Microsoft Edge Copilot ChatGPT را مستقیماً در مرورگر شما قرار می دهد


چه اتفاقی افتاده؟ مایکروسافت امروز به مرورگر Edge ابزار جدیدی به نام Copilot داد. Copilot یک دستیار هوش مصنوعی در نوار کناری سمت راست Edge است. این توسط بینگ چت، که مایکروسافت هنوز به طور کامل آن را برای عموم باز نکرده است، پشتیبانی می‌شود. اگر از قبل به آن دسترسی دارید، خوب هستید. در غیر این صورت، این ویژگی ها را در مرورگر خود نخواهید دید.

برای باز کردن نوار کناری Copilot، روی لوگوی Bing Chat در گوشه سمت راست بالای Edge کلیک کنید. قبل از اینکه بتوانید شروع کنید، باید ربات را روی یکی از سه گزینه – “دقیق”، “خلاق” یا “متعادل” تنظیم کنید. تنظیمات کاملاً توضیحی هستند و بر این اساس بر پاسخ‌های Bing به سؤالات شما تأثیر می‌گذارند.

همچنین باید به بینگ اجازه دهید صفحه ای را که بازدید می کنید بخواند. اجازه دادن به این امر اختیاری است، اما اگر مجوز را رد کنید، برخی از مزایای Copilot را از دست خواهید داد. برای مثال، اجازه دادن به بینگ برای تجزیه صفحه به آن اجازه می دهد تا محتوای آن را خلاصه کند.

با خارج شدن از تنظیمات، می توانید از Copilot استفاده کنید. برگه چت همانطور که انتظار دارید کار می کند. یک سوال بپرسید و به زبان ساده پاسخ بگیرید. مثل این است که بینگ چت را مستقیماً در دستان خود داشته باشید تا اینکه به وب سایت آن بروید. البته، به یاد داشته باشید که گاهی اوقات چت بات بسیار دور از خط است، مانند زمانی که به طرز شرم آور توصیه های وحشتناکی به نیویورک تایمز در مورد تلفظ چندین کلمه اسپانیایی داد.

برگه Insights مانند میانبری برای درخواست از بینگ برای خلاصه کردن یک صفحه وب است، اما نامرتب است. کلمات کلیدی مختلفی را از محتوا می گیرد و لینک ها و اطلاعات مرتبط را ارائه می دهد. سودمندی آن بستگی به این دارد که آیا شما به دنبال یک خلاصه واقعی از محتوای صفحه هستید یا می خواهید منجر به صحبت بیشتر سایت های خارجی در مورد آن شود. اگر می‌خواهید یک مرور مختصر داشته باشید، بهتر است آن را در برگه چت بخواهید.

مسلماً برگه Copilot’s Compose مفیدتر است. کاربران می توانند از آن برای تولید محتوای متنوع استفاده کنند. پس از وارد کردن موضوع یا درخواستی برای نوشتن بینگ، کاربران می توانند چندین پارامتر را برای تنظیم دامنه و لحن مطالب تنظیم کنند. برخی از تنظیمات لحن شامل خنده دار، آموزنده و حرفه ای است، در حالی که پارامتر طول دارای تنظیمات طولانی، متوسط ​​و کوتاه است. PCWorld اشاره می کند که Copilot حدود 370 کلمه کپی با انتخاب طولانی تولید کرد.

همچنین تنظیماتی برای تنظیم اینکه آیا مطالب در نظر گرفته شده به عنوان ایمیل، پست وبلاگ، پاراگراف یا فقط فهرستی از ایده ها باشد، وجود دارد. باز هم مراقب باشید که بینگ چه چیزی را بیرون می اندازد. همیشه دقیقاً آن چیزی نیست که شما می خواهید.

مارک هاچمن از PCW هشدار داد: “انتظار رمان یا شعر بزرگ بعدی را نداشته باشید.” “نسخه بینگ قابل استفاده است، آنچه شما ممکن است از یک کپی رایتر یا دانشجو انتظار داشته باشید… نویسندگان حرفه ای احتمالاً چیزی برای نگرانی ندارند.”

گفته می‌شود، آنچه بینگ تولید می‌کند ساده و «بیشتر دقیق» خواهد بود، بهتر از همه، تولید محتوا فقط چند ثانیه طول می‌کشد. با کمی ویرایش، کاربر احتمالاً می تواند یک صفحه از یک وب سایت یا مقاله را در چند ساعت یا کمتر تولید کند.

Copilot همچنین می تواند نامه های قابل اجرا و سایر مکاتباتی را تولید کند که ویرایش آنها آسان باشد اما نوشتن آنها دشوار است. پیشنهاد بینگ لیستی از ایده ها نیز یک راه عالی برای شکستن بلوک نویسنده است.

منبع