از این، اکنون که آنها به طور رسمی رونمایی شده اند، ارزش آن را دارد که در مورد آنچه ارائه می دهند و تأثیر بالقوه آنها را بررسی کنیم.

در سطح پایه، ادغام قابلیت‌های Copilot در Word، Excel، PowerPoint، Outlook و Teams تعدادی از ویژگی‌هایی را ارائه می‌کند که ما به سرعت از این نوع ابزارها انتظار داریم. می‌توانید از Copilot برای تولید محتوای جدید مبتنی بر متن، تجزیه و تحلیل داده‌های عددی، ایجاد طرح‌های جدید، خلاصه‌سازی ایمیل، بحث‌های چت یا محتوای دیگر و موارد دیگر استفاده کنید. کلمه “Copilot” که شرکت بسیار عمدی انتخاب کرد، به منظور روشن کردن نوع نقشی است که محتوای هوش مصنوعی قرار است ایفا کند و در عین حال بر اهمیت مداومی که انسان ها هنوز در ایجاد و کنترل آن دارند تأکید کند. در برخی موارد، قابلیت‌های جدید مبتنی بر برخی ویژگی‌های ساده‌تر (اما هنوز مفید) مبتنی بر هوش مصنوعی در نسخه‌های قبلی آفیس است، مانند ویژگی فوق‌العاده مفید Designer در Power Point، که می‌تواند اسلایدهای اولیه را به یک نمایش زیبا تبدیل کند. با Copilot، این توانایی به ساخت کل ارائه در وهله اول از چیزی به سادگی چند ایده در یک سند Word متفاوت گسترش می یابد. علاوه بر این، ویژگی های کاملاً جدیدی مانند تجزیه و تحلیل داده های اکسل، تجسم و فرمول های زبان طبیعی وجود دارد.

همانطور که این قابلیت‌های جدید می‌توانند کاربردی باشند، چیزی که واقعاً آنها را بالقوه تأثیرگذار می‌کند این است که Copilot می‌تواند از اسناد موجود و سایر داده‌های شما از طریق چیزی که مایکروسافت مدت‌هاست آن را Microsoft Graph می‌نامد استفاده کند و نتایج را بسیار شخصی‌تر کند. از نظر فنی، Microsoft Graph یک API است که توسعه دهندگان می توانند از آن برای ساخت برنامه های کاربردی قابل تنظیم استفاده کنند. این شرکت چندین سال است که درباره Graph صحبت می کند، اما من حدس می زنم که تا به حال، اکثر مردم چیز زیادی در مورد آن نمی دانستند. Graph به برنامه‌ها اجازه می‌دهد مواردی مانند ایمیل‌ها، تقویم، اسناد، الگوهای استفاده و سایر اطلاعاتی که در سرویس مبتنی بر ابر مایکروسافت مانند Outlook.com، OneDrive، Office 365، Teams و غیره ذخیره شده‌اند را ببینند. برای اهداف یک ابزار مولد مبتنی بر هوش مصنوعی، این اطلاعات بسیار ارزشمند می شود، زیرا زمینه بسیار مهمی را برای قابلیت های تولید محتوای آن فراهم می کند. به عبارت دیگر، Copilot فقط محتوا تولید نمی‌کند یا پیشنهاداتی را از ابتدا ارائه می‌کند، بلکه این کار را با دانستن محتوای اسنادی که ایجاد کرده‌اید، ایمیل‌هایی که ارسال و دریافت کرده‌اید، زمان‌بندی جلسات و خلاصه‌های شما و بسیاری موارد دیگر انجام می‌دهد. .

نتیجه خالص توانایی عملکرد به عنوان یک دستیار دیجیتال شخصی فوق‌العاده هوشمند و همچنین یک ابزار تولید محتوای مفید است. به عنوان مثال، Copilot می‌تواند گرایش‌ها را در داده‌های اکسل پیدا کند، ایمیل‌هایی را بر اساس پیام‌های گذشته تولید کند، طرح‌های پاورپوینت را از سایر اسنادی که روی آنها کار کرده‌اید ایجاد کند، و غیره. و دیگر دستیاران دیجیتال اگر واقعاً باهوش بودند ممکن بود در نهایت تبدیل شوند – اما متأسفانه می دانستیم که هرگز نمی توانند. 365 Copilot در بهترین شکل خود – و مهمتر از همه، اگر واقعاً همانطور که تبلیغ می شود کار کند – روش کاملاً جدیدی برای کار و تفکر در مورد بهره وری به طور کلی ارائه می دهد. این واقعا می تواند یک معامله بزرگ باشد.

همانطور که در مورد اطلاعیه های اخیر مرتبط گوگل، هنوز در آخرین اخبار مایکروسافت چشم انداز بسیار بیشتری نسبت به واقعیت وجود دارد. همچنین چیزهای زیادی وجود دارد که باز کردن و درک کامل آنها زمان می برد. با این حال، برخی از کارهایی که 365 Copilot می تواند انجام دهد، بسیار شگفت انگیز است. متأسفانه، مانند پیشنهادات جدید هوش مصنوعی مولد گوگل، قیمت و مدل های تجاری هنوز مشخص نشده اند و در دسترس بودن اولیه به مجموعه بسیار کوچکی از آزمایش کنندگان قابل اعتماد محدود خواهد شد (20 شرکت در مورد مایکروسافت). به‌علاوه، اگرچه قابلیت‌های مدل اصلی ChatGPT4 بیشتر اصلاح شده است، همچنان این امکان برای Copilot وجود دارد که اطلاعات نادرست (“توهم”) ایجاد کند و به طور بالقوه سوگیری‌ها یا مسائل دیگر را در پاسخ‌های خود بگنجاند، همانطور که همه ابزارهای مولد هوش مصنوعی فعلی انجام می‌دهند. این یک مشکل در سطح صنعت است که همه به کار روی آن ادامه می‌دهند، اما هنگام استفاده از هر یک از این ابزارها از مایکروسافت، گوگل، OpenAI یا هر فروشنده‌ای باید به آن توجه داشت.

با این حال، وعده این ابزارهای مولد هوش مصنوعی همچنان شگفت‌زده است و بدون شک این همان چیزی است که همه را در مورد پتانسیل آنها هیجان زده کرده است. محیط رقابتی فوق‌العاده برای هوش مصنوعی مولد نیز برای همه ما عالی است، زیرا این شرکت‌ها (و دیگر شرکت‌های آینده) را به سمت ساخت ابزارهای بهتر و بهتر سوق می‌دهد. به عنوان مثال، فراموش نکنیم که تقریباً هیچ چیز از آمازون، اپل و چندین شرکت بزرگ فناوری دیگر در مورد برنامه‌های هوش مصنوعی مولد آنها نشنیده‌ایم، و امسال نیز شاهد ورود تعداد زیادی استارت‌آپ هیجان‌انگیز خواهیم بود. .

علاوه بر شرکت‌های جدید، اعلامیه‌های مایکروسافت نشان می‌دهد که چگونه ما شروع به دیدن انواع جدیدی از برنامه‌های کاربردی برای هوش مصنوعی مولد کرده‌ایم. به عنوان مثال، ابزار گفتگوی تجاری جدید این شرکت، که از طریق Teams در دسترس خواهد بود، شامل قابلیت استفاده از قابلیت‌های دستیار دیجیتال شخصی است که می‌توانید به‌عنوان فردی برای ارتباطات گروهی استفاده کنید (از جمله توانایی ترکیب فایل‌های چند نفر در یک چت، کمک به سازماندهی و خلاصه کردن جلسات، و موارد دیگر). علاوه بر این، آخرین افزونه‌های هوش مصنوعی برای پلتفرم Power اعلامیه‌های قبلی را گسترش می‌دهند تا به سادگی توضیح دهند که می‌خواهید یک برنامه یا ماکرو چگونه کار کند و ابزار ایجاد کد برای شما باشد. همانطور که چند هفته پیش توضیح دادم (به «برنده شگفت‌انگیز برای هوش مصنوعی مولد» مراجعه کنید)، این واقعاً مفهوم توسعه‌دهنده شهروند را به سطح کاملاً جدیدی می‌برد و در دراز مدت، می‌تواند یکی از تأثیرگذارترین نتایج باشد. از این پیشرفت ها در ابزارهای هوش مصنوعی مولد مبتنی بر LLM.

برای روشن بودن، موفقیت نهایی (یا شکست ناشی از هیاهو) هر یک از این ابزارها در نهایت به میزان مؤثر و مفید بودن آنها در استفاده گسترده و در دنیای واقعی بستگی دارد، و این هنوز دیده نشده است. در مورد LLMها و ابزارها و خدمات هوش مصنوعی که آنها را فعال می کنند، هنوز سؤالات زیادی در مورد قابلیت اطمینان، پایداری، قابلیت استفاده و موارد دیگر وجود دارد. در واقع، تنها با بهره‌مندی از زمان، واقعاً قادر خواهیم بود تا میزان تأثیرگذاری (یا مضر) این تحولات را ارزیابی کنیم. با این حال، سخت است که در مورد انواع امکاناتی که ممکن است ایجاد کنند هیجان زده نشویم، و در حال حاضر، این امر باعث پیشرفت های زیادی در زمینه ای می شود که یک بار در یک نسل حس نشاط را به یک نسل که قبلاً در حال مرگ بود، می آورد. بازار فناوری

Bob O’Donnell بنیانگذار و تحلیلگر ارشد TECHnalysis Research، LLC یک شرکت مشاوره فناوری است که خدمات مشاوره استراتژیک و تحقیقات بازار را به صنعت فناوری و جامعه مالی حرفه ای ارائه می دهد. می توانید او را در توییتر دنبال کنید @bobodtech.

منبع