Minecraft، FIFA و Roblox بیشترین تهدیدات سایبری مرتبط با بازی را دارند.

کریپتوماینرهای مخرب، با نام cryptojackers، نوعی بدافزار که برای اولین بار چند سال پیش محبوبیت پیدا کرد، با وجود کاهش قیمت کریپتو، همچنان قربانیان ناآگاه را آلوده می کنند. در کمال تعجب، سری Far Cry بیشترین فایل های مرتبط را داشت و کاربران را در این زمینه تحت تاثیر قرار داد.

Kaspersky با توصیه‌های معمول در مورد نحوه محافظت از خود در برابر این تهدیدات نتیجه می‌گیرد: تا جایی که امکان دارد احراز هویت دو مرحله‌ای را فعال کنید، از رمزهای عبور منحصر به فرد (ترجیحاً یک مدیر رمز عبور) استفاده کنید، از پلتفرم‌ها و سایت‌های مورد اعتماد دانلود کنید، و مراقب ایمیل‌های فیشینگ باشید.منبع

دانلودکننده‌ها که معمولاً برای بارگذاری سایر تهدیدات روی دستگاه‌های آلوده استفاده می‌شوند، تا کنون رایج‌ترین نوع فایل‌های ناخواسته باقی مانده‌اند و 88.5 درصد موارد را تشکیل می‌دهند. پس از آن AdWare (4.2٪) و Trojans (3٪) قرار گرفتند.

کسپرسکی به کاربران در مورد دانلود بازی‌ها از منابع غیرقابل اعتماد هشدار داد – می‌توانید Minecraft را با خیال راحت از اینجا دانلود کنید – و در هنگام گرفتن مودها یا تقلب‌ها بیشتر مراقب باشید. دومی اغلب خانه بدافزار است، همانطور که در مورد یک تقلب محبوب CoD: Warzone در سال گذشته اتفاق افتاد. این شرکت 3154 فایل منحصر به فرد را پیدا کرد که به عنوان برنامه های تقلب توزیع شده بودند که بر 13689 کاربر تأثیر گذاشت. Counter-Strike: Global Offense بیشترین تعداد فایل از این نوع را داشت، در حالی که Need for Speed ​​بیشترین کاربران را تحت تأثیر قرار داد.

بازی با بیشترین تعداد فایل های مخرب منحصر به فرد و کاربران تحت تاثیر بازی Minecraft بود. کسپرسکی 23239 فایل مخرب مرتبط با پرفروش‌ترین بازی جهان پیدا کرد و 131005 کاربر در طول یک سال تحت تأثیر قرار گرفتند.

بخونید:  گفته می شود باج افزار LockBit با هدف قرار دادن Apple Silicon در مراحل اولیه توسعه قرار دارد

گزارش جدیدی از غول امنیت سایبری Kaspersky داده‌های مربوط به تهدیدات سایبری را که توسط کاربران به اشتراک گذاشته شده است را بررسی می‌کند و دامنه را به رایانه‌های شخصی و بازی‌های موبایل محدود می‌کند. محققان به بررسی شیوع فایل‌های مخرب و نرم‌افزارهای ناخواسته مرتبط با عناوین خاص، همراه با تعداد کاربرانی که توسط این فایل‌ها حمله می‌شوند، پرداختند.

از نظر فایل‌های مخرب منحصربه‌فرد، FIFA (10776) در رتبه‌های بعدی لیست قرار گرفت و پس از آن Roblox (8903)، Far Cry (8736) و Call of Duty (8319) قرار گرفتند. بازی های فرانچایزی مانند Far Cry و CoD به کل سری اشاره دارند.

یک مولد پول جعلی GTA Online

در حالی که Minecraft عنوان ناخواسته بازی با بیشترین فایل های ناخواسته و کاربران تحت تأثیر را دارد، این ارقام در واقع نسبت به سال گذشته به ترتیب 36 و 30 درصد کاهش داشته است. این می تواند به کاهش قرنطینه ها در طول بازه زمانی گزارش مربوط باشد.

به طور خلاصه: اگر تعداد زیادی Minecraft، Roblox، Need for Speed، FIFA، GTA یا COD بازی می کنید، ممکن است یکی از 384224 نفری باشید که بین شروع ژوئیه 2021 تا پایان ژوئن با بدافزار یا فایل های ناخواسته مرتبط با آن عناوین مواجه شده اند. 2022.

بازی‌های مشابهی در فهرستی یافت می‌شوند که نشان می‌دهد چند کاربر با استفاده از هر بازی به عنوان یک فریب مورد حمله قرار گرفته‌اند، که Need for Speed ​​و GTA به پنج رتبه برتر راه یافته‌اند.